WŁASNOŚĆ MIESZANA W SEKTORZE PRYWATNYM Z PRZEWAGĄ WŁASNOŚCI PRYWATNEJ KRAJOWEJ POZOSTAŁEJ
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY W KIELCACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIA WOLI W IMIENIU SPÓŁKI SKŁADA PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE, A W ZARZĄDZIE WIELOOSOBOWYM PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE, A POZOSTALI CZŁONKOWIE ŁĄCZNIE LUB CZŁONEK ZARZĄDU Z PROKURENTEM.
Produkcja przenośników zgrzebłowych i ślimakowych|Wytwarzanie rusztów mechanicznych|Dostarczanie systemów odsiarczania spalin|Produkcja konstrukcji stalowych dla różnych sektorów|Usługi dla klientów indywidualnych, dostosowane do ich potrzeb
Zakłady Urządzeń Kotłowych ZUK Stąporków S.A. to wiodący producent stalowych konstrukcji, który oferuje szereg zaawansowanych rozwiązań w dziedzinie przemysłowej produkcji. Specjalizacja firmy obejmuje przenośniki zgrzebłowe i ślimakowe, mechaniczne ruszty, systemy odsiarczania spalin, systemy szalunkowe oraz silosy. ZAKŁADY URZĄDZEŃ KOTŁOWYCH nieustannie rozwijają swoje portfolio, koncentrując się na trzech głównych obszarach działalności: produkcji stalowych konstrukcji, dostarczaniu szerokiej gamy usług oraz obsłudze klientów indywidualnych. Firma korzysta z najnowszych technologii, takich jak cięcie laserowe, co pozwala na precyzyjne opracowanie i wykonanie spersonalizowanych rozwiązań, odpowiadających na specyficzne potrzeby klientów. Z doświadczeniem w branży oraz zespole wybitnych specjalistów, ZUK Stąporków zapewnia klientom należyte wykonanie projektów z dbałością o wszystkie detale. Dzięki staranności i terminowej realizacji zleceń, przedsiębiorstwo zdobyło uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą, dostarczając swoje produkty do wielu krajów na całym świecie.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Zakłady Urządzeń Kotłowych Stąporków osiągnęła 55 420 000 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 55 412 000 zł. Pozostałe przychody to 8000 zł.
Całkowite koszty wyniosły 52 555 000 zł.
Zysk netto wyniósł 2 857 000 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 191 684 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 55 420 000 zł w 2025 roku. • 44 154 000 zł w 2024 roku. • 37 728 000 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -78 263 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 2 857 000 zł w 2025 roku. • 917 000 zł w 2024 roku. • -2 359 000 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Zakłady Urządzeń Kotłowych Stąporków wynosi 65 895 417 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
17 520 750 zł a 138 550 000 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 129 382 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 65 895 417 zł w 2025 roku. • 48 467 000 zł w 2024 roku. • 39 597 000 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Zakłady Urządzeń Kotłowych Stąporków wynosi 3,91 mln zł.
EBITDA Zakłady Urządzeń Kotłowych Stąporków wynosi 5,36 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
83 737 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 3 913 000 zł w
2025 roku. • 1 499 000 zł w
2024 roku. • -1 205 000 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
53 526 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 5 357 000 zł w
2025 roku. • 2 882 000 zł w
2024 roku. • 118 000 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Zakłady Urządzeń Kotłowych Stąporków wynosi 50 lub więcej osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 50+ os. (szac.) w 2025 roku. • 50+ os. (szac.) w 2024 roku. • 50+ os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Zakłady Urządzeń Kotłowych Stąporków wynosi 2,71%. To oznacza, że firma ma szansę 2,71% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,143% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,71% w 2025 roku. • 2,75% w 2024 roku. • 2,77% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Zakłady Urządzeń Kotłowych Stąporków wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2025 roku. • 0,08% w 2024 roku. • 0,65% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Zakłady Urządzeń Kotłowych Stąporków charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 19 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Zakłady Urządzeń Kotłowych Stąporków wynosi 1,89 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 571 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 4,67 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 571 tys. zł a 4,67 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
1 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,89 mln zł w 2025 roku. • 1,48 mln zł w 2024 roku. • 1,11 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 571 tys. zł w 2025 roku. • 183 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 4,67 mln zł w 2025 roku. • 4,1 mln zł w 2024 roku. • 3,85 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Zakłady Urządzeń Kotłowych Stąporków wyniosły
51 500 000
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Zakłady Urządzeń Kotłowych Stąporków wyniosła 37 594 000 zł.
a
ktywa obrotowe to 18 971 000 zł.
a
ktywa trwałe to 18 623 000 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 37 594 000 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 14 233 000 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 23 361 000 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 830 421 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 37 594 000 zł w 2025 roku. • 36 157 000 zł w 2024 roku. • 33 005 000 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 8%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 12%.
Marża operacyjna wyniosła 7%.
Marża netto wyniosła 5%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.8 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Zakłady Urządzeń Kotłowych Stąporków wyniosły 14 233 000 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 37 594 000 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 38%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 410 895 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 14 233 000 zł w 2025 roku • 15 673 000 zł w 2024 roku • 13 745 000 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 38% w 2025 roku • 43% w 2024 roku • 42% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Zakłady Urządzeń Kotłowych Stąporków wykazała przychody na poziomie 55 420 000 zł.
Organizacja Zakłady Urządzeń Kotłowych Stąporków wykazała zysk netto większy niż 94% organizacji z branży "Produkcja konstrukcji metalowych i ich części".
Organizacja wykazała przychód większy niż 94% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 93% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 44% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 50% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 52% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 55% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 46% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.9%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 94% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 94% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 93% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 44% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 50% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 52% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 55% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 46% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż NaN% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 wynosił on 0.9%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 48 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 13 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-48
dni względem terminu
8
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−13 dni02-07-2025
2023
−14 dni01-07-2024
2022
−11 dni04-07-2023
2021
−3 mies. 5 dni12-07-2022
2020
−3 mies. 4 dni13-07-2021
2019
−3 mies. 9 dni08-07-2020
2018
−1 mies. 4 dni11-06-2019
2017
−26 dni19-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki