SĄD REJONOWY W OPOLU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIONY JEST PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE. W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
Organizacja Drawstal osiągnęła 5 704 732 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 5 686 463 zł. Pozostałe przychody to 18 268 zł.
Całkowite koszty wyniosły 5 950 000 zł.
Strata netto wyniosła 263 537 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -51 616 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 5 704 732 zł w 2025 roku. • 6 706 424 zł w 2024 roku. • 8 570 379 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -59 681 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -263 537 zł w 2025 roku. • -65 961 zł w 2024 roku. • 41 464 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Drawstal wynosi 5 905 328 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 14 261 829 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 15 351 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 5 905 328 zł w 2025 roku. • 6 770 775 zł w 2024 roku. • 8 228 738 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Drawstal wynosi -252 tys. zł.
EBITDA Drawstal wynosi -155 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
70 669 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -251 609 zł w
2025 roku. • -42 482 zł w
2024 roku. • 49 008 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
68 246 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -154 984 zł w
2025 roku. • 20 323 zł w
2024 roku. • 82 290 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Drawstal wynosi 9 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 9 os. w 2025 roku. • 9 os. w 2024 roku. • 9 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Drawstal wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2025 roku. • 2,89% w 2024 roku. • 2,88% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Drawstal wynosi 0,21%. To oznacza, że firma ma szansę 0,21% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,014% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,21% w 2025 roku. • 0,36% w 2024 roku. • 0,06% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Drawstal charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Drawstal wynosi 248 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 620 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 620 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
11 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 248 tys. zł w 2025 roku. • 290 tys. zł w 2024 roku. • 342 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 7 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 620 tys. zł w 2025 roku. • 678 tys. zł w 2024 roku. • 811 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
982 427
zł.
Koszty operacyjne Drawstal wyniosły
5 938 072
zł.
Wynagrodzenia stanowią
17%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
70 761 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 982 427 zł w 2025 roku • 979 702 zł w 2024 roku • 1 078 267 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
17% w 2025 roku •
15% w 2024 roku •
13% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Drawstal wyniosła 3 190 094 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 157 590 zł.
a
ktywa trwałe to 1 032 504 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 3 190 094 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 387 196 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 2 802 898 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -36 284 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 3 190 094 zł w 2025 roku. • 4 063 962 zł w 2024 roku. • 3 997 656 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -8%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -9%.
Marża operacyjna wyniosła -4%.
Marża netto wyniosła -5%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.7 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Drawstal wyniosły 387 196 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 3 190 094 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 12%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -204 306 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 387 196 zł w 2025 roku • 997 528 zł w 2024 roku • 865 260 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 5.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 12% w 2025 roku • 25% w 2024 roku • 22% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Drawstal wykazała przychody na poziomie 5 704 732 zł.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 17 811 zł w 2023 roku