Doradztwo w inwestowaniu w sztukę|Reprezentacja artystów: Marek Okrassa, Agnieszka Srokosz, Adam Pękalski|Sprzedaż dzieł sztuki: malarstwo, rysunek, inkografia|Edukacja klientów na temat rynku sztuki|Organizacja wystaw i wydarzeń artystycznych
ART INVESTOR to galeria sztuki współczesnej, która łączy pasję do sztuki z profesjonalnym doradztwem w zakresie inwestowania w dzieła artystyczne. Organizacja skupia się na reprezentowaniu utalentowanych artystów, takich jak Marek Okrassa, Jadwiga Okrassa, Agnieszka Srokosz oraz Adam Pękalski, z których prace obejmują malarstwo, rysunek oraz inkografię. Galeria świadczy usługi sprzedaży prywatnej, co oznacza, że klienci mogą nabywać unikalne dzieła sztuki, które mogą stać się wartościowymi inwestycjami w przyszłości. ART INVESTOR nie tylko oferuje szeroki wybór dzieł sztuki, ale także edukuje swoich klientów, zapewniając im wiedzę o rynku sztuki, technikach artystycznych oraz historii malarstwa. W ostatnich latach, organizacja zyskała uznanie wśród miłośników sztuki, a także z powodzeniem organizuje wystawy, które przyciągają uwagę i inspirują zarówno kolekcjonerów, jak i nowe pokolenia artystów.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja ART Investor osiągnęła 2 143 082 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 051 175 zł. Pozostałe przychody to 91 908 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 052 432 zł.
Strata netto wyniosła 1257 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 452 443 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 143 082 zł w 2025 roku. • 509 031 zł w 2024 roku. • 390 384 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 6890 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -1257 zł w 2025 roku. • -15 467 zł w 2024 roku. • -153 659 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji ART Investor wynosi 1 428 722 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 5 357 706 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 301 629 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 428 722 zł w 2025 roku. • 339 354 zł w 2024 roku. • 260 256 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Zatrudnienie ART Investor wynosi 1 osobę.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 1 os. w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji ART Investor wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji ART Investor wynosi 1,06%. To oznacza, że firma ma szansę 1,06% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,093% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,06% w 2025 roku. • 0,76% w 2024 roku. • 1,49% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
ART Investor charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 4 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla ART Investor wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 82 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 82 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się w czasie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 82 tys. zł w 2025 roku. • 20 tys. zł w 2024 roku. • 16 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
108 302
zł.
Koszty operacyjne ART Investor wyniosły
2 137 980
zł.
Wynagrodzenia stanowią
5%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
27 075 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 108 302 zł w 2025 roku • 174 870 zł w 2024 roku • 198 719 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
5% w 2025 roku •
33% w 2024 roku •
37% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów ART Investor wyniosła 2319 zł.
a
ktywa obrotowe to 2319 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2319 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -620 418 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 622 737 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -9356 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2319 zł w 2025 roku. • 27 455 zł w 2024 roku. • 75 722 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -54%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 0%.
Marża operacyjna wyniosła -4%.
Marża netto wyniosła -0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.7 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania ART Investor wyniosły 622 737 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2319 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 26,859%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 53 008 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 622 737 zł w 2025 roku • 646 616 zł w 2024 roku • 679 416 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 6456.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 26859% w 2025 roku • 2355% w 2024 roku • 897% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja ART Investor wykazała przychody na poziomie 2 143 082 zł.
Organizacja zarobiła -1257 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -1257 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja ART Investor wykazała zysk netto większy niż 21% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna artykułów używanych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 41% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 6% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 97% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 22% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 13% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 3% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 19% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.6%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 21% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 41% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 6% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 97% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 22% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 13% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 3% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 19% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.6%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 4 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 96 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 84 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-96
dni względem terminu
4
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 24 dni22-04-2026
2024
−3 mies. 21 dni26-03-2025
2023
−2 mies. 22 dni24-04-2024
2022
−3 mies. 18 dni29-03-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Łapiński Adam posiada 200
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 09.08.2024 jest Łapiński Adam kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 18.01.2022 do 09.08.2024
był Łapiński Adam kontrolując 80% udziałów.