Organizacja Pendulum Instruments osiągnęła 21 049 091 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 20 850 251 zł. Pozostałe przychody to 198 839 zł.
Całkowite koszty wyniosły 18 732 430 zł.
Zysk netto wyniósł 2 117 822 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 374 907 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 21 049 091 zł w 2025 roku. • 16 804 160 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 19 279 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 2 117 822 zł w 2025 roku. • 768 373 zł w 2024 roku. • 4 461 825 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Pendulum Instruments wynosi 30 166 432 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
7 662 418 zł a 52 622 726 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 656 598 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 30 166 432 zł w 2025 roku. • 21 015 272 zł w 2024 roku. • 38 690 804 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Pendulum Instruments wynosi 1,85 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
96 115 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 853 506 zł w
2025 roku. • 1 028 770 zł w
2024 roku. • 0 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Pendulum Instruments wynosi 15 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 15 os. w 2025 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 17 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Pendulum Instruments wynosi 2,84%. To oznacza, że firma ma szansę 2,84% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,005% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,84% w 2025 roku. • 2,85% w 2024 roku. • 5,3% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Pendulum Instruments wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,03% w 2024 roku. • 0,08% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Pendulum Instruments charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Pendulum Instruments wynosi 1,12 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 278 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2,51 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 278 tys. zł a 2,51 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
77 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,12 mln zł w 2025 roku. • 888 tys. zł w 2024 roku. • 1,96 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 278 tys. zł w 2025 roku. • 154 tys. zł w 2024 roku. • 892 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2,51 mln zł w 2025 roku. • 2,05 mln zł w 2024 roku. • 2,87 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Pendulum Instruments wyniosły
18 996 746
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Pendulum Instruments wyniosła 11 992 350 zł.
a
ktywa obrotowe to 8 959 227 zł.
a
ktywa trwałe to 3 033 124 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 11 992 350 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 775 793 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 10 216 557 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 009 903 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 11 992 350 zł w 2025 roku. • 10 719 803 zł w 2024 roku. • 12 662 166 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 18%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 21%.
Marża operacyjna wyniosła 9%.
Marża netto wyniosła 10%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -5.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Pendulum Instruments wyniosły 1 775 793 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 11 992 350 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 15%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 126 066 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 775 793 zł w 2025 roku • 1 734 461 zł w 2024 roku • 2 066 743 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 15% w 2025 roku • 16% w 2024 roku • 16% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Pendulum Instruments wykazała przychody na poziomie 21 049 091 zł.
Organizacja zarobiła 2 532 166 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 414 344 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 2 117 822 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 16% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -11 127 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 414 344 zł w 2025 roku • 202 059 zł w 2024 roku • 990 779 zł w 2023 roku
Organizacja Pendulum Instruments wykazała zysk netto większy niż 88% organizacji z branży "Produkcja instrumentów i przyrządów pomiarowych, kontrolnych i nawigacyjnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 88% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 38% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 63% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 57% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 73% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 62% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 92% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.9%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 88% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 88% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 83% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 38% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 63% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 57% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 73% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 62% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 92% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.9%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 77 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 79 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-77
dni względem terminu
8
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 19 dni27-04-2026
2024
−2 mies. 7 dni09-05-2025
2023
−4 mies. 12 dni05-03-2024
2022
−3 mies. 16 dni31-03-2023
2020
−3 mies. 15 dni02-07-2021
2019
−1 mies. 1 dni14-09-2020
2018
w terminie15-07-2019
2017
−3 mies. 10 dni06-04-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Mosquit Invest Ab posiada 8741
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 24.03.2025 jest Mosquit Invest Ab kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 31.01.2025 do 24.03.2025
był Mosquit Invest Ab kontrolując 70% udziałów.
W okresie od 07.10.2024 do 31.01.2025 najwięcej udziałów posiadał Mosquit Invest Ab. Jego udziały w tym czasie wynosiły 70%.