Budowa domów murowanych|Remonty mieszkań i wykończenia wnętrz|Ocieplanie pianką PUR|Realizacja elewacji|Działalność w regionie Śląska i Małopolski
C&S SYSTEM Sp. Z O.O. to nowoczesna firma budowlana z siedzibą w Bielsku-Białej, która powstała w 2018 roku. Jej kluczowym celem jest pomoc klientom w realizacji marzeń o własnym domu. W dobie rosnących oczekiwań, firma wyróżnia się na tle konkurencji poprzez kompleksowe doradztwo oraz indywidualne podejście do potrzeb inwestorów. C&S SYSTEM oferuje szeroki wachlarz usług budowlanych, w tym budowę domów murowanych, remonty mieszkań oraz prace związane z wykończeniem wnętrz. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, może precyzyjnie dostosować każde zlecenie do życzeń klientów, jednocześnie zapewniając oszczędności na kosztach eksploatacyjnych. Specjalizują się także w ocieplaniu przy użyciu pianki PUR i budowie elewacji. C&S SYSTEM stawia na najwyższe standardy wykonania, kładąc szczególny nacisk na jakość oraz trwałość swoich realizacji. Działają głównie w regionie Śląska i Małopolski, do 50 km od Żywca. Oprócz tego, przedsiębiorstwo zdobyło pozytywne opinie od klientów, co potwierdza ich niezwykle profesjonalne podejście oraz rzetelność.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja C&s System osiągnęła 1 573 885 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 1 545 032 zł. Pozostałe przychody to 28 853 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 565 144 zł.
Strata netto wyniosła 20 112 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 196 736 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 1 573 885 zł w 2025 roku. • 2 118 310 zł w 2024 roku. • 1 683 420 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -2514 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -20 112 zł w 2025 roku. • 126 899 zł w 2024 roku. • -9550 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji C&s System wynosi 1 272 911 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 3 934 713 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 159 114 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 272 911 zł w 2025 roku. • 2 158 539 zł w 2024 roku. • 1 265 845 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Zatrudnienie C&s System wynosi 4 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 4 os. w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji C&s System wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,180% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji C&s System wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,14% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
C&s System charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla C&s System wynosi 33 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 62 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 62 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
4 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 33 tys. zł w 2025 roku. • 46 tys. zł w 2024 roku. • 16 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 11 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 62 tys. zł w 2025 roku. • 82 tys. zł w 2024 roku. • 65 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
168 665
zł.
Koszty operacyjne C&s System wyniosły
1 590 695
zł.
Wynagrodzenia stanowią
11%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
21 083 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 168 665 zł w 2025 roku • 235 150 zł w 2024 roku • 205 595 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
11% w 2025 roku •
12% w 2024 roku •
12% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów C&s System wyniosła 425 263 zł.
a
ktywa obrotowe to 233 442 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 191 821 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 425 263 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 298 206 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 127 057 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 53 158 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 425 263 zł w 2025 roku. • 434 230 zł w 2024 roku. • 798 126 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -7%.
Marża operacyjna wyniosła -3%.
Marża netto wyniosła -1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania C&s System wyniosły 127 057 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 425 263 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 30%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 15 882 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 127 057 zł w 2025 roku • 115 912 zł w 2024 roku • 606 706 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 30% w 2025 roku • 27% w 2024 roku • 76% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja C&s System wykazała przychody na poziomie 1 573 885 zł.
Organizacja zarobiła -16 813 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 3299 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -20 112 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -20% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 412 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 3299 zł w 2025 roku • 13 822 zł w 2024 roku • 887 zł w 2023 roku
Organizacja C&s System wykazała zysk netto większy niż 22% organizacji z branży "Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 66% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 43% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 40% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 37% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 32% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 23% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 16% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 63% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 22% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 66% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 43% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 40% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 37% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 32% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 23% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 16% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 63% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 132 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 106 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-132
dni względem terminu
8
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 16 dni31-03-2026
2024
−3 mies. 19 dni28-03-2025
2023
−3 mies. 27 dni20-03-2024
2022
−23 dni22-06-2023
2021
−6 mies. 13 dni05-04-2022
2020
−6 mies. 20 dni29-03-2021
2019
−6 mies. 19 dni30-03-2020
2018
−3 mies. 22 dni25-03-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Sanetra Damian posiada 5
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Caputa Piotr posiada 5
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.