Organizacja Protech Marzec osiągnęła 456 635 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 413 900 zł. Pozostałe przychody to 42 735 zł.
Całkowite koszty wyniosły 330 197 zł.
Zysk netto wyniósł 83 703 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 76 106 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 456 635 zł w 2024 roku. • 819 296 zł w 2023 roku. • 1 671 271 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 13 950 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 83 703 zł w 2024 roku. • 79 090 zł w 2023 roku. • -76 920 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Protech Marzec wynosi 714 965 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
75 730 zł a 1 171 839 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 119 161 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 714 965 zł w 2024 roku. • 875 510 zł w 2023 roku. • 1 139 416 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Protech Marzec mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Protech Marzec wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,240% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku. • 2,90% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Protech Marzec wynosi 0,06%. To oznacza, że firma ma szansę 0,06% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,06% w 2024 roku. • 0,07% w 2023 roku. • 0,19% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Protech Marzec charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 6 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Protech Marzec wynosi 19 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 10 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 34 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 10 tys. zł a 34 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
3 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 19 tys. zł w 2024 roku. • 20 tys. zł w 2023 roku. • 18 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 10 tys. zł w 2024 roku. • 1 tys. zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 34 tys. zł w 2024 roku. • 42 tys. zł w 2023 roku. • 66 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
27 431
zł.
Koszty operacyjne Protech Marzec wyniosły
346 111
zł.
Wynagrodzenia stanowią
8%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
4572 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 27 431 zł w 2024 roku • 12 635 zł w 2023 roku • 49 336 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
8% w 2024 roku •
2% w 2023 roku •
3% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Protech Marzec wyniosła 462 144 zł.
a
ktywa obrotowe to 457 969 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 4176 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 462 144 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 100 973 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 361 171 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 77 024 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 462 144 zł w 2024 roku. • 417 068 zł w 2023 roku. • 643 472 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 18%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 83%.
Marża operacyjna wyniosła 16%.
Marża netto wyniosła 18%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 13.8 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.7 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Protech Marzec wyniosły 361 171 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 462 144 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 78%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 60 195 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 361 171 zł w 2024 roku • 399 798 zł w 2023 roku • 609 825 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 78% w 2024 roku • 96% w 2023 roku • 95% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Protech Marzec wykazała przychody na poziomie 456 635 zł.
Organizacja zarobiła 94 932 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 11 229 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 83 703 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 12% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 1872 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 11 229 zł w 2024 roku • 26 040 zł w 2023 roku • 1947 zł w 2022 roku
Organizacja Protech Marzec wykazała zysk netto większy niż 38% organizacji z branży "Produkcja maszyn dla górnictwa i do wydobywania oraz budownictwa".
Organizacja wykazała przychód większy niż 18% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 21% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 84% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 75% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 69% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 90% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 41% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 38% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 18% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 21% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 84% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 75% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 67% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 69% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 90% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 41% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 6 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 198 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 258 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+198
dni względem terminu
0
w terminie
6
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+8 mies. 18 dni30-03-2026
2023
+28 dni12-08-2024
2022
+24 dni08-08-2023
2021
+3 mies. 15 dni28-01-2023
2020
+4 dni18-02-2022
2019
+25 mies. 20 dni24-11-2022
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki