SĄD REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
OŚWIADCZENIE WOLI ZA SPÓŁDZIELNIĘ SKŁADAJĄ PRZYNAJMNIEJ DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU LUB JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU I OSOBA PRZEZ ZARZĄD DO TEGO UPOWAŻNIONA (PEŁNOMOCNIK).
Zarządza zasobami mieszkaniowymi w Gliwicach|Organizuje akcje deratyzacyjne i dba o czystość|Współpracuje przy gospodarce odpadami i PSZOK|Informuje mieszkańców o bieżących sprawach|Promuje wspólnotowy charakter spółdzielczości
Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Obrońców Pokoju w Gliwicach to organizacja działająca na rzecz mieszkańców zasobów mieszkaniowych zlokalizowanych na terenie Gliwic. Jej głównym celem jest zarządzanie i administrowanie nieruchomościami mieszkalnymi, dbając o komfort, bezpieczeństwo oraz jakość życia swoich członków i lokatorów. Spółdzielnia realizuje szereg zadań związanych z utrzymaniem czystości, porządku oraz sprawnym funkcjonowaniem infrastruktury mieszkaniowej.
W ramach swojej działalności spółdzielnia organizuje regularne akcje deratyzacyjne, zgodnie z miejskimi regulacjami dotyczącymi utrzymania czystości i porządku. Działania te obejmują wykładanie trutek na gryzonie w piwnicach i innych newralgicznych miejscach, co ma na celu zapewnienie higienicznych warunków zamieszkania. Ponadto spółdzielnia informuje mieszkańców o harmonogramach wywozu odpadów wielkogabarytowych oraz współpracuje z miejskimi instytucjami w zakresie gospodarki odpadami, w tym obsługi Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Spółdzielnia pośredniczy w przekazywaniu kodów dostępu do PSZOK oraz informuje mieszkańców o zasadach korzystania z tego punktu, dbając o prawidłową segregację i utylizację odpadów.
Spółdzielnia prowadzi również działania informacyjne i edukacyjne, publikując aktualności dotyczące spraw bieżących, takich jak możliwości zakupu garaży, pomoc w sytuacjach awaryjnych (np. rozładowany akumulator samochodu) czy porady związane z zakupem lub wynajmem mieszkań. Członkowie spółdzielni mają dostęp do strefy dedykowanej, gdzie mogą uzyskać potrzebne dokumenty, regulaminy oraz informacje o działalności organów spółdzielni, takich jak zarząd, rada nadzorcza czy walne zgromadzenie.
Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Obrońców Pokoju w Gliwicach kładzie nacisk na wspólnotowy charakter swojej działalności, promując ideę spółdzielczości jako najlepszej formy zarządzania zasobami mieszkaniowymi. Dba o transparentność działań, regularnie informując mieszkańców o istotnych zmianach, terminach i inicjatywach. Współpraca z lokalnymi władzami oraz zaangażowanie w sprawy mieszkańców sprawiają, że spółdzielnia stanowi ważny element życia społecznego na zarządzanym przez siebie terenie.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Spółdzielnia Mieszkaniowa IM.OBROŃCÓW Pokoju W Gliwicach osiągnęła 16 348 066 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 16 295 498 zł. Pozostałe przychody to 52 567 zł.
Całkowite koszty wyniosły 15 618 592 zł.
Zysk netto wyniósł 676 906 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 700 802 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 16 348 066 zł w 2025 roku. • 15 437 138 zł w 2024 roku. • 14 620 410 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -19 155 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 676 906 zł w 2025 roku. • 898 710 zł w 2024 roku. • 722 921 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Spółdzielnia Mieszkaniowa IM.OBROŃCÓW Pokoju W Gliwicach wynosi 24 811 086 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
6 769 062 zł a 59 758 673 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 25 397 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 24 811 086 zł w 2025 roku. • 25 356 353 zł w 2024 roku. • 24 381 294 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Spółdzielnia Mieszkaniowa IM.OBROŃCÓW Pokoju W Gliwicach wynosi 1 mln zł.
