Organizacja Yava Nutrition osiągnęła 11 434 469 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 11 434 086 zł. Pozostałe przychody to 383 zł.
Całkowite koszty wyniosły 7 235 112 zł.
Zysk netto wyniósł 4 199 358 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
1 144 195 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 11 434 469 zł w 2024 roku. • 17 108 645 zł w 2023 roku. • 9 146 080 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi
2 186 460 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 4 199 358 zł w 2024 roku. • 1 154 730 zł w 2023 roku. • -173 562 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Yava Nutrition wynosi 28 049 047 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
3 722 716 zł a 58 564 517 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
11 167 542 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 28 049 047 zł w
2024 roku. • 15 989 772 zł w
2023 roku. • 5 713 962 zł w
2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Yava Nutrition wynosi 4,2 mln zł.
EBITDA Yava Nutrition wynosi 4,2 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
2 188 970 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 4 200 817 zł w
2024 roku. • 1 177 664 zł w
2023 roku. • -177 123 zł w
2022 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
2 188 970 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 4 200 817 zł w
2024 roku. • 1 177 664 zł w
2023 roku. • -177 123 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Yava Nutrition mieści się w przedziale 2 - 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 - 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 - 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 11 obwieszczeń
dotyczących organizacji Yava Nutrition.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 22 sierpnia 2025 (MSiG nr 162/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
11
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
11 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 992192. YAVA NUTRITION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000917287. SYSTEM, wpis do rejestru: 20.08.2021.
[RDF/771550/25/279]
MSiG 162/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 11.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
X V. W P I S Y D O
Poz. 992191. YAVA NUTRITION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000917287. SYSTEM, wpis do rejestru: 20.08.2021.
[RDF/771550/25/878]
MSiG 162/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 11.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
Poz. 992190. YAVA NUTRITION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000917287. SYSTEM, wpis do rejestru: 20.08.2021.
[RDF/771550/25/477]
MSiG 162/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 11.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 11.07.2025 okres OD
01.01.2024 DO 31.12.2024
Poz. 845610. YAVA NUTRITION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000917287. SYSTEM, wpis do rejestru: 20.08.2021.
[RDF/641047/24/152]
MSiG 144/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 04.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.07.2023 DO 31.12.2023
Poz. 845609. YAVA NUTRITION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000917287. SYSTEM, wpis do rejestru: 20.08.2021.
[RDF/641046/24/440]
MSiG 144/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 04.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 04.07.2024 okres OD
01.07.2023 DO 31.12.2023
Poz. 1265146. YAVA NUTRITION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000917287. SYSTEM, wpis do rejestru: 20.08.2021.
[RDF/564953/23/269]
MSiG 199/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 03.10.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2023 DO 30.06.2023
Poz. 1265145. YAVA NUTRITION SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000917287. SYSTEM, wpis do rejestru: 20.08.2021.
[RDF/564953/23/868]
MSiG 199/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 03.10.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 03.10.2023 okres OD
01.01.2023 DO 30.06.2023
Poz. 455515. YAVA NUTRITION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000917287. SYSTEM, wpis do rejestru: 20.08.2021.
[RDF/493322/23/920]
MSiG 114/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 02.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 09.08.2021 DO 31.12.2022
Poz. 455514. YAVA NUTRITION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000917287. SYSTEM, wpis do rejestru: 20.08.2021.
[RDF/493322/23/519]
MSiG 114/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 02.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 02.06.2023 okres OD
09.08.2021 DO 31.12.2022
Poz. 351532. YAVA NUTRITION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000917287. SĄD REJONOWY GDAŃSK - PÓŁNOC
W GDAŃSKU, VII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
20.08.2021.
[GD.VII NS-REJ.KRS/10341/22/3]
Rzuć okiemMSiG 112/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 02.06.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 7. Dane wspólników 1 (dla pozycji:
1. QASEM 2. HYDER 3. [ukryto]) wykreślić:
5. 95 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 4750 PLN
wpisać: 5. 50 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI
2.500,00 ZŁOTYCH 2 1. SWADI 2. FAEZ ABDULHASAN 5. 50 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI
2.500,00 ZŁOTYCH 6. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub.
Dane osób wchodzących w skład organu wpisać:
1 1. SWADI 2. FAEZ ABDULHASAN 5. WICEPREZES
ZARZĄDU 6. NIE
Poz. 704845. YAVA NUTRITION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000917287. SĄD REJONOWY GDAŃSK - PÓŁNOC
W GDAŃSKU, VII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
20.08.2021.
[GD.VII NS-REJ.KRS/16918/21/876]
MSiG 168/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 20.08.2021 dokonano wpisu do rejestru KR
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. YAVA
NUTRITION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba
i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo
POMORSKIE powiat GDAŃSK gmina GDAŃSK
miejscowość GDAŃSK 2. miejscowość GDAŃSK
ulica UL. JANA HEWELIUSZA nr domu 11 nr lokalu
811 kod pocztowy 80-890 poczta GDAŃSK kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 09.08.2021
Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ
LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników
1 1. QASEM 2. HYDER 3. [ukryto] 5. 95 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 4750 PLN 6. NIE
Rub. 8. Kapitał spółki 1. 5000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacj
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY
KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
PRub. Dane osób wchodzących w skład organu
1 1. QASEM 2. HYDER 3. [ukryto] 5. PREZES
ZARZĄDU 6. NIE Rub. 3. Prokurenci 1 1. KOCHANOWSKI 2. KRZYSZTOF 3. [ukryto] 4. PROKURA ODDZIELNA 2 1. GRABAN 2. KAROLINA
3. [ukryto] 4. PROKURA ODDZIELNA
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 46 9
Z SPRZEDAŻ HURTOWA NIEWYSPECJALIZOWANA
1 2. 47 HANDEL DETALICZNY, Z WYŁĄCZENIEM
HANDLU DETALICZNEGO POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI 2 2. 46 HANDEL HURTOWY, Z WYŁĄCZENIEM HANDLU POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI
3 2. 52 MAGAZYNOWANIE I DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA WSPOMAGAJĄCA TRANSPORT 4 2. 10
PRODUKCJA ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH 5 2. 11
PRODUKCJA NAPOJÓW 6 2. 77 WYNAJEM I DZIERŻAWA 7 2. 59 DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z PRODUKCJĄ FILMÓW, NAGRAŃ WIDEO, PROGRAMÓW TELEWIZYJNYCH, NAGRAŃ DŹWIĘKOWYCH
I MUZYCZNYCH 8 2. 93 DZIAŁALNOŚĆ SPORTOWA,
ROZRYWKOWA I REKREACYJNA 9 2. 72 BADANIA
NAUKOWE I PRACE ROZWOJOWE
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Yava Nutrition nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Yava Nutrition wynosi 0,09%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,720% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,09% w 2024 roku. • 0,90% w 2023 roku. • 1,53% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Yava Nutrition charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Yava Nutrition wynosi 835 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 343 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,74 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 343 tys. zł a 1,74 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
377 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 835 tys. zł w 2024 roku. • 335 tys. zł w 2023 roku. • 81 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 343 tys. zł w 2024 roku. • 157 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,74 mln zł w 2024 roku. • 684 tys. zł w 2023 roku. • 365 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 251 896
zł.
Koszty operacyjne Yava Nutrition wyniosły
7 233 269
zł.
Wynagrodzenia stanowią
17,3%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
471 338 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 251 896 zł w 2024 roku • 685 915 zł w 2023 roku • 309 219 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
7 punktów procentowych rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
17,3% w 2024 roku •
4,3% w 2023 roku •
3,3% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Yava Nutrition wyniosła 5 406 183 zł.
a
ktywa obrotowe to 5 406 183 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 5 406 183 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 4 982 817 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 423 366 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 639 138 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 2 575 689 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 5 406 183 zł sumy bilansowej i 4 982 817 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 2 040 082 zł sumy bilansowej i 783 459 zł kapitału własnego w 2023 roku. • 2 127 908 zł sumy bilansowej i -168 562 zł kapitału własnego w 2022 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 84,28%.
Marża operacyjna wyniosła 36,74%.
Marża netto wyniosła 36,73%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
43 punkty procentowe rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
9,5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
19,5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
19,5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Yava Nutrition wyniosły 423 366 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 5 406 183 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 7,8%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 936 552 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 423 366 zł w 2024 roku • 1 256 623 zł w 2023 roku • 2 296 470 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
50 punktów procentowych rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 8% w 2024 roku • 62% w 2023 roku • 108% w 2022 roku
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Yava Nutrition wynosi 12,77 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 9,43 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 0,93, czyli same środki pieniężne pokrywają 93% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
gotówka od ręki: 392 tys. zł należności i inne: 3,6 mln zł zapasy do sprzedania: 1,4 mln zł poziom rachunków do zapłaty
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 12,77 zł, z czego 0,93 zł w gotówce.
12,77
płynność bieżąca
9,43
płynność szybka
0,93
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie. Średni wzrost wskaźnika wynosi 5,92 rocznie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 12,77 w 2024 roku • 0,93 w 2022 roku
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Yava Nutrition wynosi 67 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 12 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 56 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Rotacja zapasów wynosi 45 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 2 102 056 zł, z czego 2 102 056 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza56 dni
firma płaci dostawcom 56 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
67 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 67 dni
12 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 12 dniach
Rotacja zapasów45 dni
towar leży w magazynie 45 dni, zanim firma go sprzeda
45 dni
Należności handlowe2,1 mln zł
klienci są winni firmie 2,1 mln zł
do 12 miesięcy2,1 mln zł · 100%
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 67 dni w 2024 roku • 10 dni w 2022 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Yava Nutrition wynoszą 7 233 268 zł.
Największa wykazana kategoria to zużycie materiałów i energii: 2 655 623 zł, czyli 37% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 2 479 292 zł, czyli 34% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 1 188 678 zł, czyli 16% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B układu porównawczego (8 pozycji)
Koszty razem7,2 mln zł
Zużycie materiałów i energii2,7 mln zł · 37%
Usługi obce2,5 mln zł · 34%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)1,2 mln zł · 16%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów800 tys. zł · 11%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia63 tys. zł · <1%
Podatki i opłaty28 tys. zł · <1%
Pozostałe koszty rodzajowe18 tys. zł · <1%
Amortyzacja0 zł · 0%
Suma kosztów działalności organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły: • 7,2 mln zł w 2024 roku • 9,3 mln zł w 2022 roku • 0 zł w 2021 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: zużycie materiałów i energii, usługi obce, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Yava Nutrition wykazała przychody na poziomie 11 434 469 zł.
Organizacja Yava Nutrition wykazała zysk netto większy niż 96% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa niewyspecjalizowana".
Organizacja wykazała przychód większy niż 77% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 76% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 18% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 95% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 95% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 98% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 88% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 1% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 96% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 77% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 76% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 18% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 95% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 95% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 98% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 88% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 1% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0,01%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:11 434 086,39
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów11 434 086,39
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej7 233 267,75
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii2 655 622,99
III. Usługi obce2 479 291,93
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)27 692,59
V. Wynagrodzenia1 188 678,30
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)63 217,48
VII. Pozostałe koszty rodzajowe18 413,98
VIII. Wartość sprzedanych towarów800 350,48
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)4 200 818,64
D. Pozostałe przychody operacyjne0,00
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne1,68
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne0,00
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)4 200 816,96
G. Przychody finansowe382,97
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe1 842,11
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)4 199 357,82
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)4 199 357,82
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Yava Nutrition składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 5 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 4 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 21 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 4 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+21
dni względem terminu
4
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−4 dni11-07-2025
2023
−11 dni04-07-2024
2023
−11 dni04-07-2024
2023
+5 mies. 22 dni04-07-2024
2022
−1 mies. 13 dni02-06-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Qasem Hyder posiada 50 udziałów, które stanowią 50% firmy.
Swadi Faez Abdulhasan posiada 50 udziałów, które stanowią 50% firmy.
Największymi udziałowcami (od 02.06.2022) są: • Qasem Hyder (50% udziałów) • Swadi Faez Abdulhasan (50% udziałów)
W okresie od 20.08.2021 do 02.06.2022 najwięcej udziałów posiadał
Qasem Hyder (95%).