SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO WAŻNOŚCI OŚWIADCZEŃ DOTYCZĄCYCH PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH TOWARZYSTWA WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH OSÓB: PREZESA ZARZĄDU I WICEPREZESA ZARZĄDU ALBO PREZESA ZARZĄDU I CZŁONKA ZARZĄDU, ALBO WICEPREZESA ZARZĄDU I CZŁONKA ZARZĄDU.
Wspieranie kultury fizycznej i sportu w Gminie Andrychów|Szkolenie dzieci i młodzieży w piłce nożnej w różnych grupach wiekowych|Organizacja zawodów sportowych oraz udział w rozgrywkach krajowych i międzynarodowych
Andrychowski Klub Sportowy "Beskid" jest organizacją, która kontynuuje tradycje piłkarskie w regionie Andrychowa, sięgające 1919 roku. Klub koncentruje swoje działania na szerokiej promocji kultury fizycznej oraz wspieraniu i rozwijaniu piłki nożnej wśród mieszkańców gminy Andrychów, ze szczególnym naciskiem na młodzież. Główne cele organizacji obejmują nie tylko wychowawcze aspekty związane z uprawianiem sportu, ale także działania mające na celu przeciwdziałanie zjawiskom patologicznym w społeczeństwie. Klub prowadzi sezonowe szkolenie dla dzieci i młodzieży, dzieląc je na grupy wiekowe obejmujące skrzaty, żaki, orliki, młodziki, trampkarze, juniorzy oraz seniorzy, co pozwala na indywidualne podejście i wszechstronny rozwój uczestników. Szkolenie odbywa się w profesjonalnie przystosowanej bazie sportowej oraz w wynajmowanych obiektach, co zapewnia odpowiednie warunki do treningu. W klubie zatrudniani są kwalifikowani trenerzy, wśród których kompozycja zawodowa zawiera wielu byłych wychowanków klubu, co wpływa na więź oraz jakość nauczania. Klub regularnie uczestniczy w krajowych i międzynarodowych rozgrywkach oraz organizuje własne zawody sportowe i rekreacyjne. Działania te są możliwe dzięki wsparciu lokalnych władz oraz darczyńcom, a także zaangażowaniu rodziców i członków klubu.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Klub Sportowy Beskid Andrychów osiągnęła 794 003 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 794 003 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 770 145 zł.
Zysk netto wyniósł 23 858 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 794 003 zł w 2024 roku. • 494 152 zł w 2023 roku. • 484 890 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 23 858 zł w 2024 roku. • 2486 zł w 2023 roku. • 12 835 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Klub Sportowy Beskid Andrychów wynosi 637 417 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
12 649 zł a 1 985 008 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 45 530 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 637 417 zł w 2024 roku. • 339 379 zł w 2023 roku. • 374 601 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Klub Sportowy Beskid Andrychów wynosi 24 tys. zł.
EBITDA Klub Sportowy Beskid Andrychów wynosi 26 tys. zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Klub Sportowy Beskid Andrychów mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 os. w 2023 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Klub Sportowy Beskid Andrychów wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,208% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku. • 2,91% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Klub Sportowy Beskid Andrychów wynosi 0,06%. To oznacza, że firma ma szansę 0,06% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,004% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,06% w 2024 roku. • 0,07% w 2023 roku. • 0,08% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Klub Sportowy Beskid Andrychów charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 14 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Klub Sportowy Beskid Andrychów wynosi 12 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 2 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 32 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 2 tys. zł a 32 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
1 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 12 tys. zł w 2024 roku. • 5 tys. zł w 2023 roku. • 5 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 2 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 32 tys. zł w 2024 roku. • 20 tys. zł w 2023 roku. • 19 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
119 459
zł.
Koszty operacyjne Klub Sportowy Beskid Andrychów wyniosły
770 034
zł.
Wynagrodzenia stanowią
16%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
8533 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 119 459 zł w 2024 roku • 127 030 zł w 2023 roku • 115 880 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
16% w 2024 roku •
26% w 2023 roku •
25% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Klub Sportowy Beskid Andrychów wyniosła 144 017 zł.
a
ktywa obrotowe to 133 289 zł.
a
ktywa trwałe to 10 728 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 144 017 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 127 151 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 16 865 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 10 287 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 144 017 zł w 2024 roku. • 100 915 zł w 2023 roku. • 95 326 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 17%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 141%.
Marża operacyjna wyniosła 3%.
Marża netto wyniosła 3%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 10.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Klub Sportowy Beskid Andrychów wyniosły 127 151 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 144 017 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 88%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 9082 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 127 151 zł w 2024 roku • 107 908 zł w 2023 roku • 104 805 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 88% w 2024 roku • 107% w 2023 roku • 110% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Klub Sportowy Beskid Andrychów wykazała przychody na poziomie 794 003 zł.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Organizacja Klub Sportowy Beskid Andrychów wykazała zysk netto większy niż 73% organizacji z branży "Wypożyczanie i dzierżawa sprzętu rekreacyjnego i sportowego".
Organizacja wykazała przychód większy niż 83% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 53% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 65% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 47% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 44% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 73% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 94% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.2%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 73% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 83% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 53% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 65% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 47% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 44% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 73% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 94% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż NaN% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 wynosił on 0.2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 14 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 11 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 28 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 41 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-28
dni względem terminu
11
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−1 mies. 11 dni04-06-2025
2023
+24 dni08-08-2024
2022
+5 dni20-07-2023
2021
−3 mies. 3 dni14-07-2022
2020
−3 mies. 4 dni13-07-2021
2019
−3 mies. 8 dni09-07-2020
2018
−7 dni08-07-2019
2017
−3 dni13-07-2018
2016
−2 dni15-07-2017
2015
−1 mies. 23 dni23-05-2016
2014
−14 dni01-07-2015
2013
−13 dni02-07-2014
2012
w terminie15-07-2013
2011
+1 dni17-07-2012
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki