Organizacja Bentley Systems Polska osiągnęła 21 483 291 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 21 425 237 zł. Pozostałe przychody to 58 053 zł.
Całkowite koszty wyniosły 20 690 843 zł.
Zysk netto wyniósł 734 395 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 2 016 961 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 21 483 291 zł w 2025 roku. • 17 893 165 zł w 2024 roku. • 12 913 981 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 76 540 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 734 395 zł w 2025 roku. • 535 863 zł w 2024 roku. • 276 196 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Bentley Systems Polska wynosi 19 568 428 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
2 308 655 zł a 53 708 227 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 444 308 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 19 568 428 zł w 2025 roku. • 15 830 087 zł w 2024 roku. • 11 070 066 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Bentley Systems Polska wynosi 1,14 mln zł.
EBITDA Bentley Systems Polska wynosi 1,31 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
126 786 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 138 488 zł w
2025 roku. • 862 236 zł w
2024 roku. • 582 703 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
132 953 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 307 539 zł w
2025 roku. • 955 839 zł w
2024 roku. • 640 418 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Bentley Systems Polska wynosi 64 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 64 os. w 2025 roku. • 46 os. w 2024 roku. • 46 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Bentley Systems Polska wynosi 2,84%. To oznacza, że firma ma szansę 2,84% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,006% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,84% w 2025 roku. • 2,85% w 2024 roku. • 2,87% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Bentley Systems Polska wynosi 0,05%. To oznacza, że firma ma szansę 0,05% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,05% w 2025 roku. • 0,08% w 2024 roku. • 0,08% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Bentley Systems Polska charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Bentley Systems Polska wynosi 556 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 147 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 902 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 147 tys. zł a 902 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
11 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 556 tys. zł w 2025 roku. • 504 tys. zł w 2024 roku. • 325 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 147 tys. zł w 2025 roku. • 107 tys. zł w 2024 roku. • 55 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 902 tys. zł w 2025 roku. • 715 tys. zł w 2024 roku. • 543 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
18 265 843
zł.
Koszty operacyjne Bentley Systems Polska wyniosły
20 286 749
zł.
Wynagrodzenia stanowią
90%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
1 974 501 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 18 265 843 zł w 2025 roku • 14 920 282 zł w 2024 roku • 10 939 096 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
5.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
90% w 2025 roku •
88% w 2024 roku •
89% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Bentley Systems Polska wyniosła 6 108 353 zł.
a
ktywa obrotowe to 5 608 568 zł.
a
ktywa trwałe to 499 785 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 6 108 353 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 3 030 147 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 3 078 206 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 49 134 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 6 108 353 zł w 2025 roku. • 5 366 555 zł w 2024 roku. • 3 972 692 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 12%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 24%.
Marża operacyjna wyniosła 5%.
Marża netto wyniosła 3%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.8 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Bentley Systems Polska wyniosły 3 030 147 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 6 108 353 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 50%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 324 458 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 3 030 147 zł w 2025 roku • 3 022 744 zł w 2024 roku • 2 164 744 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 5.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 50% w 2025 roku • 56% w 2024 roku • 54% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Bentley Systems Polska wykazała przychody na poziomie 21 483 291 zł.
Organizacja zarobiła 1 189 964 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 455 569 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 734 395 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 38% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 51 347 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 455 569 zł w 2025 roku • 325 954 zł w 2024 roku • 290 400 zł w 2023 roku
Organizacja Bentley Systems Polska wykazała zysk netto większy niż 92% organizacji z branży "Pozostała działalność profesjonalna, naukowa i techniczna, gdzie indziej niesklasyfikowana".
Organizacja wykazała przychód większy niż 98% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 94% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 69% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 40% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 41% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 62% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 60% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 98% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 3%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 92% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 98% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 94% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 69% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 40% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 41% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 62% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 60% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 98% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 3%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 6 złożono po terminie, a 3 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 161 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 90 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+161
dni względem terminu
3
w terminie
6
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies.16-04-2026
2024
+22 dni06-08-2025
2023
+1 mies. 27 dni10-09-2024
2022
+14 mies. 3 dni10-09-2024
2021
−4 mies. 15 dni02-06-2022
2020
−1 mies. 20 dni26-08-2021
2019
+10 mies. 15 dni26-08-2021
2018
+25 mies. 23 dni26-08-2021
2017
+4 mies. 18 dni30-11-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Bsi Holdings Bv posiada 100
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.