WŁASNOŚĆ MIESZANA W SEKTORZE PRYWATNYM Z BRAKIEM PRZEWAGI KTÓREGOKOLWIEK RODZAJU WŁASNOŚCI PRYWATNEJ
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA I PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI OŚWIADCZEŃ O CHARAKTERZE MAJĄTKOWYM UPRAWNIONY JEST PREZES ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY SAMODZIELNIE. W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA I PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI OŚWIADCZEŃ O CHARAKTERZE MAJĄTKOWYM, KTÓRYCH PRZEDMIOTEM JEST ROZPORZĄDZANIE PRAWEM LUB ZACIĄGNIĘCIE ZOBOWIĄZANIA DO ŚWIADCZENIA O WARTOŚCI PRZEKRACZAJĄCEJ PIĘCIOKROTNOŚĆ KAPITAŁU ZAKŁADOWEGO, WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU, ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU I PROKURENTA ŁĄCZNIE, W POZOSTAŁYCH ZAŚ PRZYPADKACH DO SKŁADANIA W/W OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE. ROZPORZĄDZANIE PRAWEM LUB ZACIĄGNIĘCIE ZOBOWIĄZANIA DOŚWIADCZENIA O WARTOŚCI DZIESIĘCIOKROTNIE PRZEWYŻSZAJĄCEJ WYSOKOŚĆ KAPITAŁU ZAKŁADOWEGO NIE WYMAGA UCHWAŁY WSPÓLNIKÓW. PROKURA SAMOISTNA UPRAWNIA PROKURENTA DO SAMODZIELNEGO DOKONYWANIA WSZYSTKICH CZYNNOŚCI SĄDOWYCH I POZASĄDOWYCH ZWIĄZANYCH Z PROWADZENIEM SPÓŁKI ORAD DO SKŁADANIA PODPISÓW W JEJ IMIENIU.
Organizacja DMC osiągnęła 3 366 394 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 3 346 778 zł. Pozostałe przychody to 19 616 zł.
Całkowite koszty wyniosły 3 554 972 zł.
Strata netto wyniosła 208 194 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -220 210 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 3 366 394 zł w 2024 roku. • 4 225 168 zł w 2023 roku. • 6 779 163 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -87 360 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -208 194 zł w 2024 roku. • 484 381 zł w 2023 roku. • 1 234 762 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji DMC wynosi 4 969 673 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 14 535 520 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 186 641 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 4 969 673 zł w 2024 roku. • 7 710 859 zł w 2023 roku. • 12 237 760 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT DMC wynosi -192 tys. zł.
EBITDA DMC wynosi -114 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
98 997 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -191 871 zł w
2024 roku. • 574 722 zł w
2023 roku. • 1 377 414 zł w
2022 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
88 706 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -113 621 zł w
2024 roku. • 597 190 zł w
2023 roku. • 1 378 609 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie DMC wynosi 4 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 4 os. w 2024 roku. • 4 os. w 2023 roku. • 5 os. w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji DMC wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku. • 2,89% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji DMC wynosi 0,13%. To oznacza, że firma ma szansę 0,13% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,013% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,13% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku. • 0,03% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
DMC charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla DMC wynosi 244 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 727 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 727 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
1 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 244 tys. zł w 2024 roku. • 321 tys. zł w 2023 roku. • 392 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 86 tys. zł w 2023 roku. • 203 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 727 tys. zł w 2024 roku. • 788 tys. zł w 2023 roku. • 741 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
673 694
zł.
Koszty operacyjne DMC wyniosły
3 538 649
zł.
Wynagrodzenia stanowią
19%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
10 222 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 673 694 zł w 2024 roku • 945 414 zł w 2023 roku • 898 703 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
19% w 2024 roku •
26% w 2023 roku •
17% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów DMC wyniosła 4 535 331 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 535 764 zł.
a
ktywa trwałe to 1 999 566 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 4 535 331 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 901 451 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 3 633 880 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 296 767 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 4 535 331 zł w 2024 roku. • 4 971 107 zł w 2023 roku. • 4 761 628 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -6%.
Marża operacyjna wyniosła -6%.
Marża netto wyniosła -6%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -4 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania DMC wyniosły 901 451 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 4 535 331 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 20%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 42 585 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 901 451 zł w 2024 roku • 1 029 033 zł w 2023 roku • 1 055 936 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 20% w 2024 roku • 21% w 2023 roku • 22% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja DMC wykazała przychody na poziomie 3 366 394 zł.
Organizacja zarobiła -207 626 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 568 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -208 194 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -10 345 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 568 zł w 2024 roku • 41 376 zł w 2023 roku • 123 635 zł w 2022 roku
Organizacja DMC wykazała zysk netto większy niż 5% organizacji z branży "Działalność agentów zajmujących się sprzedażą drewna i materiałów budowlanych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 70% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 32% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 23% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 18% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 25% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 16% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 51% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.1%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 5% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 70% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 83% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był wyższy niż 32% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 23% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 18% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 25% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 16% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 51% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 wynosił on 0.1%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 5 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 86 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 7 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+86
dni względem terminu
5
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−7 dni08-07-2025
2023
−14 dni01-07-2024
2022
+2 dni17-07-2023
2021
−18 dni27-09-2022
2020
−1 dni14-10-2021
2019
−1 dni14-10-2020
2018
+15 mies. 7 dni14-10-2020
2017
+9 mies.11-04-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie