SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU DZIAŁAJĄCEGO ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM. W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST JEDYNY CZŁONEK ZARZĄDU.
Organizacja Scala Architektura - Inwestycje osiągnęła 10 109 801 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 10 109 801 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 9 235 578 zł.
Zysk netto wyniósł 874 223 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 262 825 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 10 109 801 zł w 2025 roku. • 17 070 zł w 2024 roku. • 16 807 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 113 031 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 874 223 zł w 2025 roku. • -474 825 zł w 2024 roku. • -591 484 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Scala Architektura - Inwestycje wynosi 12 363 627 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
2 126 867 zł a 25 274 502 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 277 523 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 12 363 627 zł w 2025 roku. • 1 482 580 zł w 2024 roku. • 1 838 523 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Scala Architektura - Inwestycje wynosi 1,84 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
231 343 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 835 291 zł w
2025 roku. • -20 631 zł w
2024 roku. • -16 450 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Scala Architektura - Inwestycje wynosi 0 osób.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2025 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Scala Architektura - Inwestycje wynosi 2,88%. To oznacza, że firma ma szansę 2,88% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,004% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,88% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Scala Architektura - Inwestycje wynosi 0,01%. To oznacza, że firma ma szansę 0,01% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,044% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,01% w 2025 roku. • 1,97% w 2024 roku. • 2,10% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Scala Architektura - Inwestycje charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Scala Architektura - Inwestycje wynosi 453 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 175 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 993 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 175 tys. zł a 993 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
30 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 453 tys. zł w 2025 roku. • 116 tys. zł w 2024 roku. • 155 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 175 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 993 tys. zł w 2025 roku. • 399 tys. zł w 2024 roku. • 565 tys. zł w 2023 roku.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Scala Architektura - Inwestycje wyniosła 2 842 258 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 842 258 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 842 258 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 6435 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 2 835 823 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -57 391 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2 842 258 zł w 2025 roku. • 7 533 645 zł w 2024 roku. • 7 544 702 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 31%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 31%.
Marża operacyjna wyniosła 18%.
Marża netto wyniosła 9%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 29.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 53.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Scala Architektura - Inwestycje wyniosły 6435 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 842 258 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 0%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -55 429 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 6435 zł w 2025 roku • 5 572 045 zł w 2024 roku • 5 108 278 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 1.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 0% w 2025 roku • 74% w 2024 roku • 68% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Scala Architektura - Inwestycje wykazała przychody na poziomie 10 109 801 zł.
Organizacja zarobiła 1 452 903 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 578 680 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 874 223 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 40% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 72 335 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 578 680 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Scala Architektura - Inwestycje wykazała zysk netto większy niż 90% organizacji z branży "Realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków".
Organizacja wykazała przychód większy niż 93% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 71% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 64% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 72% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 88% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 67% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 98% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.07%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 90% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 93% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 71% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 0% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 64% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 72% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 88% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 67% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 98% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.07%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 8 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 104 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 86 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-104
dni względem terminu
8
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 26 dni20-04-2026
2024
−2 mies.16-05-2025
2023
−5 mies. 10 dni06-02-2024
2022
−3 mies. 24 dni23-03-2023
2021
−6 mies. 10 dni08-04-2022
2020
−6 mies. 17 dni01-04-2021
2019
−7 mies. 8 dni11-03-2020
2018
−2 mies. 29 dni17-04-2019
2017
+5 mies. 29 dni10-01-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie