Zakładanie i pielęgnacja trawników, kwietników|Sadzenie ozdobnych drzew i krzewów|Usługi sanitarne: oczyszczanie ulic, chodników, arterii|Produkcja i sprzedaż roślin jednorocznych, dwuletnich, chryzantem, bylin
Zakład Usług Agrotechniczno-Sanitarnych 'Agrosan' z Mławy oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie zagospodarowania terenów zielonych oraz oczyszczania miasta. Firma specjalizuje się w świadczeniu szerokiego zakresu usług związanych z projektowaniem, zakładaniem i pielęgnacją trawników, kwietników oraz sadzeniem drzew i krzewów ozdobnych, zapewniając jednocześnie cięcia pielęgnacyjne i wycinkę drzew. Poza pracami ogrodniczymi, 'Agrosan' realizuje również usługi porządkowe i konserwacyjne na terenach rekreacyjnych.Firma dba o czystość miejską poprzez oferowanie usług sanitarnych, które obejmują porządkowanie i oczyszczanie chodników, jezdni, ścieżek rowerowych oraz innych arterii miejskich. Zajmuje się także utrzymaniem przystanków komunikacji miejskiej, opróżnianiem koszy ulicznych, zmywaniem placów oraz świadczeniem usług porządkowych w czasie i po zakończeniu imprez masowych.'Agrosan' wyróżnia się również produkcją roślin, korzystając z bogatego doświadczenia i nowoczesnych technologii uprawy. Firma uprawia kwiaty jednoroczne pod osłonami, kwiaty dwuletnie, chryzantemy oraz byliny w pojemnikach. Produkcja roślin doniczkowych i ogrodowych stanowi ważny element oferty, a sprzedaż hurtowa tych roślin uzupełnia spektrum świadczonych usług.'Agrosan' działa na terenie województwa mazowieckiego, obsługując zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy, zapewniając kompleksowe rozwiązania i profesjonalną obsługę w zakresie zagospodarowania zieleni oraz oczyszczania miejskiego krajobrazu.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Zakład Usług Agrotechniczno-Sanitarnych Agrosan osiągnęła 4 142 707 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 4 142 707 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 3 307 253 zł.
Zysk netto wyniósł 835 455 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 280 259 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 4 142 707 zł w 2025 roku. • 3 142 027 zł w 2024 roku. • 2 290 458 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 85 462 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 835 455 zł w 2025 roku. • 507 323 zł w 2024 roku. • 217 371 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Zakład Usług Agrotechniczno-Sanitarnych Agrosan wynosi 7 904 170 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 800 547 zł a 11 696 364 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 619 347 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 7 904 170 zł w 2025 roku. • 5 597 933 zł w 2024 roku. • 3 598 039 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Zakład Usług Agrotechniczno-Sanitarnych Agrosan wynosi 919 tys. zł.
EBITDA Zakład Usług Agrotechniczno-Sanitarnych Agrosan wynosi 1,05 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
92 883 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 919 500 zł w
2025 roku. • 558 209 zł w
2024 roku. • 245 443 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
96 067 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 050 519 zł w
2025 roku. • 684 902 zł w
2024 roku. • 385 265 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Zakład Usług Agrotechniczno-Sanitarnych Agrosan.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Zakład Usług Agrotechniczno-Sanitarnych Agrosan wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Zakład Usług Agrotechniczno-Sanitarnych Agrosan wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Zakład Usług Agrotechniczno-Sanitarnych Agrosan charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Zakład Usług Agrotechniczno-Sanitarnych Agrosan wynosi 278 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 124 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 595 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 124 tys. zł a 595 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
20 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 278 tys. zł w 2025 roku. • 209 tys. zł w 2024 roku. • 147 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 124 tys. zł w 2025 roku. • 84 tys. zł w 2024 roku. • 37 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 595 tys. zł w 2025 roku. • 454 tys. zł w 2024 roku. • 320 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 383 772
zł.
Koszty operacyjne Zakład Usług Agrotechniczno-Sanitarnych Agrosan wyniosły
3 223 208
zł.
Wynagrodzenia stanowią
43%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
56 928 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 383 772 zł w 2025 roku • 1 214 698 zł w 2024 roku • 1 092 615 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
1.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
43% w 2025 roku •
47% w 2024 roku •
53% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Zakład Usług Agrotechniczno-Sanitarnych Agrosan wyniosła 2 605 999 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 905 873 zł.
a
ktywa trwałe to 700 126 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 605 999 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 205 270 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 2 400 729 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 116 871 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2 605 999 zł w 2025 roku. • 2 106 444 zł w 2024 roku. • 1 734 824 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 32%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 35%.
Marża operacyjna wyniosła 22%.
Marża netto wyniosła 20%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.9 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Zakład Usług Agrotechniczno-Sanitarnych Agrosan wyniosły 205 270 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 605 999 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 8%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -4010 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 205 270 zł w 2025 roku • 141 170 zł w 2024 roku • 132 713 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 8% w 2025 roku • 7% w 2024 roku • 8% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Zakład Usług Agrotechniczno-Sanitarnych Agrosan wykazała przychody na poziomie 4 142 707 zł.
Organizacja zarobiła 919 394 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 83 939 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 835 455 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 6043 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 83 939 zł w 2025 roku • 50 315 zł w 2024 roku • 28 050 zł w 2023 roku
Organizacja Zakład Usług Agrotechniczno-Sanitarnych Agrosan wykazała zysk netto większy niż 92% organizacji z branży "Działalność usługowa związana z zagospodarowaniem terenów zieleni".
Organizacja wykazała przychód większy niż 87% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 20% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 65% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 65% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 70% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 90% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 2%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 92% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 87% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 86% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 20% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 65% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 65% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 70% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 90% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 8 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 44 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 78 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-44
dni względem terminu
8
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 18 dni28-04-2026
2024
−1 mies. 25 dni21-05-2025
2023
−1 mies. 1 dni14-06-2024
2022
−11 dni04-07-2023
2021
−1 mies. 22 dni24-08-2022
2020
−2 mies. 2 dni14-08-2021
2019
−3 mies. 7 dni10-07-2020
2018
−10 dni05-07-2019
2017
+3 dni18-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Wyszomirski Lech posiada 382
udziałów,
które stanowią
45.0% firmy.
Kuleta Karolina posiada 381
udziałów,
które stanowią
44.9% firmy.