WŁASNOŚĆ JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO LUB SAMORZĄDOWYCH OSÓB PRAWNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU, GDY ZARZĄD SPÓŁKI JEST WIELOOSOBOWY, DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI I SKŁADANIA W JEJ IMIENIU OŚWIADCZEŃ WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU LUB PRZYNAJMNIEJ JEDNEGO Z NICH ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM
Zakład pogrzebowy RESURREXIT oferuje kompleksową obsługę pogrzebów dla wszystkich wyznań.|Działalność od 1947 roku, długoletnie doświadczenie na rynku usług pogrzebowych.|Zarządzanie dwupoziomowym parkingiem w centrum Katowic, mieszczącym 150 pojazdów.|Wysoki standard bezpieczeństwa na parkingu z odpowiednimi certyfikatami.|Profesjonalna pomoc w realizacji formalności związanych z pochowaniem zmarłych.
ARS CATHOLICA Sp. z o.o., z siedzibą w Katowicach, działa od 1947 roku, co świadczy o jej długoletniej obecności na rynku i zdobytym doświadczeniu. Specjalizuje się w szerokim zakresie usług, z szczególnym akcentem na działalność zakładu pogrzebowego RESURREXIT. Firma oferuje kompleksową pomoc w organizacji ceremonii pogrzebowych, zgodnie z indywidualnymi życzeniami rodzin zmarłych. Współpracuje z wszystkimi wyznaniami, co czyni ją elastycznym partnerem w trudnych momentach. Dodatkowo, ARS CATHOLICA zarządza podziemnym parkingiem w Katowicach, który oferuje 150 miejsc parkingowych w centrum miasta. Parking przeszedł odpowiednie certyfikacje, zapewniając wysoki standard bezpieczeństwa. Dzięki szerokiemu wachlarzowi usług i profesjonalizmowi, ARS CATHOLICA zyskuje zaufanie klientów, którzy cenią sobie kulturę obsługi oraz wsparcie w trudnych chwilach.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja ARS Catholica osiągnęła 2 333 948 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 331 620 zł. Pozostałe przychody to 2328 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 171 356 zł.
Zysk netto wyniósł 160 264 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -7527 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 333 948 zł w 2025 roku. • 2 170 871 zł w 2024 roku. • 2 058 409 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 19 472 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 160 264 zł w 2025 roku. • 131 846 zł w 2024 roku. • 87 831 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji ARS Catholica wynosi 2 413 094 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
216 072 zł a 5 834 870 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 90 081 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 413 094 zł w 2025 roku. • 2 169 390 zł w 2024 roku. • 1 864 472 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT ARS Catholica wynosi 163 tys. zł.
EBITDA ARS Catholica wynosi 171 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
18 910 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 163 379 zł w
2025 roku. • 135 656 zł w
2024 roku. • 114 076 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
16 955 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 171 491 zł w
2025 roku. • 135 656 zł w
2024 roku. • 119 930 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie ARS Catholica wynosi 4 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 4 os. w 2025 roku. • 4 os. w 2024 roku. • 4 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji ARS Catholica wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji ARS Catholica wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,004% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
ARS Catholica charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla ARS Catholica wynosi 63 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 25 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 101 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 25 tys. zł a 101 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
4 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 63 tys. zł w 2025 roku. • 57 tys. zł w 2024 roku. • 44 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 25 tys. zł w 2025 roku. • 20 tys. zł w 2024 roku. • 17 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 101 tys. zł w 2025 roku. • 91 tys. zł w 2024 roku. • 82 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
841 467
zł.
Koszty operacyjne ARS Catholica wyniosły
2 168 241
zł.
Wynagrodzenia stanowią
39%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-46 102 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 841 467 zł w 2025 roku • 774 562 zł w 2024 roku • 770 656 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
1.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
39% w 2025 roku •
38% w 2024 roku •
40% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów ARS Catholica wyniosła 350 963 zł.
a
ktywa obrotowe to 350 963 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 350 963 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 62 868 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 288 096 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 12 627 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 350 963 zł w 2025 roku. • 373 713 zł w 2024 roku. • 259 501 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 46%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 56%.
Marża operacyjna wyniosła 7%.
Marża netto wyniosła 7%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 5.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 6.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.8 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania ARS Catholica wyniosły 62 868 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 350 963 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 18%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -10 324 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 62 868 zł w 2025 roku • 114 036 zł w 2024 roku • 71 669 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 18% w 2025 roku • 31% w 2024 roku • 28% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja ARS Catholica wykazała przychody na poziomie 2 333 948 zł.
Organizacja zarobiła 161 538 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 1274 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 160 264 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 1% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 159 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 1274 zł w 2025 roku • 1018 zł w 2024 roku • 23 137 zł w 2023 roku
Organizacja ARS Catholica wykazała zysk netto większy niż 57% organizacji z branży "Pogrzeby i działalność pokrewna".
Organizacja wykazała przychód większy niż 78% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 63% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 30% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 26% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 74% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 37% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 7%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 57% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 78% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 54% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 63% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 30% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 26% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 74% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 37% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 7%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 106 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 98 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-106
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 8 dni08-04-2026
2024
−3 mies. 2 dni14-04-2025
2023
−1 mies. 19 dni27-05-2024
2022
−4 mies. 10 dni07-03-2023
2021
−6 mies. 5 dni13-04-2022
2020
−5 mies. 27 dni21-04-2021
2019
−3 mies. 22 dni25-06-2020
2018
−1 mies. 5 dni10-06-2019
2017
−2 mies. 20 dni26-04-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Archidiecezja Katowicka Kościoła Rzymskokatolickiego W Katowicach posiada 200
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 08.01.2024 jest Archidiecezja Katowicka Kościoła Rzymskokatolickiego W Katowicach kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 11.08.2020 do 08.01.2024
był Ariacon kontrolując 100% udziałów.
W okresie od 29.06.2016 do 11.08.2020 najwięcej udziałów posiadał Archidiecezja Katowicka Kościoła Rzymsko Katolickiego. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.