SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIONY JEST PREZES ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY SAMODZIELNIE LUB DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE.
Produkcja maszyn do obróbki pianki tapicerskiej|Intuicyjna obsługa urządzeń|Maszyny przystosowane do obróbki pianek, wełny i tworzyw sztucznych|Możliwość dostosowania maszyn do indywidualnych potrzeb klientów|Oferta obejmuje automaty do cięcia, krajarki i maszyny CNC
LATMAX to firma specjalizująca się w produkcji maszyn do obróbki pianki tapicerskiej, z siedzibą w województwie wielkopolskim. Powstała w 2012 roku i od tego czasu zdobyła uznanie na rynku krajowym oraz europejskim, opierając swoją działalność na wieloletnim doświadczeniu i profesjonalizmie. LATMAX kładzie duży nacisk na zadowolenie klientów, oferując im maszyny, które charakteryzują się intuicyjną obsługą oraz wysoką jakością wykonania. W asortymencie firmy znajdują się urządzenia przystosowane do obróbki różnych materiałów, w tym pianek poliuretanowych, wełny mineralnej oraz tworzyw sztucznych. Maszyny produkowane przez LATMAX są wyposażone w nowoczesne systemy sterowania numerycznego, a dostępność dostosowania urządzeń do specyficznych potrzeb klientów sprawia, że każdy produkt spełnia indywidualne oczekiwania. Chrakterystyczne dla oferty firmy są również automaty do cięcia pianki, krajarki oraz maszyny CNC, które zapewniają wydajność i precyzję w obróbce. Dostosowując swoje maszyny do zróżnicowanych wymagań branży tapicerskiej, LATMAX z sukcesem łączy nowoczesne technologie z tradycyjnym rzemiosłem, co sprawia, że jest cenionym partnerem w swojej dziedzinie.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Latmax osiągnęła 4 816 163 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 4 816 162 zł. Pozostałe przychody to 0,85 zł.
Całkowite koszty wyniosły 4 845 899 zł.
Strata netto wyniosła 29 736 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
245 914 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 4 816 163 zł w 2025 roku. • 5 501 256 zł w 2024 roku. • 4 324 336 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi
31 120 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -29 736 zł w 2025 roku. • -71 478 zł w 2024 roku. • 32 505 zł w 2023 roku.
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Latmax wynosi 2 677 957 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
49 796 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 677 957 zł w
2025 roku. • 3 286 482 zł w
2024 roku. • 2 578 364 zł w
2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Latmax wynosi -29 tys. zł.
EBITDA Latmax wynosi -11 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
31 786 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -29 408 zł w
2025 roku. • -71 127 zł w
2024 roku. • 34 165 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
32 632 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -10 799 zł w
2025 roku. • -50 827 zł w
2024 roku. • 54 465 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Latmax.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 - 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 - 10 os. (szac.) w 2023 roku. • 2 - 10 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 8 obwieszczeń
dotyczących organizacji Latmax.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 25 kwietnia 2025 (MSiG nr 80/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
8
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
8 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 305174. LATMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000727477. SYSTEM, wpis do rejestru: 17.04.2018.
[RDF/710888/25/139]
MSiG 80/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 10.04.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 10.04.2025 okres OD
01.01.2024 DO 31.12.2024
Poz. 285170. LATMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000727477. SYSTEM, wpis do rejestru: 17.04.2018.
[RDF/593543/24/689]
MSiG 76/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
O K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
56 W dniu 09.04.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 09.04.2024 okres OD
01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 278445. LATMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000727477. SYSTEM, wpis do rejestru: 17.04.2018.
[RDF/480433/23/926]
MSiG 82/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 12.04.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 12.04.2023 okres OD
01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 530808. LATMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000727477. SYSTEM, wpis do rejestru: 17.04.2018.
[RDF/401018/22/291]
MSiG 138/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 05.07.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 05.07.2022 okres OD
01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 519358. LATMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000727477. SYSTEM, wpis do rejestru: 17.04.2018.
[RDF/308555/21/230]
MSiG 134/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 01.07.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 01.07.2021 okres OD
01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 538825. LATMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000727477. SYSTEM, wpis do rejestru: 17.04.2018.
[RDF/224382/20/238]
MSiG 172/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.07.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 14.07.2020 okres OD
01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 168151. LATMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000727477. SYSTEM, wpis do rejestru: 17.04.2018.
[RDF/102157/19/768]
MSiG 67/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 29.03.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
: wpisać: 1 1. data złożenia 28.03.2019 okres OD
17.04.2018 DO 31.12.2018
Poz. 106165. LATMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000727477. SĄD
REJONOWY POZNAŃ-NOWE MIASTO I WILDA
W POZNANIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
17.04.2018.
[PO.IX NS-REJ.KRS/5003/18/583]
MSiG 80/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 17.04.2018 dokonano wpisu do rejestru KR
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. LATMAX
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres
podmiotu 1. kraj POLSKA województwo WIELKOPOLSKIE powiat KĘPIŃSKI gmina BARANÓW
miejscowość ŻURAWINIEC 2. miejscowość ŻURAWINIEC nr domu 37 kod pocztowy 63-604 poczta
BARANÓW kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. AKT NOTARIALNY Z DNIA 08.02.2018R.,
NOTARIUSZ MACIEJ BASZCZYŃSKI, KANCELARIA
NOTARIALNA W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM, REP.
A NR 1204/2018. Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY
3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników 1 1. LATUSZEK 2. MATEUSZ 3. [ukryto]
5. 80 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 4.000,00
ZŁ 6. NIE 2 1. LATUSZEK 2. ANNA 3. [ukryto]
5. 20 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 1.000,00
ZŁ 6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki 1. 5000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. W PRZYPADKU
ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA
OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIONY JEST PREZES ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY SAMODZIELNIE LUB DWÓCH CZŁONKÓW
. ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE. PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu 1 1. LATUSZEK
2. MATEUSZ 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU
S 6. NIE Rub. 3. Prokurenci 1 1. LATUSZEK 2. ANNA
3. [ukryto] 4. PROKURA SAMOISTNA
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 33 20
Z INSTALOWANIE MASZYN PRZEMYSŁOWYCH,
SPRZĘTU I WYPOSAŻENIA 1 2. 25 11 Z PRODUKCJA KONSTRUKCJI METALOWYCH I ICH CZĘŚCI
2 2. 25 62 Z OBRÓBKA MECHANICZNA ELEMENTÓW METALOWYCH 3 2. 28 29 Z PRODUKCJA
POZOSTAŁYCH MASZYN OGÓLNEGO PRZEZNACZENIA, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA
4 2. 33 12 Z NAPRAWA I KONSERWACJA MASZYN
5 2. 46 69 Z SPRZEDAŻ HURTOWA POZOSTAŁYCH
MASZYN I URZĄDZEŃ 6 2. 46 74 Z SPRZEDAŻ HURTOWA WYROBÓW METALOWYCH ORAZ SPRZĘTU
I DODATKOWEGO WYPOSAŻENIA HYDRAULICZNEGO I GRZEJNEGO
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Latmax nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Latmax wynosi 4,31%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 4,31% w 2025 roku. • 2,77% w 2024 roku. • 4,31% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Latmax charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Latmax wynosi 53 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 193 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 193 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
3 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 53 tys. zł w 2025 roku. • 60 tys. zł w 2024 roku. • 58 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 5 tys. zł w 2023 roku. • 10 tys. zł w 2020 roku. • 12 tys. zł w 2019 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 193 tys. zł w 2025 roku. • 220 tys. zł w 2024 roku. • 173 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
499 089 zł.
Koszty operacyjne Latmax wyniosły
4 845 570 zł.
Wynagrodzenia stanowią
10,3%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
115 318 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 499 089 zł w 2025 roku • 479 581 zł w 2024 roku • 268 453 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2 punkty procentowe rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
10,3% w 2025 roku •
8,6% w 2024 roku •
6,3% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Latmax wyniosła 1 459 829 zł.
Aktywa trwałe to 38 191 zł.
Aktywa obrotowe to 1 421 638 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 459 829 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 11 586 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 448 244 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 223 787 zł rocznie.
Równolegle organizacja zmniejsza kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosi 52 089 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 1 459 829 zł sumy bilansowej i 11 586 zł kapitału własnego w 2025 roku. • 1 862 985 zł sumy bilansowej i 41 322 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 1 012 256 zł sumy bilansowej i 115 764 zł kapitału własnego w 2023 roku.
Pozostali, 15 242 zł (1%), to część, której sprawozdanie nie rozbija.
Nie jest winna nic (0 zł): pracownikom, bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej, klientom spoza grupy kapitałowej.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Zobowiązania razem
1,4 mln zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
63%
33%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
912 tys. zł
63%
Państwo
podatki, cła i ZUS
36 tys. zł
2%
Rezerwy i rozliczenia
bez konkretnego wierzyciela
485 tys. zł
33%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
15 tys. zł
1%
W roku 2025 największa część zobowiązań przypada dostawcom: 63% (w 2018: 87%).
W roku 2017 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Latmax wynosi 1,48 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Organizacja nie wykazała zapasów, więc płynność szybka jest równa bieżącej i wynosi 1,48.
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,48 zł.
1,48
płynność bieżąca
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,48 w 2025 roku • 1,09 w 2024 roku • 1,48 w 2023 roku
Obsługa długu
Dług organizacji Latmax wobec banków i pożyczkodawców: 0 zł. Sprawozdanie podaje dwie różne kwoty gotówki, więc długu netto nie podajemy.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 0 zł.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 1 448 244 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówka
dług wobec banków i pożyczkodawców0 zł
Sprawozdanie podaje dwie różne kwoty gotówki - długu netto nie podajemy.
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkibez odsetek
Koszty odsetek: 0 zł.
Dług nie zmienia się w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2019: bez długu, gotówka 92 tys. zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2025: bez kosztów odsetek • 2024: bez kosztów odsetek • 2023: bez kosztów odsetek
W latach 2020-2025 sprawozdanie podaje dwie różne kwoty gotówki, więc za te lata nie pokazujemy gotówki ani długu netto.
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Latmax wynosi 57 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 69 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -11 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna. Bez amortyzacji w mianowniku luka wynosi -12 dni.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Należności handlowe organizacji wynoszą 756 080 zł, z czego 756 080 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-11 dni
firma płaci dostawcom 11 dni później, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
57 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 57 dni
69 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 69 dniach
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 57 dni w 2025 roku • 104 dni w 2024 roku • 57 dni w 2023 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Latmax wynoszą 4 831 390 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to zużycie materiałów i energii: 4 254 000 zł, czyli 88% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 492 235 zł, czyli 10% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to usługi obce: 46 396 zł, czyli poniżej 1% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej4,8 mln zł
Zużycie materiałów i energii4,3 mln zł · 88%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)492 tys. zł · 10%
Usługi obce46 tys. zł · <1%
Amortyzacja19 tys. zł · <1%
Podatki i opłaty12 tys. zł · <1%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia7 tys. zł · <1%
Pozostałe koszty rodzajowe1 tys. zł · <1%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 4,8 mln zł w 2025 roku • 5,6 mln zł w 2024 roku • 4,3 mln zł w 2023 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2025 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: zużycie materiałów i energii, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), usługi obce. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Latmax wykazała przychody na poziomie 4 816 163 zł.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację obniża się w czasie. Średni spadek podatku dochodowego wynosi
3637 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 133 zł w 2021 roku • 12 249 zł w 2020 roku • 7407 zł w 2019 roku
Organizacja Latmax wykazała zysk netto większy niż 20% organizacji z branży "Instalowanie maszyn przemysłowych, sprzętu i wyposażenia".
Organizacja wykazała przychód większy niż 63% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 51% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 27% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 25% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 26% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 2% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 1% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,02%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 20% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 63% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 51% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 86% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 27% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 25% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 26% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 2% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 1% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 wynosił on 0,02%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:4 809 000,00
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów4 809 000,00
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej4 831 390,48
I. Amortyzacja18 608,37
II. Zużycie materiałów i energii4 254 000,00
III. Usługi obce46 396,30
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)12 000,00
V. Wynagrodzenia492 234,81
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)6 854,02
VII. Pozostałe koszty rodzajowe1 296,98
VIII. Wartość sprzedanych towarów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)-22 390,48
D. Pozostałe przychody operacyjne7 162,29
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne14 179,50
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne0,00
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)-29 407,69
G. Przychody finansowe0,85
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe329,16
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)-29 736,00
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)-29 736,00
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Latmax składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 8 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 88 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 15 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-88
dni względem terminu
8
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−15 dni30-06-2026
2024
−3 mies. 6 dni10-04-2025
2023
−3 mies. 7 dni09-04-2024
2022
−3 mies. 4 dni12-04-2023
2021
−3 mies. 5 dni12-07-2022
2020
−3 mies. 16 dni01-07-2021
2019
−3 mies. 3 dni14-07-2020
2018
−3 mies. 18 dni29-03-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie