SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
CZŁONKOWIE ZARZĄDU SAMODZIELNIE REPREZENTUJĄ SPÓŁKĘ W SPRAWACH, W KTÓRYCH WARTOŚĆ PRAWNA LUB ZOBOWIĄZANIA NIE PRZEKRACZA 25.000 ZŁ, A W SPRAWACH O WIĘKSZEJ WARTOŚCI SPÓŁKĘ REPREZENTUJE CO NAJMNIEJ JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z JEDNYM PROKURENTEM. W SPRAWACH O CHARAKTERZE NIEMAJĄTKOWYM DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Realizacja inwestycji budowlanych w sektorze publicznym i prywatnym.|Generalne wykonawstwo obiektów mieszkalnych oraz przemysłowych.|Kompleksowa obsługa projektów budowlanych na wszystkich etapach.|Współpraca z deweloperami oraz klientami indywidualnymi.|Posiadanie własnego sprzętu budowlanego i logistyki.
STALBUD-KONSTRUKCJE Sp. z o.o. to prężnie rozwijająca się firma budowlana, która dostarcza usługi w zakresie inżynierii budowlanej. Działając na rynku od 2014 roku, spółka już zyskała zaufanie licznych inwestorów oraz klientów, oferując kompleksową obsługę projektów budowlanych zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnego. Wyróżnia się szerokim zakresem działalności, obejmującym między innymi budownictwo mieszkaniowe, przemysłowe oraz komercyjne. STALBUD koncentruje się na generalnym wykonawstwie, wykorzystując wykwalifikowaną kadrę specjalistów i nowoczesny sprzęt budowlany, co pozwala jej na realizację skomplikowanych projektów. Historia firmy sięga roku 1999, a od 2000 zrealizowano liczne inwestycje, w tym osiedla mieszkaniowe oraz obiekty handlowe. Firma stawia na terminowość, indywidualne podejście do każdego klienta oraz współpracę z wieloma podwykonawcami, co umożliwia elastyczne dostosowanie do zmieniających się warunków rynkowych. W ostatnich latach STALBUD-KONSTRUKCJE zainwestowała w rozwój i restrukturyzację, co pozwoliło jej na utrzymanie stabilnej pozycji w branży budowlanej.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Stalbud-Konstrukcje osiągnęła 102 436 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 102 436 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 370 931 zł.
Strata netto wyniosła 268 495 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -2 472 465 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 102 436 zł w 2025 roku. • 1 161 638 zł w 2024 roku. • 6 732 199 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 76 611 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -268 495 zł w 2025 roku. • -2 583 706 zł w 2024 roku. • -811 738 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Stalbud-Konstrukcje wynosi 68 291 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 256 091 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 1 648 310 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 68 291 zł w 2025 roku. • 774 425 zł w 2024 roku. • 5 305 047 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Stalbud-Konstrukcje wynosi -268 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
69 557 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -268 495 zł w
2025 roku. • -2 570 518 zł w
2024 roku. • 777 378 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Brak danych o zatrudnieniu.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Stalbud-Konstrukcje wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,006% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2025 roku. • 2,88% w 2024 roku. • 2,88% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Stalbud-Konstrukcje wynosi 92,9%. To oznacza, że firma ma szansę 92,9% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 11,11% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 92,9% w 2025 roku. • 92,1% w 2024 roku. • 94,4% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Stalbud-Konstrukcje charakteryzuje się niską wiarygodnością płatniczą (ocena: E).
Istnieje wysokie ryzyko problemów z odzyskaniem należności lub nagłego zaprzestania działalności. Rekomendowane są wyłącznie transakcje przedpłacone lub zabezpieczone.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Stalbud-Konstrukcje wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 4 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 4 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
12 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 43 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 4 tys. zł w 2025 roku. • 46 tys. zł w 2024 roku. • 267 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Stalbud-Konstrukcje wyniosły
370 931
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Stalbud-Konstrukcje wyniosła 6 073 837 zł.
a
ktywa obrotowe to 5 414 457 zł.
a
ktywa trwałe to 659 380 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 6 073 837 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 10 111 876 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -4 038 039 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 127 995 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 6 073 837 zł w 2025 roku. • 11 299 007 zł w 2024 roku. • 9 180 752 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 7%.
Marża operacyjna wyniosła -262%.
Marża netto wyniosła -262%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -57.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -32.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -32.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Stalbud-Konstrukcje wyniosły 10 111 876 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 6 073 837 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 166%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 609 030 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 10 111 876 zł w 2025 roku • 14 528 970 zł w 2024 roku • 8 091 533 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 7.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 166% w 2025 roku • 129% w 2024 roku • 88% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Stalbud-Konstrukcje wykazała przychody na poziomie 102 436 zł.
Organizacja zarobiła -268 495 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -268 495 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Stalbud-Konstrukcje wykazała zysk netto większy niż 6% organizacji z branży "Roboty związane z budową pozostałych obiektów inżynierii lądowej i wodnej, gdzie indziej niesklasyfikowane".
Organizacja wykazała przychód większy niż 39% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 88% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 18% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 12% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 22% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 44% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 6% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 39% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 81% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 88% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 18% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 12% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 22% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 44% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 8 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 83 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 92 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-83
dni względem terminu
8
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 2 dni14-04-2026
2024
−3 mies. 16 dni31-03-2025
2023
−3 mies. 18 dni29-03-2024
2022
+2 dni17-07-2023
2021
−18 dni27-09-2022
2020
−6 mies. 20 dni29-03-2021
2019
−2 mies. 29 dni18-07-2020
2018
−3 mies. 4 dni12-04-2019
2017
−1 mies. 16 dni30-05-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie