Organizacja Jednostka Działalności Gospodarczej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej osiągnęła 3 566 657 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 3 468 462 zł. Pozostałe przychody to 98 195 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 804 900 zł.
Zysk netto wyniósł 663 562 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 270 384 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 3 566 657 zł w 2025 roku. • 3 192 493 zł w 2024 roku. • 2 755 712 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 43 955 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 663 562 zł w 2025 roku. • 585 644 zł w 2024 roku. • 207 895 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Jednostka Działalności Gospodarczej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wynosi 8 107 975 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
3 075 954 zł a 16 405 086 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 653 984 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 8 107 975 zł w 2025 roku. • 7 049 188 zł w 2024 roku. • 4 807 768 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Zatrudnienie Jednostka Działalności Gospodarczej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wynosi 10 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 10 os. w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Jednostka Działalności Gospodarczej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Jednostka Działalności Gospodarczej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wynosi 0,05%. To oznacza, że firma ma szansę 0,05% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,05% w 2025 roku. • 0,05% w 2024 roku. • 0,06% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Jednostka Działalności Gospodarczej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Jednostka Działalności Gospodarczej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wynosi 372 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 85 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 951 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 85 tys. zł a 951 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
32 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 372 tys. zł w 2025 roku. • 302 tys. zł w 2024 roku. • 218 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 85 tys. zł w 2025 roku. • 86 tys. zł w 2024 roku. • 29 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 951 tys. zł w 2025 roku. • 699 tys. zł w 2024 roku. • 570 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
871 710
zł.
Koszty operacyjne Jednostka Działalności Gospodarczej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wyniosły
2 903 025
zł.
Wynagrodzenia stanowią
30%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
59 907 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 871 710 zł w 2025 roku • 742 657 zł w 2024 roku • 568 129 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
30% w 2025 roku •
28% w 2024 roku •
22% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Jednostka Działalności Gospodarczej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wyniosła 4 649 745 zł.
a
ktywa obrotowe to 3 264 205 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 1 385 539 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 4 649 745 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 4 101 271 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 548 474 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 407 154 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 4 649 745 zł w 2025 roku. • 3 967 367 zł w 2024 roku. • 3 377 389 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 14%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 16%.
Marża operacyjna wyniosła 16%.
Marża netto wyniosła 19%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.7 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Jednostka Działalności Gospodarczej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wyniosły 548 474 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 4 649 745 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 12%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 9944 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 548 474 zł w 2025 roku • 529 658 zł w 2024 roku • 525 324 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 2.8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 12% w 2025 roku • 13% w 2024 roku • 16% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Jednostka Działalności Gospodarczej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wykazała przychody na poziomie 3 566 657 zł.
Organizacja zarobiła 663 562 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 663 562 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Jednostka Działalności Gospodarczej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wykazała zysk netto większy niż 87% organizacji z branży "Hotele i podobne obiekty zakwaterowania".
Organizacja wykazała przychód większy niż 73% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 73% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 35% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 75% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 73% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.04%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 87% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 73% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 73% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 35% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 81% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 75% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 83% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 73% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.04%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 101 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 79 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-101
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 19 dni27-04-2026
2024
−2 mies. 23 dni23-04-2025
2023
−1 mies. 8 dni07-06-2024
2022
−1 mies. 27 dni19-05-2023
2021
−5 mies. 19 dni29-04-2022
2020
−6 mies. 25 dni24-03-2021
2019
−6 mies. 9 dni09-04-2020
2018
−21 dni24-06-2019
2017
−2 mies. 7 dni09-05-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Diecezja Koszalińsko Kołobrzeska posiada 50
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.