Organizacja Tebex osiągnęła 191 200 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 191 200 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 148 018 zł.
Zysk netto wyniósł 43 182 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 27 314 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 191 200 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 195 150 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 6169 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 43 182 zł w 2024 roku. • -709 zł w 2023 roku. • 4480 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Tebex wynosi 356 779 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
56 585 zł a 604 545 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 50 968 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 356 779 zł w 2024 roku. • 56 585 zł w 2023 roku. • 205 139 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Tebex wynosi 47 tys. zł.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Tebex.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Tebex wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,206% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2024 roku. • 4,35% w 2023 roku. • 2,91% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Tebex wynosi 0,08%. To oznacza, że firma ma szansę 0,08% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,003% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,08% w 2024 roku. • 0,26% w 2023 roku. • 0,13% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Tebex charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Tebex wynosi 10 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 6 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 17 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 6 tys. zł a 17 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
1 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 10 tys. zł w 2024 roku. • 5 tys. zł w 2023 roku. • 8 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 6 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 1 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 17 tys. zł w 2024 roku. • 17 tys. zł w 2023 roku. • 17 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Tebex wyniosły
143 817
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Tebex wyniosła 621 241 zł.
a
ktywa obrotowe to 594 981 zł.
a
ktywa trwałe to 26 260 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 621 241 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 545 794 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 75 447 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 88 749 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 621 241 zł w 2024 roku. • 526 426 zł w 2023 roku. • 538 285 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 7%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 57%.
Marża operacyjna wyniosła 25%.
Marża netto wyniosła 23%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 8.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Tebex wyniosły 545 794 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 621 241 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 88%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 77 971 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 545 794 zł w 2024 roku • 450 979 zł w 2023 roku • 462 129 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 88% w 2024 roku • 86% w 2023 roku • 86% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Tebex wykazała przychody na poziomie 191 200 zł.
Organizacja zarobiła 47 383 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 4201 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 43 182 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 600 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 4201 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 443 zł w 2022 roku
Organizacja Tebex wykazała zysk netto większy niż 61% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna mebli, sprzętu oświetleniowego i pozostałych artykułów użytku domowego prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 31% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 48% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 70% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 91% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 92% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 65% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 80% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 65% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 61% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 31% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 48% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 70% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 91% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 92% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 65% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 80% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 65% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 7 sprawozdań finansowych, 4 złożono po terminie, a 3 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 54 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 280 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+54
dni względem terminu
3
w terminie
4
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+9 mies. 10 dni21-04-2026
2023
+3 mies. 26 dni08-11-2024
2022
−17 dni28-06-2023
2021
+3 dni18-10-2022
2020
−1 dni14-10-2021
2019
−8 dni07-10-2020
2018
+8 dni23-07-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Gawteam posiada 100
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 10.01.2022 jest Gawteam kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 23.08.2018 do 10.01.2022
był Boettcher Jarosław kontrolując 99% udziałów.
W okresie od 30.05.2018 do 23.08.2018 najwięcej udziałów posiadała Zych Paula. Jej udziały w tym czasie wynosiły 95%.