Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji R1 Invest wynosi 2060 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
380 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2060 zł w
2025 roku. • 149 zł w
2023 roku. • 921 zł w
2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT R1 Invest wynosi -135 tys. zł.
EBITDA R1 Invest wynosi -135 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
65 006 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -135 490 zł w
2025 roku. • -3308 zł w
2024 roku. • -5478 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
132 182 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -135 490 zł w
2025 roku. • -3308 zł w
2024 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w R1 Invest.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 12 obwieszczeń
dotyczących organizacji R1 Invest.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 2 września 2025 (MSiG nr 169/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
12
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
12 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 1103792. R1 INVEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000944087. SYSTEM, wpis do rejestru: 03.01.2022.
[RDF/782197/25/926]
MSiG 169/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 15 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
X V. W P I S Y D O
Poz. 1103791. R1 INVEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000944087. SYSTEM, wpis do rejestru: 03.01.2022.
[RDF/782197/25/525]
MSiG 169/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
Poz. 1103790. R1 INVEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000944087. SYSTEM, wpis do rejestru: 03.01.2022.
[RDF/782197/25/124]
MSiG 169/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 15.07.2025 okres OD
01.01.2024 DO 31.12.2024
Poz. 219027. R1 INVEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000944087. SĄD
REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA
W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 03.01.2022.
[KR.XI NS-REJ.KRS/8665/25/122]
Rzuć okiemMSiG 67/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.03.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu wykreślić: 2. miejscowość KRAKÓW ulica UL. HALICKA
nr domu 10/11 nr lokalu 103 kod pocztowy 31-036
poczta KRAKÓW kraj POLSKA wpisać: 2. miejscowość KRAKÓW ulica UL. WALEREGO SŁAWKA
nr domu 5 kod pocztowy 31-633 poczta KRAKÓW
kraj POLSKA
Rub. 7. Dane wspólników 1 (dla pozycji: 1. HOMEPROSPECT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ) wykreślić: 5. 50 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 2.500,00 ZŁ wpisać: 5. 90 UDZIAŁÓW
O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 4.500,00 ZŁ 2 (dla pozycji:
1. HAMARA 2. ŁUKASZ 3. [ukryto]) wykreślić:
5. 50 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 2.500,00
ZŁ wpisać: 5. 10 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI
500 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu wykreślić:
1 1. HAMARA 2. ŁUKASZ 3. [ukryto] 5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE
Poz. 409274. R1 INVEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000944087. SYSTEM, wpis do rejestru: 03.01.2022.
[RDF/602730/24/830]
MSiG 99/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.05.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 409273. R1 INVEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000944087. SYSTEM, wpis do rejestru: 03.01.2022.
[RDF/602730/24/429]
MSiG 99/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.05.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 409272. R1 INVEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000944087. SYSTEM, wpis do rejestru: 03.01.2022.
[RDF/602730/24/28]
MSiG 99/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.05.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 14.05.2024 okres OD
01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 409271. R1 INVEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000944087. SYSTEM, wpis do rejestru: 03.01.2022.
[RDF/602728/24/104]
MSiG 99/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.05.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 21.12.2021 DO 31.12.2022
Poz. 409270. R1 INVEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000944087. SYSTEM, wpis do rejestru: 03.01.2022.
[RDF/602728/24/703]
MSiG 99/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
X V. W P I S Y D O
W dniu 14.05.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 21.12.2021 DO 31.12.2022
Poz. 409269. R1 INVEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000944087. SYSTEM, wpis do rejestru: 03.01.2022.
[RDF/602728/24/302]
MSiG 99/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.05.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 14.05.2024 okres OD
21.12.2021 DO 31.12.2022
Poz. 134956. R1 INVEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000944087. SĄD
REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA
W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 03.01.2022.
