Specjalizacja w mikropropagacji roślin|Ponad 20-letnie doświadczenie w branży|Oferowanie zdrowego, wegetatywnie rozmnażanego materiału roślinnego
Inflora-Kraków sp. z o.o. to nowoczesne laboratorium kultury tkankowej z siedzibą w Krakowie, które specjalizuje się w mikropropagacji roślin. Z ponad 20-letnim doświadczeniem w tej dziedzinie, firma korzysta z najnowszych technologii, oferując wysokiej jakości materiał roślinny. Inflora-Kraków stawia na zdrowe i wegetatywnie rozmnażane młode rośliny, co wyróżnia ją na tle konkurencji. Przedsiębiorstwo dostarcza zarówno rośliny do rynku detalicznego, jak i dla instytucji zajmujących się badaniami. Oferowane przez firmę rośliny cechują się doskonałą kondycją oraz dużą odpornością na choroby, co sprawia, że są idealnym wyborem dla ogrodników oraz szkółek roślinnych.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Inflora-Kraków Spółka Z Ograniczoną Odpowedzialnością osiągnęła 5 126 588 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 5 126 588 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 5 393 319 zł.
Strata netto wyniosła 266 731 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 241 554 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 5 126 588 zł w 2025 roku. • 4 742 623 zł w 2024 roku. • 4 320 436 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -40 447 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -266 731 zł w 2025 roku. • -560 812 zł w 2024 roku. • -863 451 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Inflora-Kraków Spółka Z Ograniczoną Odpowedzialnością wynosi 5 022 725 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 12 816 471 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 16 233 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 5 022 725 zł w 2025 roku. • 4 966 796 zł w 2024 roku. • 5 105 947 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Inflora-Kraków Spółka Z Ograniczoną Odpowedzialnością wynosi -192 tys. zł.
EBITDA Inflora-Kraków Spółka Z Ograniczoną Odpowedzialnością wynosi -105 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
45 243 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -191 515 zł w
2025 roku. • -499 598 zł w
2024 roku. • -722 143 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
48 966 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -104 836 zł w
2025 roku. • -412 802 zł w
2024 roku. • -633 693 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Inflora-Kraków Spółka Z Ograniczoną Odpowedzialnością wynosi 41 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 41 os. w 2025 roku. • 42 os. w 2024 roku. • 44 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Inflora-Kraków Spółka Z Ograniczoną Odpowedzialnością wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2025 roku. • 2,89% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Inflora-Kraków Spółka Z Ograniczoną Odpowedzialnością wynosi 0,33%. To oznacza, że firma ma szansę 0,33% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,034% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,33% w 2025 roku. • 0,45% w 2024 roku. • 0,42% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Inflora-Kraków Spółka Z Ograniczoną Odpowedzialnością charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 2 poziomy w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Inflora-Kraków Spółka Z Ograniczoną Odpowedzialnością wynosi 126 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 428 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 428 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
13 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 126 tys. zł w 2025 roku. • 123 tys. zł w 2024 roku. • 149 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 428 tys. zł w 2025 roku. • 481 tys. zł w 2024 roku. • 594 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
3 660 789
zł.
Koszty operacyjne Inflora-Kraków Spółka Z Ograniczoną Odpowedzialnością wyniosły
5 318 104
zł.
Wynagrodzenia stanowią
69%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
214 644 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 3 660 789 zł w 2025 roku • 3 492 881 zł w 2024 roku • 3 210 874 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
69% w 2025 roku •
67% w 2024 roku •
64% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Inflora-Kraków Spółka Z Ograniczoną Odpowedzialnością wyniosła 2 852 508 zł.
a
ktywa obrotowe to 850 879 zł.
a
ktywa trwałe to 2 001 628 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 852 508 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 712 509 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 2 139 999 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -212 467 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2 852 508 zł w 2025 roku. • 3 147 419 zł w 2024 roku. • 3 623 758 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -9%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -12%.
Marża operacyjna wyniosła -4%.
Marża netto wyniosła -5%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.7 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.9 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Inflora-Kraków Spółka Z Ograniczoną Odpowedzialnością wyniosły 712 509 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 852 508 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 25%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -14 003 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 712 509 zł w 2025 roku • 740 689 zł w 2024 roku • 656 216 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 25% w 2025 roku • 24% w 2024 roku • 18% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Inflora-Kraków Spółka Z Ograniczoną Odpowedzialnością wykazała przychody na poziomie 5 126 588 zł.
Organizacja zarobiła -266 731 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -266 731 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -1399 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku