Organizacja Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Kopanicy osiągnęła 2 934 299 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 893 263 zł. Pozostałe przychody to 41 036 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 817 539 zł.
Zysk netto wyniósł 75 724 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 109 860 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 934 299 zł w 2025 roku. • 2 733 738 zł w 2024 roku. • 2 688 693 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 458 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 75 724 zł w 2025 roku. • 238 217 zł w 2024 roku. • -140 821 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Kopanicy wynosi 3 901 728 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
757 242 zł a 8 760 703 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 109 270 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 3 901 728 zł w 2025 roku. • 4 522 448 zł w 2024 roku. • 3 360 888 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Kopanicy wynosi 46 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
4010 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 45 768 zł w
2025 roku. • 203 733 zł w
2024 roku. • -176 256 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Kopanicy wynosi 2 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 os. w 2025 roku. • 2 os. w 2024 roku. • 2 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Kopanicy wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Kopanicy wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,05% w 2024 roku. • 0,14% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Kopanicy charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Kopanicy wynosi 235 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 7 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 746 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 7 tys. zł a 746 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
7 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 235 tys. zł w 2025 roku. • 254 tys. zł w 2024 roku. • 207 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 7 tys. zł w 2025 roku. • 31 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 746 tys. zł w 2025 roku. • 790 tys. zł w 2024 roku. • 691 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Kopanicy wyniosły
2 847 495
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Kopanicy wyniosła 2 270 999 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 213 055 zł.
a
ktywa trwałe to 57 944 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 270 999 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 80 823 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 2 190 176 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 52 671 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2 270 999 zł w 2025 roku. • 2 378 118 zł w 2024 roku. • 2 194 845 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 3%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 3%.
Marża operacyjna wyniosła 2%.
Marża netto wyniosła 3%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Kopanicy wyniosły 80 823 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 270 999 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 4%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 7073 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 80 823 zł w 2025 roku • 48 666 zł w 2024 roku • 103 611 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 4% w 2025 roku • 2% w 2024 roku • 5% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Kopanicy wykazała przychody na poziomie 2 934 299 zł.
Organizacja zarobiła 83 269 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 7545 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 75 724 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -691 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 7545 zł w 2025 roku • 9354 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska W Kopanicy wykazała zysk netto większy niż 77% organizacji z branży "Pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona w niewyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 76% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 25% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 53% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 47% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 55% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 42% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 77% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 77% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 76% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 86% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 25% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 53% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 47% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 55% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 42% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 77% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 77 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 75 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-77
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 15 dni01-05-2026
2024
−2 mies. 17 dni29-04-2025
2023
−3 mies. 12 dni04-04-2024
2022
−1 mies. 15 dni31-05-2023
2021
−4 mies. 16 dni01-06-2022
2020
−4 mies. 2 dni15-06-2021
2019
−2 mies. 18 dni29-07-2020
2018
−1 mies. 7 dni08-06-2019
2017
−17 dni28-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki