SĄD REJONOWY GDAŃSK-PÓŁNOC W GDAŃSKU, VII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
JEŻELI POWOŁANY ZOSTAŁ JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU, PRZYSŁUGUJE MU PRAWO DO SAMODZIELNEGO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI. JEŻELI POWOŁANO ZARZĄD WIELOOSOBOWY, DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU I PROKURENTA.
Organizacja Glencore Polska Metals osiągnęła 2 038 667 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 038 649 zł. Pozostałe przychody to 18 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 904 031 zł.
Zysk netto wyniósł 134 619 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 038 667 zł w 2025 roku. • 2 156 250 zł w 2024 roku. • 1 980 852 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 4183 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 134 619 zł w 2025 roku. • 148 483 zł w 2024 roku. • 149 521 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Glencore Polska Metals wynosi 2 622 736 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
725 150 zł a 5 096 669 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 237 066 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 2 622 736 zł w 2025 roku. • 2 655 620 zł w 2024 roku. • 2 431 474 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Glencore Polska Metals mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Glencore Polska Metals wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,305% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Glencore Polska Metals wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2025 roku. • 0,04% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Glencore Polska Metals charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Glencore Polska Metals wynosi 119 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 23 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 328 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 23 tys. zł a 328 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
12 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 119 tys. zł w 2025 roku. • 109 tys. zł w 2024 roku. • 93 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 23 tys. zł w 2025 roku. • 24 tys. zł w 2024 roku. • 22 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 328 tys. zł w 2025 roku. • 281 tys. zł w 2024 roku. • 231 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 609 763
zł.
Koszty operacyjne Glencore Polska Metals wyniosły
1 887 638
zł.
Wynagrodzenia stanowią
85%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
201 220 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 609 763 zł w 2025 roku • 1 758 865 zł w 2024 roku • 1 576 458 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
10.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
85% w 2025 roku •
88% w 2024 roku •
86% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Glencore Polska Metals wyniosła 1 653 487 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 624 077 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 29 410 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 653 487 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 966 867 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 686 620 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 166 114 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 653 487 zł w 2025 roku. • 1 564 277 zł w 2024 roku. • 1 341 346 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 8%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 14%.
Marża operacyjna wyniosła 7%.
Marża netto wyniosła 7%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.9 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -10.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Glencore Polska Metals wyniosły 686 620 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 653 487 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 42%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 58 510 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 686 620 zł w 2025 roku • 732 028 zł w 2024 roku • 657 581 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 3.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 42% w 2025 roku • 47% w 2024 roku • 49% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Glencore Polska Metals wykazała przychody na poziomie 2 038 667 zł.
Organizacja zarobiła 149 112 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 14 493 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 134 619 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 10% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 14 493 zł w 2025 roku • 15 797 zł w 2024 roku • 2894 zł w 2023 roku
Organizacja Glencore Polska Metals wykazała zysk netto większy niż 79% organizacji z branży "Pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania".
Organizacja wykazała przychód większy niż 85% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 85% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 65% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 51% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 48% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 60% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 55% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 78% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.02%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 79% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 85% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 85% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 65% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 51% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 48% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 60% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 55% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 78% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 wynosił on 0.02%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 4 złożono po terminie, a 5 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 28 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 76 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+28
dni względem terminu
5
w terminie
4
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 16 dni30-04-2026
2024
−2 mies. 3 dni13-05-2025
2023
+9 mies. 4 dni15-04-2025
2022
+20 dni04-08-2023
2021
−3 mies. 24 dni23-06-2022
2020
+8 mies. 11 dni23-06-2022
2019
−3 mies. 24 dni23-06-2020
2018
−6 dni09-07-2019
2017
+2 mies. 19 dni02-10-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Glencore International Ag posiada 100
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 24.01.2017 jest Glencore International Ag kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 29.07.2016 do 24.01.2017
był Fsz kontrolując 99% udziałów.