SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU, GDY ZARZĄD JEST JEDNOOSOBOWY DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST JEDYNY CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE. JEŚLI ZARZĄD JEST WIELOOSOBOWY, SPÓŁKĘ REPREZENTUJE KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE, PRZY CZYM DO ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ POWYŻEJ JAK RÓWNIEŻ ROZPORZĄDZANIA MAJĄTKIEM O WARTOŚCI POWYŻEJ KWOTY 500.000 ZŁ (PIĘĆSET TYSIĘCY ZŁOTYCH 00/100) NETTO WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE ŁĄCZNE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU LUB CZŁONKA ZARZĄDU I PROKURENTA.
Program lojalnościowy dla wybranych dystrybutorów|Zbieranie punktów za zakupy na dedykowanej platformie|Wymiana punktów na pieniądze lub nagrody|Transparentny proces przyznawania i realizacji punktów|Wsparcie marketingowe i pomoc doradców handlowych
ONDO to firma specjalizująca się w oferowaniu innowacyjnych programów lojalnościowych dla dystrybutorów branży paliwowej. Głównym produktem ONDO jest ONDOmat, który pozwala użytkownikom na zbieranie punktów za zakupy i wymienianie ich na nagrody, co zwiększa atrakcyjność ofert partnerów. Programy są skierowane do wybranych placówek, co zapewnia lepszą kontrolę i personalizację usług. ONDO wyróżnia się transparentnością w kwestii wartości punktowej przypisanej do produktów oraz prostym procesem realizacji wypłat za zebrane punkty. Pomoc ze strony doradców handlowych oraz dostęp do materiałów marketingowych wspiera uczestników programu w osiąganiu lepszych rezultatów.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Ondo osiągnęła 29 555 321 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 29 520 319 zł. Pozostałe przychody to 35 001 zł.
Całkowite koszty wyniosły 28 270 826 zł.
Zysk netto wyniósł 1 249 493 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 280 042 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 29 555 321 zł w 2024 roku. • 30 553 474 zł w 2023 roku. • 31 124 810 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 121 563 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 249 493 zł w 2024 roku. • 1 305 759 zł w 2023 roku. • 1 514 465 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Ondo wynosi 35 201 856 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
10 500 335 zł a 73 888 301 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 896 012 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 35 201 856 zł w 2024 roku. • 35 905 234 zł w 2023 roku. • 36 516 630 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Ondo wynosi 1,89 mln zł.
EBITDA Ondo wynosi 2,5 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
207 428 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 886 504 zł w
2024 roku. • 2 024 250 zł w
2023 roku. • 2 274 603 zł w
2022 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
250 434 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 2 498 092 zł w
2024 roku. • 2 646 617 zł w
2023 roku. • 2 827 377 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Ondo wynosi 55 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 55 os. w 2024 roku. • 50+ os. (szac.) w 2023 roku. • 58 os. w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Ondo wynosi 2,80%. To oznacza, że firma ma szansę 2,80% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,006% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,80% w 2024 roku. • 2,80% w 2023 roku. • 2,80% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Ondo wynosi 0,03%. To oznacza, że firma ma szansę 0,03% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,006% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,03% w 2024 roku. • 0,03% w 2023 roku. • 0,03% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Ondo charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Ondo wynosi 1,02 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 250 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2,8 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 250 tys. zł a 2,8 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
6 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,02 mln zł w 2024 roku. • 999 tys. zł w 2023 roku. • 933 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 250 tys. zł w 2024 roku. • 261 tys. zł w 2023 roku. • 188 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2,8 mln zł w 2024 roku. • 2,75 mln zł w 2023 roku. • 2,59 mln zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Ondo wyniosły
27 633 815
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Ondo wyniosła 22 316 260 zł.
a
ktywa obrotowe to 10 452 606 zł.
a
ktywa trwałe to 11 863 654 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 22 316 260 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 8 315 813 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 14 000 447 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 467 613 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 22 316 260 zł w 2024 roku. • 22 606 331 zł w 2023 roku. • 22 101 769 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 6%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 9%.
Marża operacyjna wyniosła 6%.
Marża netto wyniosła 4%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Ondo wyniosły 8 315 813 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 22 316 260 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 37%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 725 750 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 8 315 813 zł w 2024 roku • 8 855 377 zł w 2023 roku • 9 156 574 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 37% w 2024 roku • 39% w 2023 roku • 41% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Ondo wykazała przychody na poziomie 29 555 321 zł.
Organizacja zarobiła 1 585 379 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 335 886 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 249 493 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 21% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 32 549 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 335 886 zł w 2024 roku • 391 472 zł w 2023 roku • 367 314 zł w 2022 roku
Organizacja Ondo wykazała zysk netto większy niż 85% organizacji z branży "Produkcja pozostałych wyrobów chemicznych, gdzie indziej niesklasyfikowana".
Organizacja wykazała przychód większy niż 84% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 84% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 49% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 56% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 58% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 65% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 50% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 87% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.4%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 85% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 84% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 84% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był wyższy niż 49% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 56% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 58% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 65% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 50% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 87% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.4%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 7 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 20 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 13 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-20
dni względem terminu
7
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−13 dni02-07-2025
2023
−12 dni03-07-2024
2022
−9 dni06-07-2023
2021
−1 mies. 29 dni17-08-2022
2020
−1 dni14-10-2021
2019
+11 dni26-10-2020
2018
−10 dni05-07-2019
2017
−2 mies. 7 dni09-05-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Qilin Compliance posiada 237597
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 06.09.2016 jest Qilin Compliance kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 16.05.2014 do 06.09.2016
był Murapol Real Estate kontrolując 100% udziałów.
W okresie od 02.12.2013 do 16.05.2014 najwięcej udziałów posiadał Murapol Real Estate. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.