WŁASNOŚĆ MIESZANA W SEKTORZE PRYWATNYM Z PRZEWAGĄ WŁASNOŚCI PRYWATNEJ KRAJOWEJ POZOSTAŁEJ
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY SZCZECIN-CENTRUM W SZCZECINIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE LUB CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Organizacja TDC osiągnęła 12 413 936 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 12 298 892 zł. Pozostałe przychody to 115 044 zł.
Całkowite koszty wyniosły 11 829 148 zł.
Zysk netto wyniósł 469 744 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 033 512 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 12 413 936 zł w 2025 roku. • 13 993 131 zł w 2024 roku. • 12 615 867 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 65 601 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 469 744 zł w 2025 roku. • 676 069 zł w 2024 roku. • 1 153 796 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji TDC wynosi 11 495 200 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 340 267 zł a 31 034 839 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 066 236 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 11 495 200 zł w 2025 roku. • 13 508 487 zł w 2024 roku. • 14 594 171 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT TDC wynosi 459 tys. zł.
EBITDA TDC wynosi 459 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
66 755 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 458 951 zł w
2025 roku. • 853 643 zł w
2024 roku. • 1 423 148 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
66 755 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 458 951 zł w
2025 roku. • 853 643 zł w
2024 roku. • 1 423 148 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie TDC wynosi 8 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 8 os. w 2025 roku. • 6 os. w 2024 roku. • 6 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji TDC wynosi 2,87%. To oznacza, że firma ma szansę 2,87% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,004% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,87% w 2025 roku. • 2,87% w 2024 roku. • 2,87% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji TDC wynosi 0,03%. To oznacza, że firma ma szansę 0,03% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,009% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,03% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
TDC charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla TDC wynosi 334 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 69 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 618 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 69 tys. zł a 618 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
33 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 334 tys. zł w 2025 roku. • 386 tys. zł w 2024 roku. • 412 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 69 tys. zł w 2025 roku. • 128 tys. zł w 2024 roku. • 213 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 618 tys. zł w 2025 roku. • 681 tys. zł w 2024 roku. • 725 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
857 187
zł.
Koszty operacyjne TDC wyniosły
11 839 941
zł.
Wynagrodzenia stanowią
7%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
62 107 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 857 187 zł w 2025 roku • 637 435 zł w 2024 roku • 499 819 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
7% w 2025 roku •
5% w 2024 roku •
4% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów TDC wyniosła 2 240 990 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 219 856 zł.
a
ktywa trwałe to 21 134 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 240 990 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 453 967 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 787 022 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 233 907 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2 240 990 zł w 2025 roku. • 2 175 840 zł w 2024 roku. • 2 342 046 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 21%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 26%.
Marża operacyjna wyniosła 4%.
Marża netto wyniosła 4%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 5.8 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.8 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania TDC wyniosły 453 967 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 240 990 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 20%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 44 099 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 453 967 zł w 2025 roku • 208 562 zł w 2024 roku • 250 837 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 20% w 2025 roku • 10% w 2024 roku • 11% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja TDC wykazała przychody na poziomie 12 413 936 zł.
Organizacja zarobiła 573 651 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 103 907 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 469 744 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 18% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 12 988 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 103 907 zł w 2025 roku • 149 118 zł w 2024 roku • 266 340 zł w 2023 roku
Organizacja TDC wykazała zysk netto większy niż 76% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa części i akcesoriów do pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli".
Organizacja wykazała przychód większy niż 72% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 57% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 32% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 53% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 53% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 65% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 79% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.2%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 76% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 72% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 57% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 32% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 53% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 53% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 83% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 65% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 79% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 114 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 106 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-114
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 16 dni31-03-2026
2024
−2 mies. 28 dni18-04-2025
2023
−1 mies. 25 dni21-05-2024
2022
−1 mies. 29 dni17-05-2023
2021
−5 mies. 8 dni10-05-2022
2020
−6 mies. 23 dni26-03-2021
2019
−7 mies. 9 dni10-03-2020
2018
−3 mies. 20 dni27-03-2019
2017
−24 dni21-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Industra posiada 110
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 14.03.2022 jest Industra kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 26.10.2011 do 14.03.2022
była Industra kontrolująca 90% udziałów.