SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU POWOŁANIA ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DLA WAŻNOŚCI OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH W IMIENIU SPÓŁKI WYMAGANE JEST WSPÓLNE DZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU LUB CZŁONKA ZARZĄDU Z PROKURENTEM. PROKURENT SKŁADA OŚWIADCZENIA W IMIENIU SPÓŁKI WSPÓLNIE Z CZŁONKIEM ZARZĄDU LUB - JEŚLI UDZIELONO PROKURĘ ŁĄCZNĄ - Z INNYM PROKURENTEM.
Organizacja Apteka POD ŚW.FRANCISZKIEM osiągnęła 28 767 280 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 28 161 803 zł. Pozostałe przychody to 605 478 zł.
Całkowite koszty wyniosły 27 583 060 zł.
Zysk netto wyniósł 578 743 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 720 687 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 28 767 280 zł w 2025 roku. • 26 192 145 zł w 2024 roku. • 23 378 134 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -19 447 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 578 743 zł w 2025 roku. • 1 021 846 zł w 2024 roku. • 1 087 225 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Apteka POD ŚW.FRANCISZKIEM wynosi 28 269 964 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
5 787 425 zł a 71 918 201 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 338 528 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 28 269 964 zł w 2025 roku. • 28 657 949 zł w 2024 roku. • 27 092 491 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Apteka POD ŚW.FRANCISZKIEM wynosi 233 tys. zł.
EBITDA Apteka POD ŚW.FRANCISZKIEM wynosi 305 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
49 430 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 232 849 zł w
2025 roku. • 433 257 zł w
2024 roku. • 380 611 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
51 624 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 305 371 zł w
2025 roku. • 507 676 zł w
2024 roku. • 468 263 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Apteka POD ŚW.FRANCISZKIEM wynosi 29 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 29 os. w 2025 roku. • 29 os. w 2024 roku. • 31 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Apteka POD ŚW.FRANCISZKIEM wynosi 2,81%. To oznacza, że firma ma szansę 2,81% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,006% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,81% w 2025 roku. • 2,82% w 2024 roku. • 2,83% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Apteka POD ŚW.FRANCISZKIEM wynosi 0,08%. To oznacza, że firma ma szansę 0,08% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,003% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,08% w 2025 roku. • 0,05% w 2024 roku. • 0,05% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Apteka POD ŚW.FRANCISZKIEM charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Apteka POD ŚW.FRANCISZKIEM wynosi 1,16 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 35 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 3 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 35 tys. zł a 3 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
51 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,16 mln zł w 2025 roku. • 1,19 mln zł w 2024 roku. • 1,16 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 35 tys. zł w 2025 roku. • 65 tys. zł w 2024 roku. • 57 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 3 mln zł w 2025 roku. • 3,17 mln zł w 2024 roku. • 3,18 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
3 773 243
zł.
Koszty operacyjne Apteka POD ŚW.FRANCISZKIEM wyniosły
27 928 954
zł.
Wynagrodzenia stanowią
14%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
278 744 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 3 773 243 zł w 2025 roku • 3 243 141 zł w 2024 roku • 2 802 678 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
14% w 2025 roku •
13% w 2024 roku •
13% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Apteka POD ŚW.FRANCISZKIEM wyniosła 14 273 933 zł.
a
ktywa obrotowe to 13 812 896 zł.
a
ktywa trwałe to 461 036 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 14 273 933 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 5 238 190 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 9 035 743 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 604 537 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 14 273 933 zł w 2025 roku. • 14 817 388 zł w 2024 roku. • 13 870 177 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 6%.
Marża operacyjna wyniosła 1%.
Marża netto wyniosła 2%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.7 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Apteka POD ŚW.FRANCISZKIEM wyniosły 5 238 190 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 14 273 933 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 37%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 245 614 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 5 238 190 zł w 2025 roku • 5 338 542 zł w 2024 roku • 4 325 952 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 37% w 2025 roku • 36% w 2024 roku • 31% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Apteka POD ŚW.FRANCISZKIEM wykazała przychody na poziomie 28 767 280 zł.
Organizacja zarobiła 785 538 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 206 795 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 578 743 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 26% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 20 180 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 206 795 zł w 2025 roku • 201 991 zł w 2024 roku • 125 809 zł w 2023 roku
Organizacja Apteka POD ŚW.FRANCISZKIEM wykazała zysk netto większy niż 71% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna wyrobów farmaceutycznych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 87% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 94% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 28% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 36% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 35% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 31% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 89% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 1%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 71% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 87% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 94% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 28% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 36% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 24% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 35% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 31% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 89% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 1%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 76 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 83 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-76
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 23 dni23-04-2026
2024
−1 mies. 24 dni22-05-2025
2023
−2 mies. 3 dni13-05-2024
2022
−1 mies. 17 dni29-05-2023
2021
−2 mies. 28 dni19-07-2022
2020
−4 mies. 24 dni24-05-2021
2019
−3 mies. 16 dni01-07-2020
2018
−2 mies. 20 dni26-04-2019
2017
−17 dni28-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Doz posiada 16914
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 03.02.2022 jest Doz kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 20.11.2017 do 03.02.2022
był Doz kontrolując 100% udziałów.
W okresie od 29.02.2012 do 20.11.2017 najwięcej udziałów posiadał Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego "cefarm Lublin". Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.