Producent obuwia medycznego i zdrowotnego.|Oferta obejmuje buty operacyjne, robocze i ESD.|Specjalizuje się w produktach dla gastronomii i nakładkach BHP.|Wysoka jakość i nowoczesne technologie w produkcji.|Działa w różnych branżach – medycyna, budownictwo, gastronomia.
Firma 'JULEX & SPÓŁKA' EWA, MARCIN I MACIEJ PICHUR to renomowany producent obuwia medycznego oraz zdrowotnego, który dostarcza szeroki asortyment butów dedykowanych różnorodnym branżom. W ofercie znajdują się między innymi buty operacyjne, robocze oraz specjalistyczne, takie jak obuwie ESD (antyelektrostatyczne) oraz obuwie zaprojektowane dla gastronomii. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i materiałów, obuwie produkowane przez Julex charakteryzuje się dużą wygodą oraz funkcjonalnością, co przekłada się na lepsze samopoczucie osób pracujących w trudnych warunkach. W ofercie firmy można również znaleźć nakładki ochronne BHP, które zapewniają dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Julex stawia na jakość swoich produktów, co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia. Firma aktywnie współpracuje z różnymi branżami, takimi jak medycyna, budownictwo, transport czy gastronomia, oferując im dedykowane rozwiązania w zakresie obuwia.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Julex & Spółka EWA osiągnęła 6 918 798 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 6 906 165 zł. Pozostałe przychody to 12 633 zł.
Całkowite koszty wyniosły 6 296 462 zł.
Zysk netto wyniósł 622 336 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
75 639 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 6 918 798 zł w 2018 roku. • 6 843 160 zł w 2017 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi
138 660 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 622 336 zł w 2018 roku. • 760 996 zł w 2017 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Julex & Spółka EWA wynosi 8 080 357 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 019 023 zł a 17 198 249 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi
593 219 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 8 080 357 zł w
2018 roku. • 8 673 576 zł w
2017 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Julex & Spółka EWA wynosi 610 tys. zł.
EBITDA Julex & Spółka EWA wynosi 704 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
159 075 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 609 740 zł w
2018 roku. • 768 815 zł w
2017 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
159 813 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 704 245 zł w
2018 roku. • 864 059 zł w
2017 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Julex & Spółka EWA wynosi 22 osoby.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 22 os. w 2018 roku. • 10 - 50 os. (szac.) w 2017 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 15 obwieszczeń
dotyczących organizacji Julex & Spółka EWA.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 7 maja 2025 (MSiG nr 87/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
15
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
15 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 346822. „JULEX & SPÓŁKA” EWA,MARCIN I MACIEJ PICHUR SPÓŁKA JAWNA. KRS
0000124399. SYSTEM, wpis do rejestru: 24.07.2002.
[RDF/714205/25/564]
MSiG 87/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 24.04.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 20 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 5. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
Poz. 1155377. „JULEX & SPÓŁKA” EWA,MARCIN I MACIEJ PICHUR SPÓŁKA JAWNA. KRS
0000124399. SYSTEM, wpis do rejestru: 24.07.2002.
[RDF/670201/24/172]
MSiG 167/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 18 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 5. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 1175538. „JULEX & SPÓŁKA” EWA,MARCIN I MACIEJ PICHUR SPÓŁKA JAWNA. KRS
0000124399. SĄD REJONOWY W BIELSKU - BIAŁEJ,
VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 24.07.2002.
[BB.VIII NS-REJ.KRS/6558/23/755]
Rzuć okiemMSiG 178/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 28.08.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 17 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 4. Informacje o umowie wpisać:
1 1. 1.06.2023 R. - ZMIANA §9 UMOWY SPÓŁKI
Poz. 223462. „JULEX & SPÓŁKA” EWA,MARCIN I MACIEJ PICHUR SPÓŁKA JAWNA. KRS
0000124399. SYSTEM, wpis do rejestru: 24.07.2002.
[RDF/476420/23/235]
MSiG 77/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.03.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 16 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 5. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 312400. „JULEX & SPÓŁKA” EWA,MARCIN I MACIEJ PICHUR SPÓŁKA JAWNA. KRS
0000124399. SYSTEM, wpis do rejestru: 24.07.2002.
[RDF/382802/22/298]
MSiG 105/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 24.05.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 15 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 5. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 648511. „JULEX & SPÓŁKA” EWA,MARCIN I MACIEJ PICHUR SPÓŁKA JAWNA. KRS
0000124399. SĄD REJONOWY W BIELSKU - BIAŁEJ,
VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 24.07.2002.
[BB.VIII NS-REJ.KRS/5942/21/355]
Rzuć okiemMSiG 159/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 29.07.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności wpisać: 1 1.
20 Z PRODUKCJA OBUWIA 1 2. 49 41 Z TRANSPORT DROGOWY TOWARÓW 2 2. 52 10 B MAGAZYNOWANIE I PRZECHOWYWANIE POZOSTAŁYCH
TOWARÓW 3 2. 73 20 Z BADANIE RYNKU I OPINII
PUBLICZNEJ 4 2. 70 22 Z POZOSTAŁE DORADZTWO W ZAKRESIE PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ I ZARZĄDZANIA 5 2. 47 19
Z POZOSTAŁA SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA W NIEWYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH
6 2. 46 42 Z SPRZEDAŻ HURTOWA ODZIEŻY I OBUWIA wykreślić: 7 2. 19 30 A PRODUKCJA OBUWIA,
Z WYJĄTKIEM SPORTOWEGO 8 2. 19 30 B PRODUKCJA OBUWIA SPORTOWEGO 9 2. 51 HANDEL
HURTOWY I KOMISOWY, Z WYJĄTKIEM HANDLU
POJAZDAMI MECHANICZNYMI I MOTOCYKLAMI 10
2. 52 HANDEL DETALICZNY, Z WYJĄTKIEM SPRZEDAŻY POJAZDÓW MECHANICZNYCH I MOTOCYKLI; NAPRAWA ARTYKUŁÓW UŻYTKU OSOBISTEGO I DOMOWEGO 11 2. 60 24 A TOWAROWY
TRANSPORT DROGOWY POJAZDAMI SPECJALIZOWANYMI 12 2. 60 24 B TOWAROWY TRANSPORT
DROGOWY POJAZDAMI UNIWERSALNYMI 13 2. 60
24 C WYNAJEM SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH
Z KIEROWCĄ 14 2. 63 11 C PRZEŁADUNEK TOWARÓW W POZOSTAŁYCH PUNKTACH PRZEŁADUNKOWYCH 15 2. 63 12 C MAGAZYNOWANIE I PRZECHOWYWANIE TOWARÓW W POZOSTAŁYCH
SKŁADOWISKACH 16 2. 63 40 C DZIAŁALNOŚĆ
POZOSTAŁYCH AGENCJI TRANSPORTOWYCH 17
2. 70 20 Z WYNAJEM NIERUCHOMOŚCI NA WŁASNY RACHUNEK 18 2. 71 21 Z WYNAJEM POZOSTAŁYCH ŚRODKÓW TRANSPORTU LĄDOWEGO
19 2. 74 13 Z BADANIE RYNKU I OPINII PUBLICZNEJ 20 2. 74 14 A DORADZTWO W ZAKRESIE
PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
I ZARZĄDZANIA 21 2. 74 40 Z REKLAMA 22 2. 74
84 B POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ KOMERCYJNA,
GDZIE INDZIEJ NIE SKLASYFIKOWANA
Poz. 295464. „JULEX & SPÓŁKA” EWA,MARCIN I MACIEJ PICHUR SPÓŁKA JAWNA. KRS
0000124399. SYSTEM, wpis do rejestru: 24.07.2002.
[RDF/290907/21/728]
MSiG 95/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 11.05.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
i Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 5. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 110945. „JULEX & SPÓŁKA” EWA,MARCIN I MACIEJ PICHUR SPÓŁKA JAWNA. KRS
0000124399. SYSTEM, wpis do rejestru: 24.07.2002.
[RDF/190527/20/938]
MSiG 49/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 04.03.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 5. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 591974. „JULEX & SPÓŁKA” EWA,MARCIN I MACIEJ PICHUR SPÓŁKA JAWNA. KRS
