Produkcja tłuszczów roślinnych dla sektora B2B|Optymalizacja surowców dla klientów|Wsparcie w zakresie certyfikacji produktów|Przeprowadzanie testów technologicznych|Rozwój produktów z certyfikatami ekologicznymi
Rafsol jest dynamicznie rozwijającą się firmą zajmującą się projektowaniem oraz produkcją tłuszczów roślinnych, skierowaną głównie na rynek B2B. Posiadając ponad 25-letnie doświadczenie, firma odnosi sukcesy w dostosowywaniu i wprowadzaniu produktów do sektora spożywczego i nie tylko. Kluczowym obszarem działalności Rafsol jest produkcja tłuszczów roślinnych, oferujących ponad 100 różnych olejów oraz tłuszczów, które dostępne są w szerokiej gamie opakowań. Celem firmy jest współpraca z klientami w zakresie optymalizacji surowców, co przyczynia się do osiągnięcia wysokiej jakości produktów oraz optymalnych kosztów produkcyjnych. Rafsol wyróżnia się szczególnym naciskiem na ekologię, oferując surowce posiadające liczne certyfikaty, takie jak RSPO, BIO, KOSHER i HALAL, co stanowi gwarancję jakości i ekologiczności ich produktów. Dodatkowo, firma angażuje się w konsultacje dotyczące certyfikacji produktów, wspierając klientów w procesie tworzenia nowych linii produktowych, a także przeprowadzając testy technologiczne oraz współpracując w zakresie badania i rozwoju nowych rozwiązań. Z siedzibą w Zabrzu, Rafsol obsługuje klientów w ponad 26 krajach, stale dążąc do innowacji i ciągłego rozwoju swojego asortymentu. W 2023 roku otwarto nowe centrum produkcyjne, co podkreśla dalszy rozwój możliwości produkcyjnych firmy.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Rafsol osiągnęła 4 541 890 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 4 536 636 zł. Pozostałe przychody to 5254 zł.
Całkowite koszty wyniosły 4 111 834 zł.
Zysk netto wyniósł 430 056 zł.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 4 541 890 zł w 2019 roku.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 430 056 zł w 2019 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Rafsol wynosi 4 891 986 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
321 759 zł a 10 929 236 zł.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 4 891 986 zł w
2019 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Rafsol wynosi 426 tys. zł.
EBITDA Rafsol wynosi 434 tys. zł.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 426 276 zł w
2019 roku.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 433 678 zł w
2019 roku.
Zatrudnienie
Brak danych o zatrudnieniu.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 4 obwieszczenia
dotyczące organizacji Rafsol. W tym 1 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 31 sierpnia 2021.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 31 sierpnia 2021 (MSiG nr 168/2021).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
4
obwieszczenia w MSiG, w tym 1 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 705199. RAFSOL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000786857. SĄD REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
17.05.2019.
[GL.X NS-REJ.KRS/10878/21/275]
UWAGAMSiG 168/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
G O
REJOżnieu KRS
tru:
u KRS
tach
OD
tru:
u KRS
tach
tru:
u KRS
tach
W dniu 20.08.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
WYKREŚLENIE WSZYSTKICH WPISÓW Z KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO. WPIS NIE JEST
PRAWOMOCNY.
Pozostałe obwieszczenia (3) - mniej istotneZwiń pozostałe obwieszczenia
Poz. 20776. RAFSOL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000786857. SYSTEM, wpis do rejestru:
17.05.2019.
[RDF/274406/21/133]
MSiG 10/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.01.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 17.05.2019 DO 31.12.2019
Poz. 20775. RAFSOL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000786857. SYSTEM, wpis do rejestru:
17.05.2019.
[RDF/274405/21/421]
MSiG 10/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.01.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 09.01.2021 okres OD
17.05.2019 DO 31.12.2019
:
X V. W P I S Y D O
Poz. 312193. RAFSOL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000786857. SĄD REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
17.05.2019.
[GL.X NS-REJ.KRS/6547/19/50]
MSiG 100/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 17.05.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA KOMANDYTOWA 3. RAFSOL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo ŚLĄSKIE
powiat GLIWICE gmina GLIWICE miejscowość
GLIWICE 2. miejscowość GLIWICE ulica UL. GRAŻYNY nr domu 15 kod pocztowy 44-100 poczta GLIWICE kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie
1 1. 23.04.2019 R. - REP.A. NR 3345/2019, NOTARIUSZ
PIOTR DOMAGAŁA, KANCELARIA NOTARIALNA
W KATOWICACH Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY Rub. 7. Dane wspólników 1 1. WOŹNICA
2. RAFAŁ ROBERT 3. [ukryto] 5. TAK 6. TAK
7. TAK 8. NIE 9. TAK 10. 39.600,00 ZŁ 11. 39.600,00
ZŁ 12. NIE PRub. 1 1. 39.600,00 ZŁ 2. NIE 2 1. ĆWIK
2. ANDRZEJ 3. [ukryto] 5. TAK 6. TAK 7. TAK
8. NIE 9. TAK 10. 9.900,00 ZŁ 11. 9.900,00 ZŁ 12. NI
PRub. 1 1. 9.900,00 ZŁ 2. NIE 3 1. RAFSOL SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
3. 383308356 4. 0000785391 9. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Uprawnieni do reprezentowania spółki 1 1. WSPÓLNICY REPREZENTUJĄCY
SPÓŁKĘ 2. KOMPLEMENTARIUSZ SAMODZIELNIE
PRub. Dane wspólników reprezentujących spółkę
1 1. RAFSOL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. 383308356 4. 0000785391
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 10 41 Z P
DUKCJA OLEJÓW I POZOSTAŁYCH TŁUSZCZÓW
PŁYNNYCH 1 2. 10 42 Z PRODUKCJA MARGARYNY
I PODOBNYCH TŁUSZCZÓW JADALNYCH 2 2. 10
NIE 51 Z PRZETWÓRSTWO MLEKA I WYRÓB SERÓW
3 2. 10 82 Z PRODUKCJA KAKAO, CZEKOLADY
I WYROBÓW CUKIERNICZYCH 4 2. 10 86 Z PRODUKCJA ARTYKUŁÓW SPOŻYWCZYCH HOMOGENIZOWANYCH I ŻYWNOŚCI DIETETYCZNEJ 5 2. 10
89 Z PRODUKCJA POZOSTAŁYCH ARTYKUŁÓW
SPOŻYWCZYCH, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA 6 2. 20 59 Z PRODUKCJA POZOSTAŁYCH
WYROBÓW CHEMICZNYCH, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA 7 2. 46 18 Z DZIAŁALNOŚĆ
AGENTÓW SPECJALIZUJĄCYCH SIĘ W SPRZEDAŻY POZOSTAŁYCH OKREŚLONYCH TOWARÓW
8 2. 46 33 Z SPRZEDAŻ HURTOWA MLEKA, WYROBÓW MLECZARSKICH, JAJ, OLEJÓW I TŁUSZCZÓW
JADALNYCH 9 2. 46 36 Z SPRZEDAŻ HURTOWA
CUKRU, CZEKOLADY, WYROBÓW CUKIERNICZYCH
I PIEKARSKICH
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Rafsol nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Rafsol wynosi 0,90%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,750% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,90% w 2019 roku. • 0,15% w 2018 roku.
Wiarygodność firmy
Rafsol charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 1 roku.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2019 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2018 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Rafsol wynosi 119 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 64 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 181 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 64 tys. zł a 181 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 119 tys. zł w 2019 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 64 tys. zł w 2019 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 181 tys. zł w 2019 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Rafsol wyniosły
4 110 361
zł.
Brak danych o wynagrodzeniach w organizacji za ostatnie lata.
Bilans
Całkowita wartość aktywów Rafsol wyniosła 2 809 381 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 809 381 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 809 381 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 445 714 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 2 363 667 zł.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 2 809 381 zł sumy bilansowej i 445 714 zł kapitału własnego w 2019 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 96,49%.
Marża operacyjna wyniosła 9,4%.
Marża netto wyniosła 9,47%.
Zadłużenie
Zobowiązania Rafsol wyniosły 2 363 667 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 809 381 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 84,1%.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 2 363 667 zł w 2019 roku
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 84% w 2019 roku
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Rafsol wynosi 1,19 - aktywa obrotowe ledwie pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na granicy poziomu uznawanego za bezpieczny.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 1,19 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 0,29, czyli same środki pieniężne pokrywają 29% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
gotówka od ręki: 689 tys. zł należności i inne: 2,1 mln zł poziom rachunków do zapłaty
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,19 zł, z czego 0,29 zł w gotówce.
1,19
płynność bieżąca
1,19
płynność szybka
0,29
płynność gotówkowa
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,19 w 2019 roku
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Rafsol wynosi 106 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 87 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 19 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Należności handlowe organizacji wynoszą 2 098 581 zł, z czego 2 098 581 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza19 dni
firma płaci dostawcom 19 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
106 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 106 dni
87 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 87 dniach
Rotacja zapasów0 dni
ile dni towar leży w magazynie, zanim firma go sprzeda
firma nie wykazała zapasów w tym okresie
Należności handlowe2,1 mln zł
klienci są winni firmie 2,1 mln zł
do 12 miesięcy2,1 mln zł · 100%
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 106 dni w 2019 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Rafsol wynoszą 4 110 359 zł.
Największa wykazana kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 3 851 911 zł, czyli 94% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 250 851 zł, czyli 6% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to amortyzacja: 7402 zł, czyli poniżej 1% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B układu porównawczego (8 pozycji)
Koszty razem4,1 mln zł
Wartość sprzedanych towarów i materiałów3,9 mln zł · 94%
Usługi obce251 tys. zł · 6%
Amortyzacja7 tys. zł · <1%
Podatki i opłaty195 zł · <1%
Zużycie materiałów i energii0 zł · 0%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)0 zł · 0%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia0 zł · 0%
Pozostałe koszty rodzajowe0 zł · 0%
Suma kosztów działalności organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły: • 4,1 mln zł w 2019 roku • 0 zł w 2018 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, usługi obce, amortyzacja. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Rafsol wykazała przychody na poziomie 4 541 890 zł.
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 52 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:4 536 634,69
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów4 536 634,69
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna) (+1)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej4 110 359,18
I. Amortyzacja7 402,28
II. Zużycie materiałów i energii0,00
III. Usługi obce250 851,10
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)194,80
V. Wynagrodzenia0,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)0,00
VII. Pozostałe koszty rodzajowe0,00
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów3 851 911,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)426 275,51
D. Pozostałe przychody operacyjne1,68
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne1,68
E. Pozostałe koszty operacyjne1,51
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne1,51
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)426 275,68
G. Przychody finansowe5 253,98
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne5 253,98
H. Koszty finansowe1 473,49
I. Odsetki, w tym: (+1)1 473,49
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)430 056,17
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)430 056,17
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Rafsol składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Jedyne dostępne sprawozdanie finansowe złożono 86 dni po terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2019 zostało złożone 86 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+86
dni względem terminu
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2019
+2 mies. 26 dni09-01-2021
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie