Organizacja Lantmil osiągnęła 282 462 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 282 462 zł.
Całkowite koszty wyniosły 270 834 zł.
Zysk netto wyniósł 11 627 zł.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 282 462 zł w 2021 roku.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 11 627 zł w 2021 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Lantmil wynosi 272 254 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
44 776 zł a 684 084 zł.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 272 254 zł w
2021 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Lantmil wynosi 13 tys. zł.
EBITDA Lantmil wynosi 20 tys. zł.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 12 803 zł w
2021 roku.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 19 743 zł w
2021 roku.
Zatrudnienie
Brak danych o zatrudnieniu.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 2 obwieszczenia
dotyczące organizacji Lantmil.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 12 maja 2023 (MSiG nr 91/2023).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
2
obwieszczenia w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
2 mniej istotne obwieszczeniaZwiń obwieszczenia
Poz. 330897. LANTMIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000897788. SYSTEM, wpis do rejestru: 29.04.2021.
[RDF/484357/23/364]
MSiG 91/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 28.04.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 28.04.2023 okres OD
29.04.2021 DO 31.12.2021
Poz. 267248. LANTMIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000897788. SĄD
REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
29.04.2021.
[WA.XIV NS-REJ.KRS/18966/21/821]
MSiG 87/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 29.04.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. LANTMIL
i SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres
podmiotu 1. kraj POLSKA województwo MAZOWIECKIE powiat NOWODWORSKI gmina NOWY
DWÓR MAZOWIECKI miejscowość NOWY DWÓR
MAZOWIECKI 2. miejscowość NOWY DWÓR
MAZOWIECKI ulica UL. MODLIŃSKA nr domu
1 A nr lokalu 31 kod pocztowy 05-100 poczta NOWY
DWÓR MAZOWIECKI kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 26.03.2021R., REP. A NR 1358/20
NOTARIUSZ MICHAŁ ŁUKASZEWICZ, KANCELARIA NOTARIALNA W WARSZAWIE Rub. 5. 1. CZAS
NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników 1 1. WYKA 2. EMIL
3. [ukryto] 5. 70 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ
WARTOŚCI 35.000,00 ZŁ 6. NIE 2 1. NOWAKOWSKI
2. BARTŁOMIEJ ZBIGNIEW 3. [ukryto] 5. 30
UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 15.000,00 ZŁ
6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki 1. 50000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. KAŻDY CZŁONEK
ZARZĄDU SAMODZIELNIE PRub. Dane osób
wchodzących w skład organu 1 1. WYKA 2. EMIL
3. [ukryto] 5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE
2 1. NOWAKOWSKI 2. BARTŁOMIEJ ZBIGNIEW
3. [ukryto] 5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 49 41
Z TRANSPORT DROGOWY TOWARÓW 1 2. 49
3 POZOSTAŁY TRANSPORT LĄDOWY PASAŻERSKI
2 2. 52 21 Z DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA WSPOMAGAJĄCA TRANSPORT LĄDOWY 3 2. 45 11 Z SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA SAMOCHODÓW
OSOBOWYCH I FURGONETEK 4 2. 45 20 Z KONSERWACJA I NAPRAWA POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI 5 2. 45 19
Z SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA POZOSTAŁYCH POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI 6 2. 33 12 Z NAPRAWA
I KONSERWACJA MASZYN 7 2. 63 DZIAŁALNOŚĆ
USŁUGOWA W ZAKRESIE INFORMACJI 8 2. 52
2 DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA WSPOMAGAJĄCA
TRANSPORT 9 2. 73 REKLAMA, BADANIE RYNKU
I OPINII PUBLICZNEJ
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Lantmil nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Lantmil wynosi 0,75%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,600% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,75% w 2021 roku. • 0,15% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
Lantmil charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Lantmil wynosi 10 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 2 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 22 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 2 tys. zł a 22 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 10 tys. zł w 2021 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 2 tys. zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 22 tys. zł w 2021 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
19 961 zł.
Koszty operacyjne Lantmil wyniosły
269 659 zł.
Wynagrodzenia stanowią
7,4%
kosztów operacyjnych.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 19 961 zł w 2021 roku
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
7,4% w 2021 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Lantmil wyniosła 218 198 zł.
