WŁASNOŚĆ JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO LUB SAMORZĄDOWYCH OSÓB PRAWNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY W KOSZALINIE, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
PREZES SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY DO JEDNOOSOBOWEJ REPREZENTACJI SPÓŁKI, ZAŚ KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU REPREZENTUJE SPÓŁKĘ ŁĄCZNIE Z INNYM CZŁONKIEM ZARZĄDU LUB Z PROKURENTEM.
Dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków.|Obsługa punktu selektywnej zbiórki odpadów (PSZOK).|Realizacja harmonogramów odbioru odpadów zmieszanych i segregowanych.|Edukacja mieszkańców w zakresie segregacji odpadów.|Prowadzenie oczyszczalni ścieków i hydroforni.
Gminny Zakład Użyteczności Publicznej Sp. z o.o. w Krupach to instytucja, która zajmuje się świadczeniem usług związanych z gospodarką wodno-ściekową oraz odbiorem i zagospodarowaniem odpadów na terenie gminy. W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się usługi związane z dostawą wody oraz odprowadzaniem ścieków, co stanowi jeden z jej głównych filarów działalności. Zakład posiada własne oczyszczalnie ścieków oraz hydrofornie, co zapewnia mieszkańcom dostęp do bezpiecznej i wysokiej jakości wody pitnej. Dodatkowo, Gminny Zakład Użyteczności Publicznej prowadzi sezonową segregację odpadów, oferując mieszkańcom harmonogram odbioru zarówno odpadów zmieszanych, jak i segregowanych. Przedsiębiorstwo angażuje się także w edukację mieszkańców w zakresie poprawnych metod segregacji odpadów, co wpisuje się w ich strategię ochrony środowiska. Gminny Zakład Użyteczności Publicznej skutecznie zarządza swoimi usługami, co potwierdzają regularne aktualizacje taryf wodno-kanalizacyjnych oraz informacje na temat granic odbiorów odpadów, dostępne na ich stronie internetowej. Dzięki bliskiemu kontaktowi z mieszkańcami oraz transparentności działań, GZUP stał się kluczową instytucją w gminie, wspierającą lokalny rozwój i dbałość o środowisko.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Gminny Zakład Użyteczności Publicznej Z Siedzibą W Krupach osiągnęła 15 767 170 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 15 731 269 zł. Pozostałe przychody to 35 901 zł.
Całkowite koszty wyniosły 15 390 205 zł.
Zysk netto wyniósł 341 063 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 161 858 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 15 767 170 zł w 2025 roku. • 13 707 664 zł w 2024 roku. • 12 715 224 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 38 108 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 341 063 zł w 2025 roku. • -95 849 zł w 2024 roku. • 196 269 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Gminny Zakład Użyteczności Publicznej Z Siedzibą W Krupach wynosi 15 353 657 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
3 410 633 zł a 39 417 925 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 092 823 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 15 353 657 zł w 2025 roku. • 12 360 602 zł w 2024 roku. • 12 555 940 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Gminny Zakład Użyteczności Publicznej Z Siedzibą W Krupach wynosi 418 tys. zł.
EBITDA Gminny Zakład Użyteczności Publicznej Z Siedzibą W Krupach wynosi 978 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
45 600 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 418 091 zł w
2025 roku. • -78 319 zł w
2024 roku. • 217 634 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
83 856 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 978 236 zł w
2025 roku. • 466 490 zł w
2024 roku. • 691 594 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Gminny Zakład Użyteczności Publicznej Z Siedzibą W Krupach wynosi 47 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 47 os. w 2025 roku. • 45 os. w 2024 roku. • 46 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Gminny Zakład Użyteczności Publicznej Z Siedzibą W Krupach wynosi 2,85%. To oznacza, że firma ma szansę 2,85% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,005% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,85% w 2025 roku. • 2,86% w 2024 roku. • 2,87% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Gminny Zakład Użyteczności Publicznej Z Siedzibą W Krupach wynosi 0,09%. To oznacza, że firma ma szansę 0,09% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,09% w 2025 roku. • 0,51% w 2024 roku. • 0,17% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Gminny Zakład Użyteczności Publicznej Z Siedzibą W Krupach charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Gminny Zakład Użyteczności Publicznej Z Siedzibą W Krupach wynosi 311 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 927 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 927 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
12 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 311 tys. zł w 2025 roku. • 244 tys. zł w 2024 roku. • 260 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 927 tys. zł w 2025 roku. • 859 tys. zł w 2024 roku. • 878 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
6 194 633
zł.
Koszty operacyjne Gminny Zakład Użyteczności Publicznej Z Siedzibą W Krupach wyniosły
15 313 178
zł.
Wynagrodzenia stanowią
40%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
392 690 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 6 194 633 zł w 2025 roku • 5 581 265 zł w 2024 roku • 4 790 033 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
40% w 2025 roku •
41% w 2024 roku •
38% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Gminny Zakład Użyteczności Publicznej Z Siedzibą W Krupach wyniosła 8 576 673 zł.
a
ktywa obrotowe to 3 097 262 zł.
a
ktywa trwałe to 5 479 411 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 8 576 673 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 3 939 397 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 4 637 276 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 639 545 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 8 576 673 zł w 2025 roku. • 7 356 137 zł w 2024 roku. • 7 270 684 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 7%.
Marża operacyjna wyniosła 3%.
Marża netto wyniosła 2%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.8 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Gminny Zakład Użyteczności Publicznej Z Siedzibą W Krupach wyniosły 3 939 397 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 8 576 673 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 46%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 418 452 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 3 939 397 zł w 2025 roku • 3 059 925 zł w 2024 roku • 2 878 623 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 3.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 46% w 2025 roku • 42% w 2024 roku • 40% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Gminny Zakład Użyteczności Publicznej Z Siedzibą W Krupach wykazała przychody na poziomie 15 767 170 zł.
Organizacja zarobiła 416 578 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 75 515 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 341 063 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 18% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 3735 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 75 515 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Gminny Zakład Użyteczności Publicznej Z Siedzibą W Krupach wykazała zysk netto większy niż 70% organizacji z branży "POBÓR, UZDATNIANIE I DOSTARCZANIE WODY".
Organizacja wykazała przychód większy niż 60% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 34% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 66% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 58% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 62% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 81% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 65% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.6%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 70% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 60% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 34% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 66% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 58% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 62% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 86% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 81% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 65% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.6%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 83 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 82 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-83
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 22 dni24-04-2026
2024
−3 mies.16-04-2025
2023
−2 mies. 21 dni25-04-2024
2022
−1 mies. 10 dni05-06-2023
2021
−3 mies. 19 dni28-06-2022
2020
−4 mies. 1 dni16-06-2021
2019
−4 mies. 22 dni26-05-2020
2018
−1 mies. 29 dni17-05-2019
2017
−25 dni20-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Gmina Darłowo posiada 3625
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 29.08.2022 jest Gmina Darłowo kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 09.05.2022 do 29.08.2022
był Gmina Darłowo kontrolując 100% udziałów.
W okresie od 26.04.2021 do 09.05.2022 najwięcej udziałów posiadał Gmina Darłowo. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.