Organizacja Benvic osiągnęła 70 609 453 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 70 593 274 zł. Pozostałe przychody to 16 179 zł.
Całkowite koszty wyniosły 68 565 725 zł.
Zysk netto wyniósł 2 027 549 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 5 896 601 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 70 609 453 zł w 2024 roku. • 80 524 141 zł w 2023 roku. • 99 997 762 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 245 768 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 2 027 549 zł w 2024 roku. • 2 874 159 zł w 2023 roku. • 4 007 874 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Benvic wynosi 74 684 609 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
19 501 446 zł a 176 523 632 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 6 825 966 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 74 684 609 zł w 2024 roku. • 83 160 180 zł w 2023 roku. • 98 521 836 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Benvic wynosi 2,98 mln zł.
EBITDA Benvic wynosi 5,01 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
308 448 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 2 978 107 zł w
2024 roku. • 3 899 215 zł w
2023 roku. • 5 439 035 zł w
2022 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
498 608 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 5 005 395 zł w
2024 roku. • 1 407 759 zł w
2023 roku. • 2 739 391 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Benvic wynosi 47 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 47 os. w 2024 roku. • 46 os. w 2023 roku. • 42 os. w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Benvic wynosi 2,67%. To oznacza, że firma ma szansę 2,67% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,017% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,67% w 2024 roku. • 2,63% w 2023 roku. • 2,58% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Benvic wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,031% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku. • 0,02% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Benvic charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Benvic wynosi 2,05 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 406 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 5,2 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 406 tys. zł a 5,2 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
268 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 2,05 mln zł w 2024 roku. • 2,06 mln zł w 2023 roku. • 2,19 mln zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 406 tys. zł w 2024 roku. • 575 tys. zł w 2023 roku. • 283 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 5,2 mln zł w 2024 roku. • 4,79 mln zł w 2023 roku. • 4,22 mln zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
7 788 518
zł.
Koszty operacyjne Benvic wyniosły
67 615 166
zł.
Wynagrodzenia stanowią
12%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
683 941 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 7 788 518 zł w 2024 roku • -6 599 658 zł w 2023 roku • -6 290 887 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
12% w 2024 roku •
9% w 2023 roku •
7% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Benvic wyniosła 41 169 602 zł.
a
ktywa obrotowe to 18 841 787 zł.
a
ktywa trwałe to 22 327 815 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 41 169 602 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 15 167 674 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 26 001 928 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 2 714 079 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 41 169 602 zł w 2024 roku. • 42 826 079 zł w 2023 roku. • 37 103 128 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 8%.
Marża operacyjna wyniosła 4%.
Marża netto wyniosła 3%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Benvic wyniosły 15 167 674 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 41 169 602 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 37%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 164 975 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 15 167 674 zł w 2024 roku • 18 851 700 zł w 2023 roku • 16 002 908 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 3.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 37% w 2024 roku • 44% w 2023 roku • 43% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Benvic wykazała przychody na poziomie 70 609 453 zł.
Organizacja zarobiła 2 571 268 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 543 720 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 2 027 549 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 21% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 59 809 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 543 720 zł w 2024 roku • 789 984 zł w 2023 roku • 776 405 zł w 2022 roku