SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIE WOLI ZA SPÓŁDZIELNIĘ SKŁADAJĄ: 1) PREZES ALBO DWAJ PEŁNOMOCNICY DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE – W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO, 2) DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU LUB JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU I PEŁNOMOCNIK – W PRZYPADKU ZARZĄDU DWUOSOBOWEGO (KOLEGIALNEGO).
Zarządzanie zasobami mieszkaniowymi – 55 budynków|Organizacja wydarzeń kulturalnych i sportowych|Działalność Klubu Seniora z ponad 130 członkami|Oferowanie lokali użytkowych i garaży|Regularne przeglądy techniczne i awaryjne
Spółdzielnia Mieszkaniowa im. 23 Lutego w Koziegłowach działa na rynku nieruchomości od ponad 42 lat, oferując mieszkańcom wygodne i funkcjonalne lokale użytkowe oraz mieszkalne. Charakteryzuje się bogatą działalnością w zakresie zarządzania nieruchomościami, co czyni ją jednym z istotnych graczy w regionie. Posiada znaczący zasób mieszkań, z ponad 5000 członków oraz około 250000 m² lokali mieszkalnych. Spółdzielnia nie tylko wykonuje przeglądy techniczne mieszkań, ale także organizuje różnorodne wydarzenia kulturalne i sportowe, co wskazuje na jej zaangażowanie w życie lokalnej społeczności. Działa tu także Klub Osiedlowy Karolinka, który z powodzeniem integruje mieszkańców poprzez organizację imprez rekreacyjnych. Dodatkowo, seniorzy mogą korzystać z aktywności Klubu Seniora, który od 2001 roku pod przewodnictwem pana Wojciecha Błażejczyka umożliwia seniorom rozwijanie pasji oraz zawieranie nowych znajomości. Spółdzielnia regularnie informuje swoich członków o wydarzeniach, zbiera opinie oraz reaguje na potrzeby społeczności, co czyni ją prężną instytucją w Koziegłowach.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Spółdzielnia Mieszkaniowa IM. 23 Lutego W Koziegłowach osiągnęła 46 610 292 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 45 959 071 zł. Pozostałe przychody to 651 221 zł.
Całkowite koszty wyniosły 44 909 742 zł.
Zysk netto wyniósł 1 049 329 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 2 083 648 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 46 610 292 zł w 2025 roku. • 42 310 151 zł w 2024 roku. • 39 942 371 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -19 134 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 049 329 zł w 2025 roku. • 1 451 773 zł w 2024 roku. • 1 572 401 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Spółdzielnia Mieszkaniowa IM. 23 Lutego W Koziegłowach wynosi 140 474 265 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
10 493 290 zł a 561 084 911 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 130 380 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 140 474 265 zł w 2025 roku. • 140 441 952 zł w 2024 roku. • 146 551 721 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Spółdzielnia Mieszkaniowa IM. 23 Lutego W Koziegłowach wynosi -1,69 mln zł.
EBITDA Spółdzielnia Mieszkaniowa IM. 23 Lutego W Koziegłowach wynosi -1,63 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
360 863 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -1 686 712 zł w
2025 roku. • -835 089 zł w
2024 roku. • 125 553 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
359 560 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -1 632 823 zł w
2025 roku. • -792 920 zł w
2024 roku. • 145 760 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Spółdzielnia Mieszkaniowa IM. 23 Lutego W Koziegłowach wynosi 29 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 29 os. w 2025 roku. • 30 os. w 2024 roku. • 28 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Spółdzielnia Mieszkaniowa IM. 23 Lutego W Koziegłowach wynosi 2,72%. To oznacza, że firma ma szansę 2,72% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,007% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,72% w 2025 roku. • 2,74% w 2024 roku. • 2,74% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Spółdzielnia Mieszkaniowa IM. 23 Lutego W Koziegłowach wynosi 0,09%. To oznacza, że firma ma szansę 0,09% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,09% w 2025 roku. • 0,08% w 2024 roku. • 0,08% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Spółdzielnia Mieszkaniowa IM. 23 Lutego W Koziegłowach charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Spółdzielnia Mieszkaniowa IM. 23 Lutego W Koziegłowach wynosi 4,76 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 28,05 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 28,05 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
444 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 4,76 mln zł w 2025 roku. • 5,11 mln zł w 2024 roku. • 5,72 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 19 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 28,05 mln zł w 2025 roku. • 28,38 mln zł w 2024 roku. • 30,3 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
5 616 208
zł.
Koszty operacyjne Spółdzielnia Mieszkaniowa IM. 23 Lutego W Koziegłowach wyniosły
47 645 784
zł.
Wynagrodzenia stanowią
12%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
286 533 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 5 616 208 zł w 2025 roku • 5 190 130 zł w 2024 roku • 4 248 272 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
12% w 2025 roku •
12% w 2024 roku •
11% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Spółdzielnia Mieszkaniowa IM. 23 Lutego W Koziegłowach wyniosła 164 271 134 zł.
a
ktywa obrotowe to 16 403 503 zł.
a
ktywa trwałe to 147 867 631 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 164 271 134 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 23 999 906 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 140 271 228 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -8 957 711 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 164 271 134 zł w 2025 roku. • 166 931 805 zł w 2024 roku. • 179 449 916 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 1%.
Marża operacyjna wyniosła -4%.
Marża netto wyniosła 2%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji nie zmienia się w czasie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Spółdzielnia Mieszkaniowa IM. 23 Lutego W Koziegłowach wyniosły 23 999 906 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 164 271 134 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 15%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -8 714 801 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 23 999 906 zł w 2025 roku • 25 027 682 zł w 2024 roku • 27 938 089 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 3.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 15% w 2025 roku • 15% w 2024 roku • 16% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Spółdzielnia Mieszkaniowa IM. 23 Lutego W Koziegłowach wykazała przychody na poziomie 46 610 292 zł.
Organizacja zarobiła 1 295 468 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 246 139 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 049 329 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 19% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -4488 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 246 139 zł w 2025 roku • 340 540 zł w 2024 roku • 368 835 zł w 2023 roku
Organizacja Spółdzielnia Mieszkaniowa IM. 23 Lutego W Koziegłowach wykazała zysk netto większy niż 87% organizacji z branży "Wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi".
Organizacja wykazała przychód większy niż 99% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 99% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 39% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 38% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 27% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 46% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 36% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 93% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.6%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 87% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 99% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 99% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 39% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 38% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 27% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 46% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 36% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 93% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.6%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 91 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 90 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-91
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies.16-04-2026
2024
−2 mies. 17 dni29-04-2025
2023
−2 mies. 23 dni23-04-2024
2022
−2 mies. 26 dni20-04-2023
2021
−3 mies. 24 dni23-06-2022
2020
−3 mies. 26 dni21-06-2021
2019
−3 mies. 17 dni30-06-2020
2018
−2 mies. 29 dni17-04-2019
2017
−2 mies.16-05-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki