WŁASNOŚĆ MIESZANA W SEKTORZE PRYWATNYM Z PRZEWAGĄ WŁASNOŚCI KRAJOWYCH OSÓB FIZYCZNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
PRAWO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI PRZYSŁUGUJE JEDYNIE WSPÓLNIKOWI ODPOWIADAJĄCEMU ZA ZOBOWIĄZANIA SPÓŁKI BEZ OGRANICZEŃ (KOMPLEMENTARIUSZOWI) ZA POŚREDNICTWEM SWOJEGO REPREZENTANTA W OSOBIE CZŁONKA ZARZĄDU LUB PROKURENTA. OSOBĄ REPREZENTUJĄCĄ KOMPLEMENTARIUSZA JEST PIOTR SWORNOWSKI - PREZES ZARZĄDU
Sprzedaż wyrobów hutniczych (blachy, pręty, rury)|Realizacja zamówień z magazynu oraz bezpośrednio od producentów|Oferowanie korzystnych, negocjowanych warunków współpracy|Dostępność narzędzia do obliczania wag materiałów na stronie|Wielokrotne wyróżnienia za dynamiczny rozwój i moralność płatniczą
Aner Stal to firma z siedzibą we Wrocławiu, działająca na rynku sprzedaży wyrobów hutniczych od 1991 roku. Przez ponad 33 lata istnienia na rynku, firma zbudowała solidną reputację jako wiarygodny partner biznesowy, oferujący zarówno detaliczną, jak i hurtową sprzedaż szerokiego asortymentu wyrobów metalowych. Klientom oferowane są różnorodne produkty, takie jak blachy, kształtowniki, pręty, rury oraz stal zbrojeniowa. Cechą wyróżniającą Aner Stal jest efektywna realizacja zamówień oraz dostosowanie warunków współpracy do indywidualnych wymagań klientów. Firma została wielokrotnie wyróżniona, w tym tytułem „Gazeli Biznesu” oraz „Złotym Płatnikiem”, co świadczy o jej wiarygodności i wysokiej moralności płatniczej. Dodatkowo, Aner Stal udostępnia na swojej stronie internetowej narzędzie do obliczania wag materiałów, co ułatwia klientom podejmowanie decyzji zakupowych.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Aner Stal osiągnęła 92 075 173 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 91 564 760 zł. Pozostałe przychody to 510 414 zł.
Całkowite koszty wyniosły 90 878 140 zł.
Zysk netto wyniósł 686 620 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 3 695 112 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 92 075 173 zł w 2025 roku. • 84 726 337 zł w 2024 roku. • 100 360 589 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -375 716 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 686 620 zł w 2025 roku. • 680 452 zł w 2024 roku. • 2 534 175 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Aner Stal wynosi 79 167 021 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
6 866 201 zł a 230 187 933 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 951 954 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 79 167 021 zł w 2025 roku. • 76 985 264 zł w 2024 roku. • 94 312 654 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Aner Stal wynosi 381 tys. zł.
EBITDA Aner Stal wynosi 627 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
443 071 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 381 397 zł w
2025 roku. • 199 210 zł w
2024 roku. • 2 512 390 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
434 841 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 627 228 zł w
2025 roku. • 475 662 zł w
2024 roku. • 2 826 079 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Aner Stal wynosi 23 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 23 os. w 2025 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Aner Stal wynosi 2,61%. To oznacza, że firma ma szansę 2,61% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,011% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,61% w 2025 roku. • 2,63% w 2024 roku. • 2,58% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Aner Stal wynosi 0,11%. To oznacza, że firma ma szansę 0,11% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,004% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,11% w 2025 roku. • 0,08% w 2024 roku. • 0,03% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Aner Stal charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Aner Stal wynosi 2,66 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 57 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 5,35 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 57 tys. zł a 5,35 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
156 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 2,66 mln zł w 2025 roku. • 2,9 mln zł w 2024 roku. • 3,18 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 57 tys. zł w 2025 roku. • 30 tys. zł w 2024 roku. • 377 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 5,35 mln zł w 2025 roku. • 6,58 mln zł w 2024 roku. • 6,62 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
3 073 924
zł.
Koszty operacyjne Aner Stal wyniosły
91 183 363
zł.
Wynagrodzenia stanowią
3%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
240 475 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 3 073 924 zł w 2025 roku • 2 619 576 zł w 2024 roku • 2 588 302 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
3% w 2025 roku •
3% w 2024 roku •
3% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Aner Stal wyniosła 29 743 456 zł.
a
ktywa obrotowe to 24 988 292 zł.
a
ktywa trwałe to 4 755 165 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 29 743 456 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 9 694 001 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 20 049 456 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 068 312 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 29 743 456 zł w 2025 roku. • 32 203 676 zł w 2024 roku. • 35 953 112 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 2%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 3%.
Marża operacyjna wyniosła 0%.
Marża netto wyniosła 1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.9 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -4.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.7 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Aner Stal wyniosły 9 694 001 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 29 743 456 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 33%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -253 570 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 9 694 001 zł w 2025 roku • 8 498 031 zł w 2024 roku • 12 927 919 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 2.8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 33% w 2025 roku • 26% w 2024 roku • 36% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Aner Stal wykazała przychody na poziomie 92 075 173 zł.
Organizacja zarobiła 875 546 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 188 926 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 686 620 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 22% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 188 926 zł w 2025 roku • 203 405 zł w 2024 roku • 752 053 zł w 2023 roku