0000124399. SYSTEM, wpis do rejestru: 24.07.2002.
[RDF/137857/19/114]
MSiG 131/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 02.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 5. OD 01.01.2015 DO 31.12.2015
Poz. 191627. „JULEX & SPÓŁKA” EWA,MARCIN I MACIEJ PICHUR SPÓŁKA JAWNA. KRS
0000124399. SYSTEM, wpis do rejestru: 24.07.2002.
[RDF/104094/19/157]
MSiG 71/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 03.04.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 03.04.2019 okres OD
01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 186854. „JULEX & SPÓŁKA” EWA,MARCIN I MACIEJ PICHUR SPÓŁKA JAWNA. KRS
0000124399. SYSTEM, wpis do rejestru: 24.07.2002.
[RDF/103665/19/787]
MSiG 70/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
:
W dniu 02.04.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 136741. „JULEX & SPÓŁKA” EWA,MARCIN I MACIEJ PICHUR SPÓŁKA JAWNA. KRS
0000124399. SYSTEM, wpis do rejestru: 24.07.2002.
[RDF/10383/18/106]
MSiG 102/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 04.04.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
Poz. 136740. „JULEX & SPÓŁKA” EWA,
MARCIN I MACIEJ PICHUR SPÓŁKA JAWNA. KRS
0000124399. SYSTEM, wpis do rejestru: 24.07.2002.
[RDF/10382/18/705]
MSiG 102/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 04.04.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 04.04.2018 okres OD
01.01.2017 DO 31.12.2017
Poz. 105782. „JULEX & SPÓŁKA” EWA,MARCIN I MACIEJ PICHUR SPÓŁKA JAWNA. KRS
0000124399. SĄD REJONOWY BIELSKU-BIAŁEJ, VIII
WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU
SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 24.07.2002.
[BB.VIII NS-REJ.KRS/4307/17/416]
MSiG 79/2017XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 13.04.2017 dokonano wpisu do rejestru KR
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 05.04.2017 okres OD
01.01.2016 DO 31.12.2016 1 3. OD 01.01.2016 DO
31.12.2016
Poz. 278474. „JULEX & SPÓŁKA” EWA,MARCIN I MACIEJ PICHUR SPÓŁKA JAWNA. KRS
0000124399. SĄD REJONOWY BIELSKU-BIAŁEJ,
VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJED STRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 24.07.2002.
[BB.VIII NS-REJ.KRS/10328/16/179]
MSiG 176/2016XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 02.09.2016 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Julex & Spółka EWA nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Julex & Spółka EWA wynosi 0,13%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,020% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,13% w 2018 roku. • 0,15% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
Julex & Spółka EWA charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Julex & Spółka EWA wynosi 209 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 91 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 282 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 91 tys. zł a 282 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje między 2017 a 2018 rokiem. Zmiana wynosi 14 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 209 tys. zł w 2018 roku. • 223 tys. zł w 2017 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 91 tys. zł w 2018 roku. • 115 tys. zł w 2017 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 282 tys. zł w 2018 roku. • 300 tys. zł w 2017 roku.
Wynagrodzenia stanowią
19,3%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
140 048 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 217 418 zł w 2018 roku • 1 077 370 zł w 2017 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1,6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
19,3% w 2018 roku •
17,7% w 2017 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Julex & Spółka EWA wyniosła 1 861 780 zł.
a
ktywa trwałe to 561 277 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 300 503 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 861 780 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 366 499 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 495 281 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi 145 695 zł rocznie.
Równolegle organizacja zmniejsza kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosi 131 928 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 1 861 780 zł sumy bilansowej i 1 366 499 zł kapitału własnego w 2018 roku. • 2 007 475 zł sumy bilansowej i 1 498 427 zł kapitału własnego w 2017 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 45,54%.
Marża operacyjna wyniosła 8,83%.
Marża netto wyniosła 8,99%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
5 punktów procentowych rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
5 punktów procentowych rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
2 punkty procentowe rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
2 punkty procentowe rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Julex & Spółka EWA wyniosły 495 281 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 861 780 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 26,6%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 13 767 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 495 281 zł w 2018 roku • 509 048 zł w 2017 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosi
2 punkty procentowe rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 27% w 2018 roku • 25% w 2017 roku
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Julex & Spółka EWA wynosi 2,63 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 0,86 - najbardziej płynne aktywa niemal w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 0,08, czyli same środki pieniężne pokrywają 8% zobowiązań krótkoterminowych - poniżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
gotówka od ręki: 38 tys. zł należności i inne: 387 tys. zł zapasy do sprzedania: 876 tys. zł poziom rachunków do zapłaty
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 2,63 zł, z czego 0,08 zł w gotówce.