[KR.XI NS-REJ.KRS/5199/23/965]
Rzuć okiemMSiG 47/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.02.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 7. Dane wspólników 1 (dla pozycji:
1. HOMEPROSPECT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ) wykreślić: 5. 90 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 4.500,00 ZŁ wpisać: 5. 50 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI
2.500,00 ZŁ 2 (dla pozycji: 1. HAMARA 2. ŁUKASZ
3. [ukryto]) wykreślić: 5. 10 UDZIAŁÓW
O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 500,00 ZŁ wpisać: 5. 50
UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 2.500,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu wykreślić:
1 1. KOT 2. ANDRZEJ MICHAŁ 3. [ukryto]
5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE wpisać: 2 1. HAMARA
2. ŁUKASZ 3. [ukryto] 5. CZŁONEK ZARZĄDU
6. NIE
Poz. 19316. R1 INVEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000944087. SĄD
REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA
W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
03.01.2022.
[KR.XI NS-REJ.KRS/37463/21/56]
MSiG 9/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 03.01.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. R1 INVEST
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo MAŁOPOLSKIE
powiat KRAKÓW gmina KRAKÓW miejscowość
KRAKÓW 2. miejscowość KRAKÓW ulica UL.
HALICKA nr domu 10/11 nr lokalu 103 kod pocztowy
31-036 poczta KRAKÓW kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 21.12.2021 Rub. 5. 1. CZAS
NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW
Rub. 7. Dane wspólników 1 1. HOMEPROSPECT
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
4. 0000918458 5. 90 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 4.500,00 ZŁ 6. NIE 2 1. HAMARA 2. ŁUKASZ
3. [ukryto] 5. 10 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ
WARTOŚCI 500,00 ZŁ 6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki
1. 5000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY
KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
PRub. Dane osób wchodzących w skład organu
1 1. CZARNY 2. TOMASZ MACIEJ 3. [ukryto]
5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE 2 1. KOT 2. ANDRZEJ
MICHAŁ 3. [ukryto] 5. CZŁONEK ZARZĄDU
6. NIE
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 41 10
Z REALIZACJA PROJEKTÓW BUDOWLANYCH
ZWIĄZANYCH ZE WZNOSZENIEM BUDYNKÓW
1 2. 41 20 ROBOTY BUDOWLANE ZWIĄZANE ZE
WZNOSZENIEM BUDYNKÓW MIESZKALNYCH
I NIEMIESZKALNYCH 2 2. 42 ROBOTY ZWIĄZANE
Z BUDOWĄ OBIEKTÓW INŻYNIERII LĄDOWEJ
I WODNEJ 3 2. 43 ROBOTY BUDOWLANE SPECJALISTYCZNE 4 2. 46 HANDEL HURTOWY, Z WYŁĄCZENIEM HANDLU POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI
5 2. 47 HANDEL DETALICZNY, Z WYŁĄCZENIEM
HANDLU DETALICZNEGO POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI 6 2. 64 92 POZOSTAŁE FORMY UDZIELANIA KREDYTÓW 7 2. 68 DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA
Z OBSŁUGĄ RYNKU NIERUCHOMOŚCI 8 2. 71
1 DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE ARCHITEKTURY
I INŻYNIERII ORAZ ZWIĄZANE Z NIĄ DORADZTWO
TECHNICZNE 9 2. 77 WYNAJEM I DZIERŻAWA
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Brak obwieszczeń dotyczących organizacji R1 Invest w Krajowym Rejestrze Zadłużonych (rejestr prowadzony od 1.12.2021).
Brak obwieszczeń w KRZ
Rejestr prowadzony od 1.12.2021. Wcześniejsze postępowania ogłaszano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji R1 Invest wynosi 0,52%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,195% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,52% w 2025 roku. • 0,29% w 2024 roku. • 0,13% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
R1 Invest charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla R1 Invest wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 126 zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 126 zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 458 zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 126 zł w 2025 roku. • 9 zł w 2023 roku. • 434 zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne R1 Invest wyniosły
138 650 zł.
Brak danych o wynagrodzeniach w organizacji za ostatnie lata.
Bilans
Całkowita wartość aktywów R1 Invest wyniosła 3 528 650 zł.
Aktywa obrotowe to 3 528 650 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 3 528 650 zł.
Kapitał (fundusz) własny to -202 346 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 3 730 997 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 499 688 zł rocznie.
