SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI ORAZ PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIONY JEST KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU LUB PROKURENT ALBO PEŁNOMOCNIK DZIAŁAJĄCY W GRANICACH UMOCOWANIA.
Organizacja Giebel osiągnęła 29 261 584 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 29 261 404 zł. Pozostałe przychody to 180 zł.
Całkowite koszty wyniosły 29 028 837 zł.
Zysk netto wyniósł 232 567 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 376 243 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 29 261 584 zł w 2025 roku. • 30 576 611 zł w 2024 roku. • 30 271 588 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 29 035 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 232 567 zł w 2025 roku. • 663 428 zł w 2024 roku. • 545 379 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Giebel wynosi 30 332 445 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
2 325 673 zł a 73 153 960 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 733 843 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 30 332 445 zł w 2025 roku. • 33 035 634 zł w 2024 roku. • 32 322 117 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Giebel wynosi 277 tys. zł.
EBITDA Giebel wynosi 1,06 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
34 036 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 277 244 zł w
2025 roku. • 844 050 zł w
2024 roku. • 828 295 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
83 617 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 063 967 zł w
2025 roku. • 1 624 435 zł w
2024 roku. • 1 595 013 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Giebel wynosi 29 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 29 os. w 2025 roku. • 30 os. w 2024 roku. • 30 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Giebel wynosi 2,81%. To oznacza, że firma ma szansę 2,81% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,81% w 2025 roku. • 2,81% w 2024 roku. • 2,81% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Giebel wynosi 0,06%. To oznacza, że firma ma szansę 0,06% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,004% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,06% w 2025 roku. • 0,04% w 2024 roku. • 0,05% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Giebel charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Giebel wynosi 1,04 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 42 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2,64 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 42 tys. zł a 2,64 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
38 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,04 mln zł w 2025 roku. • 1,07 mln zł w 2024 roku. • 1,07 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 42 tys. zł w 2025 roku. • 127 tys. zł w 2024 roku. • 109 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2,64 mln zł w 2025 roku. • 2,67 mln zł w 2024 roku. • 2,66 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 787 346
zł.
Koszty operacyjne Giebel wyniosły
28 984 160
zł.
Wynagrodzenia stanowią
10%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
172 100 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 787 346 zł w 2025 roku • 2 819 948 zł w 2024 roku • 2 188 715 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
10% w 2025 roku •
9% w 2024 roku •
7% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Giebel wyniosła 15 466 581 zł.
a
ktywa obrotowe to 6 479 396 zł.
a
ktywa trwałe to 8 987 184 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 15 466 581 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 2 273 977 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 13 192 604 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 320 800 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 15 466 581 zł w 2025 roku. • 16 156 471 zł w 2024 roku. • 17 044 041 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 2%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 2%.
Marża operacyjna wyniosła 1%.
Marża netto wyniosła 1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Giebel wyniosły 2 273 977 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 15 466 581 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 15%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -168 365 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 2 273 977 zł w 2025 roku • 2 826 452 zł w 2024 roku • 3 764 653 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 1.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 15% w 2025 roku • 17% w 2024 roku • 22% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Giebel wykazała przychody na poziomie 29 261 584 zł.
Organizacja zarobiła 258 869 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 26 302 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 232 567 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 10% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 2703 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 26 302 zł w 2025 roku • 126 758 zł w 2024 roku • 181 365 zł w 2023 roku
Organizacja Giebel wykazała zysk netto większy niż 71% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa drewna, materiałów budowlanych i wyposażenia sanitarnego".
Organizacja wykazała przychód większy niż 90% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 94% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 39% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 35% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 43% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 35% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 74% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.4%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 71% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 90% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 94% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 24% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 39% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 35% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 43% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 35% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 74% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.4%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 96 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 98 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-96
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 8 dni08-04-2026
2024
−20 dni25-06-2025
2023
−1 mies. 4 dni11-06-2024
2022
−1 mies. 8 dni07-06-2023
2021
−5 mies. 17 dni01-05-2022
2020
−7 mies. 1 dni18-03-2021
2019
−4 mies. 8 dni09-06-2020
2018
−2 mies. 16 dni30-04-2019
2017
−3 mies. 4 dni12-04-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Giebel Maria posiada 5304
udziałów,
które stanowią
57.6% firmy.
Giebel Łukasz posiada 3911
udziałów,
które stanowią
42.4% firmy.
Największym udziałowcem od 16.02.2012 jest Giebel Maria kontrolujący 58% udziałów.
Najwięksi udziałowcy w okresie od 02.06.2011 do 16.02.2012: • Giebel Łukasz (50% udziałów) • Giebel Maria (50% udziałów)