Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Wine First wynosi 1 400 715 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
125 957 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 400 715 zł w
2025 roku. • 1 904 500 zł w
2024 roku. • 1 148 801 zł w
2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Wine First wynosi -43 tys. zł.
EBITDA Wine First wynosi -39 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
27 116 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -43 369 zł w
2025 roku. • 11 874 zł w
2024 roku. • -97 602 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
24 376 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -38 699 zł w
2025 roku. • 18 204 zł w
2024 roku. • -87 450 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Wine First.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 - 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 - 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 3 obwieszczenia
dotyczące organizacji Wine First.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 2 września 2024 (MSiG nr 170/2024).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
3
obwieszczenia w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
3 mniej istotne obwieszczeniaZwiń obwieszczenia
Poz. 1206947. WINE FIRST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000989409. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis
do rejestru: 29.08.2022.
[WA.XIII NS-REJ.KRS/37715/24/565]
Rzuć okiemMSiG 170/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.08.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 8. Kapitał spółki wykreślić: 2. Kapitał n
został pokryty
Poz. 650753. WINE FIRST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000989409. SĄD
REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
29.08.2022.
[WA.XIII NS-REJ.KRS/31441/24/195]
Rzuć okiemMSiG 131/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.06.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu wykreśli
2. miejscowość WARSZAWA ulica UL. CHŁODNA
nr domu 48 nr lokalu 161 kod pocztowy 00-872
poczta WARSZAWA kraj POLSKA wpisać: 2. miejscowość WARSZAWA ulica UL. ŻELAZNA nr domu
51/53 kod pocztowy 00-841 poczta WARSZAWA kraj
POLSKA
Rub. 4. Informacje o umowie wpisać: 1 1. AKT NOTA
RIALNY Z DNIA 20.05.2024 R, REP. A 7961/2024,
NOTARIUSZ MAREK PIWKO, KANCELARIA NOTARIALNA W WARSZAWIE, PRZYJĘCIE NOWEGO
BRZMIENIA UMOWY SPÓŁKI
Rub. 7. Dane wspólników 1 (dla pozycji: 1. KESSEL
MAN 2. ARIEL 3. [ukryto]) wykreślić: 5. 100
UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 5000 ZŁOTYCH
wpisać: 5. 49 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI
2450 ZŁOTYCH wykreślić: 6. TAK wpisać: 6. NIE
2 1. UP1 SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. 525368570 4. 0001037596 5. 51
UDZIAŁÓW O ŁACZNEJ WARTOŚCI 2550 ZŁOTYCH
6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności wykreślić:
1 2. 46 34 A SPRZEDAŻ HURTOWA NAPOJÓW
ALKOHOLOWYCH 2 2. 47 25 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH I BEZALKOHOLOWYCH PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 3 2. 47 29 Z SPRZEDAŻ
DETALICZNA POZOSTAŁEJ ŻYWNOŚCI PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH
4 2. 56 21 Z PRZYGOTOWYWANIE I DOSTARCZANIE ŻYWNOŚCI DLA ODBIORCÓW ZEWNĘTRZNYCH (KATERING) 5 2. 56 29 Z POZOSTAŁA USŁUGOWA DZIAŁALNOŚĆ GASTRONOMICZNA 6 2. 64
92 Z POZOSTAŁE FORMY UDZIELANIA KREDYTÓW
7 2. 56 30 Z PRZYGOTOWYWANIE I PODAWANIE
NAPOJÓW 8 2. 68 20 Z WYNAJEM I ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI WŁASNYMI LUB DZIERŻAWIONYMI 9 2. 73 1 REKLAMA wpisać: 10 2. 56
3 PRZYGOTOWYWANIE I PODAWANIE NAPOJÓW
11 2. 47 25 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA NAPOJÓW
ALKOHOLOWYCH I BEZALKOHOLOWYCH PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 12
2. 47 1 SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA
W NIEWYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 13 2. 46
34 B SPRZEDAŻ HURTOWA NAPOJÓW BEZALKOHOLOWYCH 14 2. 46 34 A SPRZEDAŻ HURTOWA
NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH 15 2. 63 91 Z DZIAŁALNOŚĆ AGENCJI INFORMACYJNYCH 16 2. 64 92
Z POZOSTAŁE FORMY UDZIELANIA KREDYTÓW 17
2. 70 22 Z POZOSTAŁE DORADZTWO W ZAKRESIE
PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
I ZARZĄDZANIA 18 2. 73 11 Z DZIAŁALNOŚĆ AGENCJI REKLAMOWYCH
Poz. 725226. WINE FIRST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000989409. SĄD
REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
29.08.2022.
S [WA.XIII NS-REJ.KRS/40381/22/308]
MSiG 174/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 29.08.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. WINE FIRST
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo MAZOWIECKIE
X V. W P I S Y D
powiat WARSZAWA gmina WARSZAWA miejscowość WARSZAWA 2. miejscowość WARSZAWA
ulica UL. CHŁODNA nr domu 48 nr lokalu 161 kod
pocztowy 00-872 poczta WARSZAWA kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 23.08.2022
Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ
LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników
1 1. KESSELMAN 2. ARIEL 3. [ukryto] 5. 100
UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 5000 ZŁOTYCH
6. TAK Rub. 8. Kapitał spółki 1. 5000,00 ZŁ 2. Kapi
nie został pokryty
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY
KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
PRub. Dane osób wchodzących w skład organu
1 1. KESSELMAN 2. ARIEL 3. [ukryto] 5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 56 10
A RESTAURACJE I INNE STAŁE PLACÓWKI
GASTRONOMICZNE 1 2. 46 34 A SPRZEDAŻ HURTOWA NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH 2 2. 47 25
Z SPRZEDAŻ DETALICZNA NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH I BEZALKOHOLOWYCH PROWADZONA
W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 3 2. 47 29
Z SPRZEDAŻ DETALICZNA POZOSTAŁEJ ŻYWNOŚCI PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH
SKLEPACH 4 2. 56 21 Z PRZYGOTOWYWANIE
I DOSTARCZANIE ŻYWNOŚCI DLA ODBIORCÓW
ZEWNĘTRZNYCH (KATERING) 5 2. 56 29 Z POZOSTAŁA USŁUGOWA DZIAŁALNOŚĆ GASTRONOMICZNA 6 2. 64 92 Z POZOSTAŁE FORMY UDZIELANIA KREDYTÓW 7 2. 56 30 Z PRZYGOTOWYWANIE
I PODAWANIE NAPOJÓW 8 2. 68 20 Z WYNAJEM
I ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI WŁASNYMI
LUB DZIERŻAWIONYMI 9 2. 73 1 REKLAMA
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Brak obwieszczeń dotyczących organizacji Wine First w Krajowym Rejestrze Zadłużonych (rejestr prowadzony od 1.12.2021).
Brak obwieszczeń w KRZ
Rejestr prowadzony od 1.12.2021. Wcześniejsze postępowania ogłaszano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Wine First wynosi 6,4%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 1,825% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 6,4% w 2025 roku. • 2,77% w 2024 roku. • 2,77% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Wine First charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Wine First wynosi 7 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 111 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 111 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
1 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 7 tys. zł w 2025 roku. • 21 tys. zł w 2024 roku. • 4 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 111 tys. zł w 2025 roku. • 129 tys. zł w 2024 roku. • 78 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
561 859 zł.
Koszty operacyjne Wine First wyniosły
2 808 155 zł.
Wynagrodzenia stanowią
20%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
43 813 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 561 859 zł w 2025 roku • 751 608 zł w 2024 roku • 474 233 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
1,6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
20% w 2025 roku •
23,5% w 2024 roku •
23,3% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Wine First wyniosła 504 524 zł.
Aktywa trwałe to 34 372 zł.
Aktywa obrotowe to 470 152 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 504 524 zł.
Kapitał (fundusz) własny to -219 460 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 723 984 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi 20 714 zł rocznie.
Równolegle organizacja zmniejsza kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosi 56 788 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 504 524 zł sumy bilansowej i -219 460 zł kapitału własnego w 2025 roku. • 567 398 zł sumy bilansowej i -147 764 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 545 953 zł sumy bilansowej i -105 884 zł kapitału własnego w 2023 roku.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
3 punkty procentowe rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
36 punktów procentowych rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
1,5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
1,5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Wine First wyniosły 723 984 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 504 524 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 143,5%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 36 074 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 723 984 zł w 2025 roku • 715 162 zł w 2024 roku • 651 837 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosi
12,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 144% w 2025 roku • 126% w 2024 roku • 119% w 2023 roku
Wierzyciele
Organizacja Wine First ma 723 984 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Najwięcej jest winna bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej: 439 803 zł (61%).
Dalej: dostawcom 218 891 zł (30%), państwu 41 925 zł (6%); 2 mniejsze pozycje razem 23 365 zł (3%).
Sprawozdanie dzieli całość na wierzycieli.
Nie jest winna nic (0 zł): klientom spoza grupy kapitałowej.
Z całości 439 803 zł (61%) ma termin spłaty ponad rok.
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
724 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
30%
61%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
219 tys. zł
30%
Państwo
podatki, cła i ZUS
42 tys. zł
6%
Pracownicy
wynagrodzenia
22 tys. zł
3%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
440 tys. zł
61%
Rezerwy i rozliczenia
bez konkretnego wierzyciela
1 tys. zł
<1%
W roku 2025 największa część zobowiązań przypada bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej: 61% (w 2023: 71%).
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Wine First wynosi 1,66 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 0,85 - najbardziej płynne aktywa niemal w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 0,29, czyli same środki pieniężne pokrywają 29% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 0,35 miesiąca.
gotówka od ręki: 83 tys. zł należności i inne: 159 tys. zł zapasy (materiały, produkty, towary): 228 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,66 zł, z czego 0,29 zł w gotówce.
1,66
płynność bieżąca
0,85
płynność szybka
0,29
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,66 w 2025 roku • 1,75 w 2024 roku • 2,75 w 2023 roku
Obsługa długu
Dług organizacji Wine First wobec banków i pożyczkodawców: 439 803 zł, gotówka: 82 786 zł. Dług netto (po odjęciu gotówki): 357 017 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 28 327 zł. Zysk operacyjny (EBIT) jest ujemny - odsetki bez pokrycia w zysku.
EBITDA (zysk operacyjny przed amortyzacją) jest ujemna - nie ma z czego spłacać długu netto.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 723 984 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkadług większy niż gotówka
dług netto 357 tys. zł
0 zł440 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców440 tys. zł
gotówka83 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkistrata operacyjna
nie starczamały zapasz zapasem
≪
0136+
Koszty odsetek: 28 tys. zł. Strata operacyjna - odsetki bez pokrycia w zysku.
Strata EBITDA - nie ma z czego spłacać długu netto.
Dług maleje w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2025: 357 tys. zł • 2024: 250 tys. zł • 2023: 332 tys. zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2025: strata operacyjna • 2024: tylko 25% • 2023: strata operacyjna
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Wine First wynosi 10 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 28 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosi 29 dni.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -19 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Rotacja zapasów wynosi 30 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 74 758 zł, z czego 74 758 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-19 dni
firma płaci dostawcom 19 dni później, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
10 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 10 dni
28 dni
bez amortyzacji29 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 28 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 10 dni w 2025 roku • 2 dni w 2024 roku • 3 dni w 2023 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Wine First wynoszą 2 784 113 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 1 125 683 zł, czyli 40% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 871 000 zł, czyli 31% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 482 324 zł, czyli 17% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej2,8 mln zł
Usługi obce1,1 mln zł · 40%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów871 tys. zł · 31%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)482 tys. zł · 17%
Zużycie materiałów i energii165 tys. zł · 6%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia80 tys. zł · 3%
Podatki i opłaty38 tys. zł · 1%
Pozostałe koszty rodzajowe18 tys. zł · <1%
Amortyzacja5 tys. zł · <1%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 2,8 mln zł w 2025 roku • 3,2 mln zł w 2024 roku • 2 mln zł w 2023 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2025 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, wartość sprzedanych towarów i materiałów, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Wine First wykazała przychody na poziomie 2 764 786 zł.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 5451 zł w 2024 roku
Organizacja Wine First wykazała zysk netto większy niż 16% organizacji z branży "Restauracje i inne stałe placówki gastronomiczne".
Organizacja wykazała przychód większy niż 74% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 59% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 31% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 31% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 25% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 56% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 16% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 74% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 59% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 78% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 31% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 31% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 25% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 56% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 wynosił on 0,01%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:2 764 784,15
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów2 764 784,15
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej2 784 113,07
I. Amortyzacja4 670,26
II. Zużycie materiałów i energii165 430,05
III. Usługi obce1 125 682,91
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)37 840,95
V. Wynagrodzenia482 324,35
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)79 534,98
VII. Pozostałe koszty rodzajowe17 629,13
VIII. Wartość sprzedanych towarów871 000,44
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)-19 328,92
D. Pozostałe przychody operacyjne2,08
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne2,08
E. Pozostałe koszty operacyjne24 041,94
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne24 041,94
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)-43 368,78
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe28 327,44
I. Odsetki, w tym: (+1)28 327,44
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)-71 696,22
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)-71 696,22
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Wine First składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 2 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 192 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 9 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+192
dni względem terminu
0
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
+9 dni24-07-2026
2024
+12 mies. 14 dni24-07-2026
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Up1 posiada 51 udziałów, które stanowią 51% firmy.
Kesselman Ariel posiada 49 udziałów, które stanowią 49% firmy.
Największym udziałowcem od 25.06.2024 jest Up1 kontrolujący
51% udziałów.
W okresie od 29.08.2022 do 25.06.2024 najwięcej udziałów posiadał
Kesselman Ariel (100%).