Równolegle organizacja zmniejsza kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosi 98 857 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 3 528 650 zł sumy bilansowej i -202 346 zł kapitału własnego w 2025 roku. • 588 621 zł sumy bilansowej i -7941 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 529 274 zł sumy bilansowej i -4633 zł kapitału własnego w 2023 roku.
Nie jest winna nic (0 zł): państwu, pracownikom, klientom spoza grupy kapitałowej.
Z całości 2 492 557 zł (67%) ma termin spłaty ponad rok.
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
3,7 mln zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
17%
74%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
634 tys. zł
17%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
2,8 mln zł
74%
Rezerwy i rozliczenia
bez konkretnego wierzyciela
347 tys. zł
9%
W roku 2025 największa część zobowiązań przypada bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej: 74% (w 2022: 100%).
W roku 2021 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
W latach 2022-2024 sprawozdanie podaje tylko część kredytów (krótko- albo długoterminowe), więc udział banków może być zaniżony.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji R1 Invest wynosi 3,96 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 0,66 - najbardziej płynne aktywa pokrywają zobowiązania krótkoterminowe tylko częściowo (za bezpieczny uznaje się poziom ok. 1,0).
Płynność gotówkowa wynosi 0,5, czyli same środki pieniężne pokrywają 50% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 38,6 miesiąca.
gotówka od ręki: 446 tys. zł należności i inne: 146 tys. zł zapasy (materiały, produkty, towary): 2,9 mln zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 3,96 zł, z czego 0,50 zł w gotówce.
3,96
płynność bieżąca
0,66
płynność szybka
0,5
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 3,96 w 2025 roku • 0,99 w 2024 roku • 0,99 w 2023 roku
Obsługa długu
Dług organizacji R1 Invest wobec banków i pożyczkodawców: 2 750 739 zł, gotówka: 446 039 zł. Dług netto (po odjęciu gotówki): 2 304 700 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 1 zł. Zysk operacyjny (EBIT) jest ujemny - odsetki bez pokrycia w zysku.
EBITDA (zysk operacyjny przed amortyzacją) jest ujemna - nie ma z czego spłacać długu netto.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 3 730 997 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkadług większy niż gotówka
dług netto 2,3 mln zł
0 zł2,8 mln zł
dług wobec banków i pożyczkodawców2,8 mln zł
gotówka446 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkistrata operacyjna
nie starczamały zapasz zapasem
≪
0136+
Koszty odsetek: 1 zł. Strata operacyjna - odsetki bez pokrycia w zysku.
Strata EBITDA - nie ma z czego spłacać długu netto.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2025: 2,3 mln zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2025: strata operacyjna • 2024: bez kosztów odsetek • 2023: strata operacyjna
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji R1 Invest wynosi 361 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 1668 dni. Tak skrajna wartość nie opisuje zwykłego terminu płatności - zwykle wynika ze zobowiązań wobec dostawców wykazanych przy kosztach bliskich zeru, a bywa też sygnałem długo nieregulowanych zobowiązań albo nietypowego zapisu w sprawozdaniu.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -1307 dni. Tak skrajna różnica wynika z nietypowej (skrajnej albo ujemnej) rotacji należności albo zobowiązań i nie opisuje realnego przesunięcia terminów płatności.
Rotacja zapasów wynosi 497 690 dni. Tak skrajna wartość nie opisuje zwykłego czasu obrotu zapasów - zwykle wynika z zapasu utrzymywanego przy sprzedaży bliskiej zeru (zapasy ÷ przychody × długość okresu), a bywa też skutkiem nietypowego zapisu w sprawozdaniu.
Należności handlowe organizacji wynoszą 2131 zł, z czego 2131 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-1307 dni
różnica skrajna - wynika z nietypowej rotacji należności albo zobowiązań i nie opisuje realnego przesunięcia terminów płatności
361 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 361 dni
1668 dni≫
rotacja zobowiązań (DPO): 1668 dni - wartość skrajna, nie zwykły termin płatności
pasek ucięty przy 730 dniach - pełną wartość podaje tekst obok
Cykl konwersji gotówki (DSO + rotacja zapasów − DPO): 496 384 dni, orientacyjnie - wartość skrajna, wynika z nietypowej rotacji należności, zapasów albo zobowiązań i nie opisuje realnego cyklu obrotu gotówki
Rotacja zapasów497 690 dni
zapasy leżą w magazynie 497 690 dni
497 690 dni≫
pasek ucięty przy 730 dniach - pełną wartość podaje tekst obok
Należności handlowe2 tys. zł
klienci są winni firmie 2 tys. zł
do 12 miesięcy2 tys. zł · 100%
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 361 dni w 2025 roku
Oś wykresu jest przycięta do 400 dni, żeby skrajne wartości nie spłaszczyły pozostałych serii. Poza kadrem: • rotacja zobowiązań (DPO): 890 dni w 2023 roku • rotacja zobowiązań (DPO): 1279 dni w 2024 roku • rotacja zobowiązań (DPO): 1668 dni w 2025 roku • rotacja zapasów: 497 690 dni w 2025 roku Tak skrajne wartości nie opisują zwykłego czasu obrotu - zwykle wynikają z zapasów albo rozrachunków wykazanych przy sprzedaży lub kosztach bliskich zeru, a bywają też skutkiem nietypowego zapisu w sprawozdaniu.
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji R1 Invest wynoszą 131 389 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 129 244 zł, czyli 98% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to podatki i opłaty: 1496 zł, czyli 1% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 598 zł, czyli poniżej 1% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej131 tys. zł
Usługi obce129 tys. zł · 98%
Podatki i opłaty1 tys. zł · 1%
Zużycie materiałów i energii598 zł · <1%
Pozostałe koszty rodzajowe51 zł · <1%
Amortyzacja0 zł · 0%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)0 zł · 0%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia0 zł · 0%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 131 tys. zł w 2025 roku • 3 tys. zł w 2024 roku • 5 tys. zł w 2023 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2025 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, podatki i opłaty, zużycie materiałów i energii. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja R1 Invest wykazała przychody na poziomie 3160 zł.
Organizacja R1 Invest wykazała zysk netto większy niż 13% organizacji z branży "Realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków".
Organizacja wykazała przychód większy niż 30% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 64% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 80% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 12% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 13% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 21% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 85% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 2% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł poniżej 0,01%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 13% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 30% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 64% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 80% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 12% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 13% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 21% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 85% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku w 2025 był wyższy niż 2% organizacji w branży.
Udział w rynku w 2025 wynosił poniżej 0,01%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:2 154,00
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów1 893,90
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów260,10
B. Koszty działalności operacyjnej131 389,33
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii598,31
III. Usługi obce129 244,25
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)1 495,55
V. Wynagrodzenia0,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)0,00
VII. Pozostałe koszty rodzajowe51,22
VIII. Wartość sprzedanych towarów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)-129 235,33
D. Pozostałe przychody operacyjne1 006,26
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne1 006,26
E. Pozostałe koszty operacyjne7 260,80
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne7 260,80
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)-135 489,87
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe58 915,57
I. Odsetki, w tym: (+1)1,09
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne58 914,48
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)-194 405,44
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)-194 405,44
Pełne sprawozdania finansowe organizacji R1 Invest składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 4 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 2 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 67 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 26 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+67
dni względem terminu
2
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
+26 dni10-08-2026
2024
w terminie15-07-2025
2023
−2 mies. 2 dni14-05-2024
2022
+10 mies. 4 dni14-05-2024
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Homeprospect posiada 90 udziałów, które stanowią 90% firmy.
Hamara Łukasz posiada 10 udziałów, które stanowią 10% firmy.
Największym udziałowcem od 25.03.2025 jest Homeprospect kontrolujący
90% udziałów.
Najwięksi udziałowcy w okresie od 27.02.2023 do 25.03.2025: • Homeprospect (50% udziałów) • Hamara Łukasz (50% udziałów)
W okresie od 03.01.2022 do 27.02.2023 najwięcej udziałów posiadał
Homeprospect (90%).