EBITDA Spółdzielnia Mieszkaniowa IM.OBROŃCÓW Pokoju W Gliwicach wynosi 1,08 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
10 033 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 004 380 zł w
2025 roku. • 985 771 zł w
2024 roku. • 652 406 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
9806 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 079 497 zł w
2025 roku. • 1 065 308 zł w
2024 roku. • 721 661 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Spółdzielnia Mieszkaniowa IM.OBROŃCÓW Pokoju W Gliwicach wynosi 23 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 23 os. w 2025 roku. • 23 os. w 2024 roku. • 23 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Spółdzielnia Mieszkaniowa IM.OBROŃCÓW Pokoju W Gliwicach wynosi 2,85%. To oznacza, że firma ma szansę 2,85% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,85% w 2025 roku. • 2,85% w 2024 roku. • 2,85% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Spółdzielnia Mieszkaniowa IM.OBROŃCÓW Pokoju W Gliwicach wynosi 0,05%. To oznacza, że firma ma szansę 0,05% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,05% w 2025 roku. • 0,06% w 2024 roku. • 0,06% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Spółdzielnia Mieszkaniowa IM.OBROŃCÓW Pokoju W Gliwicach charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Spółdzielnia Mieszkaniowa IM.OBROŃCÓW Pokoju W Gliwicach wynosi 596 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2,99 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 2,99 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
34 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 596 tys. zł w 2025 roku. • 632 tys. zł w 2024 roku. • 617 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2,99 mln zł w 2025 roku. • 3,06 mln zł w 2024 roku. • 3,13 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 791 702
zł.
Koszty operacyjne Spółdzielnia Mieszkaniowa IM.OBROŃCÓW Pokoju W Gliwicach wyniosły
15 291 119
zł.
Wynagrodzenia stanowią
18%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
167 941 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 791 702 zł w 2025 roku • 2 637 967 zł w 2024 roku • 2 449 164 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
18% w 2025 roku •
18% w 2024 roku •
18% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Spółdzielnia Mieszkaniowa IM.OBROŃCÓW Pokoju W Gliwicach wyniosła 21 797 673 zł.
a
ktywa obrotowe to 4 455 661 zł.
a
ktywa trwałe to 17 342 012 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 21 797 673 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 6 858 004 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 14 939 668 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -300 444 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 21 797 673 zł w 2025 roku. • 23 072 972 zł w 2024 roku. • 23 138 687 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 3%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 5%.
Marża operacyjna wyniosła 6%.
Marża netto wyniosła 4%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji nie zmienia się w czasie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Spółdzielnia Mieszkaniowa IM.OBROŃCÓW Pokoju W Gliwicach wyniosły 6 858 004 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 21 797 673 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 31%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 254 193 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 6 858 004 zł w 2025 roku • 7 779 521 zł w 2024 roku • 7 481 794 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 31% w 2025 roku • 34% w 2024 roku • 32% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Spółdzielnia Mieszkaniowa IM.OBROŃCÓW Pokoju W Gliwicach wykazała przychody na poziomie 16 348 066 zł.
Organizacja zarobiła 879 641 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 202 735 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 676 906 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 23% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -599 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 202 735 zł w 2025 roku • 162 782 zł w 2024 roku • 144 025 zł w 2023 roku
Organizacja Spółdzielnia Mieszkaniowa IM.OBROŃCÓW Pokoju W Gliwicach wykazała zysk netto większy niż 83% organizacji z branży "Wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi".
Organizacja wykazała przychód większy niż 97% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 89% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 51% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 43% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 42% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 56% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 49% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 93% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.2%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 83% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 97% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 89% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 51% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 43% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 42% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 56% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 49% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 93% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 7 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 21 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 103 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-21
dni względem terminu
7
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 13 dni03-04-2026
2024
−27 dni18-06-2025
2023
−3 mies. 12 dni04-04-2024
2022
−2 mies. 29 dni17-04-2023
2021
−4 mies. 8 dni09-06-2022
2020
+4 dni19-10-2021
2019
+12 mies. 9 dni19-10-2021
2018
−2 mies. 22 dni24-04-2019
2017
−1 mies. 2 dni13-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki