Specjalizacja w budownictwie kolejowym.|Początkowa działalność w handlu materiałami węglopochodnymi.|Obszar działalności obejmuje całą Europę.|Wsparcie logistyczne oraz dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.|Długoletnie doświadczenie w branży.
Contraxim Sp. z o.o. to firma, która funkcjonuje na rynku od 2012 roku, lecz jej historia sięga 2002 roku, kiedy to rozpoczęła działalność w branży handlu materiałami węglopochodnymi. Z czasem, w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby rynku, Contraxim skoncentrowało się na budownictwie kolejowym, co stało się jej głównym obszarem działalności. Dzięki długotrwałemu doświadczeniu w branży oraz stabilnym relacjom z kontrahentami na terenie całej Europy, firma zyskała reputację rzetelnego partnera, zdolnego do realizowania nawet największych projektów kolejowych. Współpracując zarówno z małymi, jak i dużymi przedsiębiorstwami, Contraxim zapewnia kompleksowe podejście do realizacji zleceń, oferując wsparcie logistyczne, materiałowe oraz zapewniając odpowiednio wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Zespół firmy nieustannie rozwija swoje umiejętności i doświadczenie, co pozwala na efektywne rozwiązywanie problemów i dostosowywanie się do wymagających warunków rynku budowlanego.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Contraxim osiągnęła 10 525 588 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 8 772 166 zł. Pozostałe przychody to 1 753 422 zł.
Całkowite koszty wyniosły 11 457 076 zł.
Strata netto wyniosła 2 684 910 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -232 135 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 10 525 588 zł w 2025 roku. • 21 984 589 zł w 2024 roku. • 59 610 878 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -370 429 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -2 684 910 zł w 2025 roku. • -2 012 382 zł w 2024 roku. • -4 725 732 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Contraxim wynosi 7 017 058 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 26 313 969 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 294 017 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 7 017 058 zł w 2025 roku. • 14 656 393 zł w 2024 roku. • 39 740 585 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Contraxim wynosi -3,28 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
369 073 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -3 277 856 zł w
2025 roku. • -2 567 973 zł w
2024 roku. • -5 412 259 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Contraxim wynosi 8 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 8 os. w 2025 roku. • 10 os. w 2024 roku. • 12 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Contraxim wynosi 2,78%. To oznacza, że firma ma szansę 2,78% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,78% w 2025 roku. • 2,74% w 2024 roku. • 2,61% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Contraxim wynosi 2,20%. To oznacza, że firma ma szansę 2,20% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,004% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 2,20% w 2025 roku. • 2,23% w 2024 roku. • 2,75% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Contraxim charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Contraxim wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 351 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 351 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się w czasie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 351 tys. zł w 2025 roku. • 815 tys. zł w 2024 roku. • 2,28 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Contraxim wyniosły
12 050 022
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Contraxim wyniosła 51 400 797 zł.
a
ktywa obrotowe to 46 178 967 zł.
a
ktywa trwałe to 5 221 830 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 51 400 797 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 58 163 690 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -6 762 893 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -500 328 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 51 400 797 zł w 2025 roku. • 58 459 508 zł w 2024 roku. • 70 609 103 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 40%.
Marża operacyjna wyniosła -37%.
Marża netto wyniosła -26%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.8 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 9.4 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -4.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Contraxim wyniosły 58 163 690 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 51 400 797 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 113%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 245 200 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 58 163 690 zł w 2025 roku • 62 537 492 zł w 2024 roku • 72 674 705 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 113% w 2025 roku • 107% w 2024 roku • 103% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Contraxim wykazała przychody na poziomie 10 525 588 zł.
Organizacja zarobiła -2 651 104 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 33 806 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -2 684 910 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -1% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 4226 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 33 806 zł w 2025 roku • 93 048 zł w 2024 roku • 122 104 zł w 2023 roku
Organizacja Contraxim wykazała zysk netto większy niż 2% organizacji z branży "Pozostała finansowa działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszów emerytalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 92% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 94% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 84% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 27% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 27% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 28% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 84% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.1%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 2% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 92% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 94% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 84% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 27% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 27% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 28% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 84% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 wynosił on 0.1%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 49 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 107 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-49
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 17 dni30-03-2026
2024
−1 dni14-07-2025
2023
−4 dni11-07-2024
2022
−26 dni19-06-2023
2021
−16 dni29-09-2022
2020
−3 mies. 17 dni30-06-2021
2019
−4 mies. 15 dni02-06-2020
2018
−6 dni09-07-2019
2017
−1 mies. 10 dni05-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Sarwa Ryszard posiada 5025
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 23.05.2019 jest Sarwa Ryszard kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 31.08.2012 do 23.05.2019
był Falrizia Consulting Limited kontrolując 100% udziałów.
W okresie od 21.11.2011 do 31.08.2012 najwięcej udziałów posiadała Sarwa Joanna. Jej udziały w tym czasie wynosiły 100%.