Aktywa obrotowe to 218 198 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 218 198 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 61 627 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 156 571 zł.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 218 198 zł sumy bilansowej i 61 627 zł kapitału własnego w 2021 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 5,33%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 18,87%.
Marża operacyjna wyniosła 4,53%.
Marża netto wyniosła 4,12%.
Zadłużenie
Zobowiązania Lantmil wyniosły 156 571 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 218 198 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 71,8%.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 156 571 zł w 2021 roku
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 72% w 2021 roku
Wierzyciele
Organizacja Lantmil ma 156 571 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Największa część, 86 000 zł (55%), to pozostali - wierzyciele, których sprawozdanie nie rozbija.
Nie jest winna nic (0 zł): bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej, klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Zobowiązania razem
157 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
28%
14%
55%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
44 tys. zł
28%
Państwo
podatki, cła i ZUS
22 tys. zł
14%
Pracownicy
wynagrodzenia
4 tys. zł
3%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
86 tys. zł
55%
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Lantmil wynosi 1,39 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Organizacja nie wykazała zapasów, więc płynność szybka jest równa bieżącej i wynosi 1,39.
Płynność gotówkowa wynosi 0,44, czyli same środki pieniężne pokrywają 44% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 2,06 miesiąca.
gotówka od ręki: 69 tys. zł należności i inne: 150 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,39 zł, z czego 0,44 zł w gotówce.
1,39
płynność bieżąca
0,44
płynność gotówkowa
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,39 w 2021 roku
Obsługa długu
Organizacja Lantmil nie wykazała długu wobec banków i pożyczkodawców (0 zł); gotówka: 68 537 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 0 zł.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 156 571 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkabez długu
cała gotówka wolna od długu
0 zł69 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców0 zł
gotówka69 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkibez odsetek
Koszty odsetek: 0 zł.
W latach 2020, 2021 dług wobec banków i pożyczkodawców: 0 zł.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2021: bez długu, gotówka 69 tys. zł • 2020: bez długu, gotówka 0 zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2021: bez kosztów odsetek • 2020: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Lantmil wynosi 227 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 40 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosi 41 dni.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 187 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna. Bez amortyzacji w mianowniku luka wynosi 186 dni.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Należności handlowe organizacji wynoszą 144 837 zł, z czego 144 837 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza187 dni
firma płaci dostawcom 187 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
227 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 227 dni
40 dni
bez amortyzacji41 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 40 dniach
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 227 dni w 2021 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Lantmil wynoszą 156 398 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 71 124 zł, czyli 45% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 56 991 zł, czyli 36% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 16 568 zł, czyli 11% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej156 tys. zł
Usługi obce71 tys. zł · 45%
Zużycie materiałów i energii57 tys. zł · 36%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)17 tys. zł · 11%
Amortyzacja7 tys. zł · 4%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia3 tys. zł · 2%
Pozostałe koszty rodzajowe1 tys. zł · <1%
Podatki i opłaty0 zł · 0%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 156 tys. zł w 2021 roku • 0 zł w 2020 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2021 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, zużycie materiałów i energii, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Lantmil wykazała przychody na poziomie 282 462 zł.
Organizacja zarobiła 12 777 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 1150 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 11 627 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 1150 zł w 2021 roku
Organizacja Lantmil wykazała zysk netto większy niż 54% organizacji z branży "Transport drogowy towarów".
Organizacja wykazała przychód większy niż 43% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 45% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 55% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 52% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 55% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 53% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 46% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 57% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:157 461,00
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów157 461,00
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej156 397,77
I. Amortyzacja6 940,01
II. Zużycie materiałów i energii56 990,59
III. Usługi obce71 123,62
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)0,00
V. Wynagrodzenia16 567,52
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)3 393,03
VII. Pozostałe koszty rodzajowe1 383,00
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)1 063,23
D. Pozostałe przychody operacyjne125 000,78
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne113 261,07
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne0,00
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)12 802,94
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe25,64
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)12 777,30
J. Podatek dochodowy1 150,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)11 627,30
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Lantmil składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Jedyne dostępne sprawozdanie finansowe złożono 195 dni po terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2021 zostało złożone 195 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+195
dni względem terminu
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2021
+6 mies. 15 dni28-04-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Wyka Emil posiada 70 udziałów, które stanowią 70% firmy.