2,63
płynność bieżąca
0,86
płynność szybka
0,08
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika wynosi 0,15 rocznie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 2,63 w 2018 roku • 2,78 w 2017 roku
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Julex & Spółka EWA wynosi 19 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 18 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 0,9 dnia. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna. Bez amortyzacji w mianowniku luka wynosi 0,7 dnia.
Rotacja zapasów wynosi 47 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 353 342 zł, z czego 353 342 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza0,9 dnia
firma płaci dostawcom 0,9 dnia wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
19 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 19 dni
18 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 18 dniach
Rotacja zapasów47 dni
towar leży w magazynie 47 dni, zanim firma go sprzeda
47 dni
Należności handlowe353 tys. zł
klienci są winni firmie 353 tys. zł
do 12 miesięcy353 tys. zł · 100%
Rotacja należności (DSO) organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 19 dni w 2018 roku • 19 dni w 2017 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Julex & Spółka EWA wynoszą 6 295 889 zł.
Największa wykazana kategoria to zużycie materiałów i energii: 2 674 861 zł, czyli 42% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 1 993 415 zł, czyli 32% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 968 336 zł, czyli 15% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B układu porównawczego (8 pozycji)
Koszty razem6,3 mln zł
Zużycie materiałów i energii2,7 mln zł · 42%
Usługi obce2 mln zł · 32%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)968 tys. zł · 15%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia249 tys. zł · 4%
Amortyzacja95 tys. zł · 2%
Suma kosztów działalności organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły: • 6,3 mln zł w 2018 roku • 6,1 mln zł w 2017 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: zużycie materiałów i energii, usługi obce, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Julex & Spółka EWA wykazała przychody na poziomie 6 918 798 zł.
Organizacja Julex & Spółka EWA wykazała zysk netto większy niż 88% organizacji z branży "Produkcja obuwia".
Organizacja wykazała przychód większy niż 71% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 60% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 35% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 73% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 73% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 93% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 2% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,52%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 był on wyższy niż 88% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2018 były wyższe niż 71% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 była ona wyższa niż 60% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2018 był wyższy niż 35% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 była wyższa niż 73% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 była wyższa niż 73% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 była wyższa niż 93% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 była wyższa niż 86% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 był on wyższy niż 2% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2018 wynosił on 0,52%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy33 z 40 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi6 842 296,60
I. Przychody netto ze sprzedaży6 259 728,75
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody ze sprzedaży towarów i materiałów pozycja własna582 567,85
B. Koszty działalności operacyjnej6 295 889,35
I. Amortyzacja94 504,98
II. Zużycie materiałów i energii2 674 861,17
III. Usługi obce1 993 415,08
IV. Wynagrodzenia968 336,04
V. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)249 082,30
VI. Pozostałe koszty, w tym: (+1)315 689,78
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)546 407,25
D. Pozostałe przychody operacyjne, w tym:63 868,47
1. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
Dotacje pozycja własna22 320,00
Pozostałe przychody operacyjne pozycja własna41 548,47
E. Pozostałe koszty operacyjne, w tym:535,51
1. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
F. Przychody finansowe, w tym:12 633,10
I. Dywidendy i udziały w zyskach od jednostek, w których jednostka posiada zaangażowanie w kapitale, w tym: (+1)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,74
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. Inne pozycja własna12 632,36
G. Koszty finansowe, w tym:37,03
I. Odsetki, w tym: (+1)37,03
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. Inne pozycja własna0,00
H. Zysk (strata) brutto (C + D - E + F - G)622 336,28
I. Podatek dochodowy0,00
J. Zysk (strata) netto (H - I)622 336,28
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Julex & Spółka EWA składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 2 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 103 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2018 zostało złożone 103 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-103
dni względem terminu
2
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2018
−3 mies. 13 dni03-04-2019
2017
−3 mies. 13 dni03-04-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie