Organizacja Gospodarcze Cross osiągnęła 24 278 569 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 24 276 578 zł. Pozostałe przychody to 1991 zł.
Całkowite koszty wyniosły 23 731 258 zł.
Zysk netto wyniósł 545 320 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -564 279 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 24 278 569 zł w 2025 roku. • 24 722 839 zł w 2024 roku. • 27 787 417 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -10 038 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 545 320 zł w 2025 roku. • 333 300 zł w 2024 roku. • 554 583 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Gospodarcze Cross wynosi 23 265 873 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
4 898 881 zł a 60 696 422 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 265 009 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 23 265 873 zł w 2025 roku. • 23 585 986 zł w 2024 roku. • 26 879 907 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Gospodarcze Cross wynosi 803 tys. zł.
EBITDA Gospodarcze Cross wynosi 1,75 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
13 439 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 802 554 zł w
2025 roku. • 546 590 zł w
2024 roku. • 797 834 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
8378 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 746 258 zł w
2025 roku. • 1 488 645 zł w
2024 roku. • 1 714 132 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Gospodarcze Cross.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2025 roku. • 38 os. w 2024 roku. • 42 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Gospodarcze Cross wynosi 2,83%. To oznacza, że firma ma szansę 2,83% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,004% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,83% w 2025 roku. • 2,82% w 2024 roku. • 2,81% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Gospodarcze Cross wynosi 0,06%. To oznacza, że firma ma szansę 0,06% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,024% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,06% w 2025 roku. • 0,08% w 2024 roku. • 0,07% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Gospodarcze Cross charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Gospodarcze Cross wynosi 663 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 109 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,31 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 109 tys. zł a 1,31 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
22 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 663 tys. zł w 2025 roku. • 714 tys. zł w 2024 roku. • 776 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 109 tys. zł w 2025 roku. • 67 tys. zł w 2024 roku. • 111 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,31 mln zł w 2025 roku. • 1,54 mln zł w 2024 roku. • 1,64 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
4 079 111
zł.
Koszty operacyjne Gospodarcze Cross wyniosły
23 474 024
zł.
Wynagrodzenia stanowią
17%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
163 758 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 4 079 111 zł w 2025 roku • 3 923 196 zł w 2024 roku • 4 101 783 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
17% w 2025 roku •
16% w 2024 roku •
15% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Gospodarcze Cross wyniosła 11 399 737 zł.
a
ktywa obrotowe to 6 982 723 zł.
a
ktywa trwałe to 4 417 014 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 11 399 737 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 4 867 895 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 6 531 842 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -438 893 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 11 399 737 zł w 2025 roku. • 13 159 116 zł w 2024 roku. • 14 005 837 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 8%.
Marża operacyjna wyniosła 3%.
Marża netto wyniosła 2%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.6 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Gospodarcze Cross wyniosły 4 867 895 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 11 399 737 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 43%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -640 663 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 4 867 895 zł w 2025 roku • 5 464 594 zł w 2024 roku • 5 823 661 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 43% w 2025 roku • 42% w 2024 roku • 42% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Gospodarcze Cross wykazała przychody na poziomie 24 278 569 zł.
Organizacja zarobiła 716 546 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 171 226 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 545 320 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 24% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 3305 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 171 226 zł w 2025 roku • 98 137 zł w 2024 roku • 110 012 zł w 2023 roku
Organizacja Gospodarcze Cross wykazała zysk netto większy niż 59% organizacji z branży "Produkcja płyt, arkuszy, rur i kształtowników z tworzyw sztucznych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 64% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 59% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 52% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 32% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 30% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 48% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 79% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 1%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 59% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 64% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 59% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 52% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 32% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 30% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 54% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 48% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 79% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 1%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 7 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 20 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 89 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-20
dni względem terminu
7
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 29 dni17-04-2026
2024
−15 dni30-06-2025
2023
−20 dni25-06-2024
2022
+17 dni01-08-2023
2021
−3 mies. 19 dni28-06-2022
2020
−4 mies. 7 dni10-06-2021
2019
−2 mies. 11 dni05-08-2020
2018
−26 dni19-06-2019
2017
+8 mies. 20 dni01-04-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Dobisiak Dariusz posiada 50
udziałów,
które stanowią
62.5% firmy.
Walczak Monika posiada 30
udziałów,
które stanowią
37.5% firmy.
Największym udziałowcem od 17.08.2023 jest Dobisiak Dariusz kontrolujący 63% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 25.05.2020 do 17.08.2023
był Dobisiak Dariusz kontrolując 50% udziałów.
Najwięksi udziałowcy w okresie od 19.03.2014 do 25.05.2020: • Dobisiak Dariusz (50% udziałów) • Palma Romuald (50% udziałów)