Organizacja Best Logistics-Ite osiągnęła 3 913 186 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 3 907 896 zł. Pozostałe przychody to 5290 zł.
Całkowite koszty wyniosły 3 680 131 zł.
Zysk netto wyniósł 227 766 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 978 297 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 3 913 186 zł w 2023 roku. • 12 774 974 zł w 2022 roku. • 38 285 486 zł w 2021 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 56 941 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 227 766 zł w 2023 roku. • 19 237 zł w 2022 roku. • 259 964 zł w 2021 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Best Logistics-Ite wynosi 4 072 605 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
552 751 zł a 9 782 966 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 018 151 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 4 072 605 zł w 2023 roku. • 8 965 696 zł w 2022 roku. • 26 921 183 zł w 2021 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Best Logistics-Ite wynosi 278 tys. zł.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Best Logistics-Ite wynosi 4 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 4 os. w 2023 roku. • 2 os. w 2022 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2021 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Best Logistics-Ite wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,365% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2023 roku. • 2,87% w 2022 roku. • 2,79% w 2021 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Best Logistics-Ite wynosi 0,22%. To oznacza, że firma ma szansę 0,22% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,040% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,22% w 2023 roku. • 0,04% w 2022 roku. • 0,15% w 2021 roku.
Wiarygodność firmy
Best Logistics-Ite charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 4 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2021 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Best Logistics-Ite wynosi 128 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 42 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 258 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 42 tys. zł a 258 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
32 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 128 tys. zł w 2023 roku. • 196 tys. zł w 2022 roku. • 506 tys. zł w 2021 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 42 tys. zł w 2023 roku. • 3 tys. zł w 2022 roku. • 42 tys. zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 258 tys. zł w 2023 roku. • 511 tys. zł w 2022 roku. • 1,53 mln zł w 2021 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
39 828
zł.
Koszty operacyjne Best Logistics-Ite wyniosły
3 630 158
zł.
Wynagrodzenia stanowią
1%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
9957 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 39 828 zł w 2023 roku • 25 130 zł w 2022 roku • 26 452 zł w 2021 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
1% w 2023 roku •
0% w 2022 roku •
0% w 2021 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Best Logistics-Ite wyniosła 4 351 915 zł.
a
ktywa obrotowe to 4 351 915 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 4 351 915 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 3 614 913 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 737 001 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 087 979 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 4 351 915 zł w 2023 roku. • 879 800 zł w 2022 roku. • 1 662 901 zł w 2021 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 31%.
Marża operacyjna wyniosła 7%.
Marża netto wyniosła 6%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 7.8 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.8 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Best Logistics-Ite wyniosły 3 614 913 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 4 351 915 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 83%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 903 728 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 3 614 913 zł w 2023 roku • 383 670 zł w 2022 roku • 1 186 009 zł w 2021 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 83% w 2023 roku • 44% w 2022 roku • 71% w 2021 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Best Logistics-Ite wykazała przychody na poziomie 3 913 186 zł.
Organizacja zarobiła 281 197 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 53 431 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 227 766 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 19% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 13 358 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 53 431 zł w 2023 roku • 15 557 zł w 2022 roku • 64 848 zł w 2021 roku