WŁASNOŚĆ MIESZANA W SEKTORZE PRYWATNYM Z PRZEWAGĄ WŁASNOŚCI KRAJOWYCH OSÓB FIZYCZNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI UPRAWNIONYCH JEST DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE, PRZY CZYM W KAŻDYM PRZYPADKU KONIECZNA JEST OBECNOŚĆ PREZESA ZARZĄDU LUB JEDNEGO Z WICEPREZESÓW.
Zarządzanie infrastrukturą IT|Outsourcing IT|Rozwój oprogramowania|Cloud Computing|Kolokacja w certyfikowanych Data Center
Talex to lider w branży IT w Polsce, oferujący kompleksowe rozwiązania w zakresie zarządzania infrastrukturą informatyczną. Firma z ponad 30-letnim doświadczeniem dostarcza zaawansowane usługi IT dla wymagających klientów. Talex jest właścicielem pierwszych w Polsce certyfikowanych centrów danych zgodnych z normami EN 50600 i ISO/IEC 22237, które gwarantują niezawodność oraz bezpieczeństwo przechowywanych systemów i danych. Jednym z kluczowych obszarów działalności Talex jest Outsourcing IT, który obejmuje zarówno zdalne, jak i na miejscu zarządzanie infrastrukturą informatyczną przedsiębiorstw, wspierane przez HelpDesk i ServiceDesk oraz eksperckie wsparcie techniczne. Talentem organizacji jest także rozwój oprogramowania - Talex projektuje, implementuje i serwisuje aplikacje dostosowane do unikalnych potrzeb swoich klientów, skutecznie rozwiązując ich problemy biznesowe.Firma oferuje również usługi Cloud Computing, umożliwiając dostęp do elastycznych i skalowalnych zasobów wirtualnych, dostępnych 24/7. Kolokacja to kolejna specjalność Talexu, gdzie serwisy firmowe są bezpiecznie ulokowane w certyfikowanych centrach danych, zapewniając ciągłość działania oraz profesjonalną obsługę. Talex gwarantuje również ciągłość działania (Business Continuity), zabezpieczając kluczowe systemy IT swoich klientów przed nieprzewidzianymi awariami i sytuacjami kryzysowymi, dzięki czemu mogą one działać nieprzerwanie w każdych warunkach.Dbałość o środowisko i lokalną społeczność jest wpisana w DNA firmy, co znajduje odzwierciedlenie w odpowiedzialnych i zrównoważonych działaniach realizowanych przez Talex. Firma pełni również rolę partnera technologicznego dla sektora finansowego, oferując innowacyjne rozwiązania IT dopasowane do specyficznych wymagań tej branży.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Talex osiągnęła 131 581 000 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 131 580 000 zł. Pozostałe przychody to 1000 zł.
Całkowite koszty wyniosły 127 150 000 zł.
Zysk netto wyniósł 4 430 000 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 2 792 286 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 131 581 000 zł w 2025 roku. • 74 024 000 zł w 2024 roku. • 83 941 000 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 150 762 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 4 430 000 zł w 2025 roku. • 882 000 zł w 2024 roku. • 1 487 000 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Talex wynosi 152 938 167 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
44 300 000 zł a 328 952 500 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 3 241 821 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 152 938 167 zł w 2025 roku. • 95 244 083 zł w 2024 roku. • 106 463 917 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Talex wynosi 5,76 mln zł.
EBITDA Talex wynosi 9,4 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
221 905 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 5 761 000 zł w
2025 roku. • 1 043 000 zł w
2024 roku. • 2 417 000 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
236 095 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 9 404 000 zł w
2025 roku. • 4 398 000 zł w
2024 roku. • 6 305 000 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Talex wynosi 50 lub więcej osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 50+ os. (szac.) w 2025 roku. • 50+ os. (szac.) w 2024 roku. • 50+ os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Talex wynosi 2,54%. To oznacza, że firma ma szansę 2,54% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,121% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,54% w 2025 roku. • 2,66% w 2024 roku. • 2,62% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Talex wynosi 0,03%. To oznacza, że firma ma szansę 0,03% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,03% w 2025 roku. • 0,16% w 2024 roku. • 0,12% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Talex charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 21 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Talex wynosi 4,38 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 864 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 12,67 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 864 tys. zł a 12,67 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
47 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 4,38 mln zł w 2025 roku. • 2,95 mln zł w 2024 roku. • 2,95 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 864 tys. zł w 2025 roku. • 156 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 12,67 mln zł w 2025 roku. • 11,3 mln zł w 2024 roku. • 11,88 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Talex wyniosły
125 819 000
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Talex wyniosła 79 315 000 zł.
a
ktywa obrotowe to 23 557 000 zł.
a
ktywa trwałe to 55 758 000 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 79 315 000 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 15 985 000 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 63 330 000 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 198 952 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 79 315 000 zł w 2025 roku. • 68 187 000 zł w 2024 roku. • 77 727 000 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 6%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 7%.
Marża operacyjna wyniosła 4%.
Marża netto wyniosła 3%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Talex wyniosły 15 985 000 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 79 315 000 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 20%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 162 619 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 15 985 000 zł w 2025 roku • 11 698 000 zł w 2024 roku • 18 320 000 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 20% w 2025 roku • 17% w 2024 roku • 24% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Talex wykazała przychody na poziomie 131 581 000 zł.
Organizacja Talex wykazała zysk netto większy niż 96% organizacji z branży "Przetwarzanie danych; zarządzanie stronami internetowymi (hosting) i podobna działalność".
Organizacja wykazała przychód większy niż 98% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 97% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 43% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 40% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 40% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 52% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 39% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 4%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 96% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 98% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 97% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 43% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 40% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 40% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 52% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 39% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż NaN% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 wynosił on 4%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 74 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 32 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-74
dni względem terminu
8
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−1 mies. 2 dni13-06-2025
2023
−1 mies. 9 dni06-06-2024
2022
−23 dni22-06-2023
2021
−4 mies. 8 dni09-06-2022
2020
−4 mies. 21 dni27-05-2021
2019
−4 mies. 7 dni10-06-2020
2018
−1 mies. 22 dni24-05-2019
2017
−1 mies. 23 dni23-05-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki