SĄD REJONOWY W BIELSKU-BIAŁEJ, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO PREZES ZARZĄDU LUB PROKURENT KAŻDY SAMODZIELNIE. W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO PREZES ZARZĄDU, WICEPREZES ZARZĄDU ORAZ PROKURENT KAŻDY SAMODZIELNIE, NATOMIAST DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE.
Produkcja blach i rur stalowych wysokiej jakości.|Zastosowanie innowacyjnej technologii Arvedi ESP.|Produkty neutralne pod względem emisji CO2 - stal Arvzero.|Współpraca z renomowanymi firmami w branży motoryzacyjnej.|Zaangażowanie w działania na rzecz społeczności lokalnych.
ARVEDI EAST EUROPE jest częścią międzynarodowej grupy Arvedi, która specjalizuje się w produkcji różnorodnych produktów ze stali, w tym stali węglowej oraz nierdzewnej. Niezwykłym atutem grupy jest opatentowana technologia Arvedi ESP, która umożliwia produkcję blach o minimalnej grubości w niezwykle krótkim czasie – zaledwie pięć minut. Działa na zasadzie ciągłego odlewania, co pozwala na efektywne wykorzystanie energii i obniżenie kosztów produkcji. Grupa koncentruje się na zrównoważonym rozwoju, oferując innowacyjny produkt – Arvzero – stal węglową, której produkcja jest neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla, co zostało potwierdzone przez Greenhouse Gas Protocol. Przez lata, Arvedi zbudowała solidną pozycję na rynku stalowym, kierując swoje działania na jakość oraz najnowsze technologie. Ich produkty, takie jak blachy i rury stalowe, znajdują zastosowanie w różnych branżach, w tym w motoryzacji i budownictwie, co potwierdzają liczne partnerstwa z renomowanymi firmami w tych sektorach. Dodatkowo, Grupa Arvedi angażuje się w działania na rzecz społeczności lokalnych oraz inicjatywy związane z kulturą i sportem, podkreślając swoje zobowiązania wobec odpowiedzialności społecznej.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Arvedi East Europe osiągnęła 1 771 513 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 1 702 485 zł. Pozostałe przychody to 69 028 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 578 864 zł.
Zysk netto wyniósł 123 621 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 79 959 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 1 771 513 zł w 2025 roku. • 1 695 090 zł w 2024 roku. • 1 633 345 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 7295 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 123 621 zł w 2025 roku. • 95 829 zł w 2024 roku. • 90 557 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Arvedi East Europe wynosi 3 765 309 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 236 214 zł a 11 145 680 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 263 737 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 3 765 309 zł w 2025 roku. • 3 510 475 zł w 2024 roku. • 3 376 353 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Arvedi East Europe wynosi 73 tys. zł.
EBITDA Arvedi East Europe wynosi 148 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
6561 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 72 691 zł w
2025 roku. • 77 986 zł w
2024 roku. • 72 898 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
2699 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 147 696 zł w
2025 roku. • 122 224 zł w
2024 roku. • 80 427 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Arvedi East Europe wynosi 3 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 3 os. w 2025 roku. • 3 os. w 2024 roku. • 3 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Arvedi East Europe wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Arvedi East Europe wynosi 0,03%. To oznacza, że firma ma szansę 0,03% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,03% w 2025 roku. • 0,03% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Arvedi East Europe charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Arvedi East Europe wynosi 267 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 11 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 886 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 11 tys. zł a 886 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
21 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 267 tys. zł w 2025 roku. • 250 tys. zł w 2024 roku. • 246 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 11 tys. zł w 2025 roku. • 12 tys. zł w 2024 roku. • 11 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 886 tys. zł w 2025 roku. • 819 tys. zł w 2024 roku. • 824 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 100 587
zł.
Koszty operacyjne Arvedi East Europe wyniosły
1 629 795
zł.
Wynagrodzenia stanowią
68%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
72 872 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 100 587 zł w 2025 roku • 954 990 zł w 2024 roku • 949 687 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
68% w 2025 roku •
62% w 2024 roku •
65% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Arvedi East Europe wyniosła 3 030 536 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 775 635 zł.
a
ktywa trwałe to 254 901 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 3 030 536 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 244 115 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 2 786 420 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 259 500 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 3 030 536 zł w 2025 roku. • 2 826 798 zł w 2024 roku. • 2 766 091 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 4%.
Marża operacyjna wyniosła 4%.
Marża netto wyniosła 7%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.9 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Arvedi East Europe wyniosły 244 115 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 3 030 536 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 8%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 17 831 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 244 115 zł w 2025 roku • 164 000 zł w 2024 roku • 199 121 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 8% w 2025 roku • 6% w 2024 roku • 7% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Arvedi East Europe wykazała przychody na poziomie 1 771 513 zł.
Organizacja zarobiła 140 186 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 16 565 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 123 621 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 12% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 305 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 16 565 zł w 2025 roku • 37 464 zł w 2024 roku • 37 345 zł w 2023 roku