SĄD REJONOWY W LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
JEŻELI ZARZĄD JEST WIELOOSOBOWY, KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU JEST UPOWAŻNIONY DO PODEJMOWANIA JEDNOOSOBOWO, SAMODZIELNIE CZYNNOŚCI PRAWNYCH W SPRAWACH O WARTOŚCI NIE PRZEKRACZAJĄCYCH KAPITAŁU ZAKŁADOWEGO SPÓŁKI, REPREZENTOWANIA SPÓŁKI PRZED SĄDAMI ORAZ ORGANAMI WŁADZY I ADMINISTRACJI, A TAKŻE W INNYCH ZWYKŁYCH CZYNNOŚCIACH SPÓŁKI. W POZOSTAŁYCH SPRAWACH REPREZENTACJA JEST DWUOSOBOWA.
Organizacja Hermes R.M osiągnęła 1 093 419 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 1 081 605 zł. Pozostałe przychody to 11 814 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 007 847 zł.
Zysk netto wyniósł 73 758 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -35 101 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 1 093 419 zł w 2025 roku. • 1 254 622 zł w 2024 roku. • 1 585 863 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 7489 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 73 758 zł w 2025 roku. • -11 762 zł w 2024 roku. • 72 418 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Hermes R.M wynosi 1 608 118 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
584 139 zł a 3 115 408 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 27 169 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 608 118 zł w 2025 roku. • 1 365 235 zł w 2024 roku. • 1 884 418 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Hermes R.M wynosi 69 tys. zł.
EBITDA Hermes R.M wynosi 83 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
7009 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 69 240 zł w
2025 roku. • -24 171 zł w
2024 roku. • 71 689 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
6528 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 82 846 zł w
2025 roku. • -14 364 zł w
2024 roku. • 80 018 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Hermes R.M mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Hermes R.M wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Hermes R.M wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,005% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,06% w 2024 roku. • 0,03% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Hermes R.M charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Hermes R.M wynosi 80 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 10 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 225 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 10 tys. zł a 225 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
3 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 80 tys. zł w 2025 roku. • 70 tys. zł w 2024 roku. • 79 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 10 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 11 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 225 tys. zł w 2025 roku. • 196 tys. zł w 2024 roku. • 197 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
600 705
zł.
Koszty operacyjne Hermes R.M wyniosły
1 012 365
zł.
Wynagrodzenia stanowią
59%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
4851 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 600 705 zł w 2025 roku • 733 910 zł w 2024 roku • 726 355 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
59% w 2025 roku •
58% w 2024 roku •
48% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Hermes R.M wyniosła 902 195 zł.
a
ktywa obrotowe to 765 928 zł.
a
ktywa trwałe to 136 268 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 902 195 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 123 343 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 778 852 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -22 832 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 902 195 zł w 2025 roku. • 860 485 zł w 2024 roku. • 1 103 781 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 8%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 9%.
Marża operacyjna wyniosła 6%.
Marża netto wyniosła 7%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.8 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Hermes R.M wyniosły 123 343 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 902 195 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 14%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -50 316 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 123 343 zł w 2025 roku • 155 392 zł w 2024 roku • 387 106 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 4.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 14% w 2025 roku • 18% w 2024 roku • 35% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Hermes R.M wykazała przychody na poziomie 1 093 419 zł.
Organizacja zarobiła 81 053 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 7295 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 73 758 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 577 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 7295 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 7162 zł w 2023 roku
Organizacja Hermes R.M wykazała zysk netto większy niż 76% organizacji z branży "Pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona w niewyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 64% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 70% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 36% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 70% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 64% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 53% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 76% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 76% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 64% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 70% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 36% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 70% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 64% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 67% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 53% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 76% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 110 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 79 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-110
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 19 dni27-04-2026
2024
−2 mies. 18 dni28-04-2025
2023
−2 mies. 23 dni23-04-2024
2022
−2 mies. 28 dni18-04-2023
2021
−5 mies. 22 dni26-04-2022
2020
−6 mies. 9 dni09-04-2021
2019
−4 mies. 7 dni10-06-2020
2018
−3 mies. 5 dni11-04-2019
2017
−2 mies. 23 dni23-04-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Łęski Marcin posiada 29
udziałów,
które stanowią
42.6% firmy.