Kompleksowe usługi stolarskie i meble na wymiar|Instalacje elektryczne i modernizacje systemów|Remonty i wykończenia wnętrz pod klucz|Indywidualne podejście i doradztwo dla klientów|Precyzja, terminowość i dbałość o detale
FAZA I RAMA SP. Z O.O. to przedsiębiorstwo specjalizujące się w świadczeniu kompleksowych usług z zakresu stolarstwa, instalacji elektrycznych oraz remontów i wykończeń wnętrz. Firma łączy nowoczesne technologie z tradycyjnym rzemiosłem, kładąc nacisk na funkcjonalność, estetykę oraz indywidualne podejście do każdego projektu.
W obszarze stolarstwa FAZA I RAMA oferuje projektowanie, wykonanie i montaż mebli na wymiar, dostosowanych do potrzeb i preferencji klienta. Wśród realizowanych zabudów znajdują się kuchnie, szafy wnękowe, garderoby, meble łazienkowe, regały, komody, półki oraz nietypowe zabudowy pod skosy i wnęki. Firma dba o precyzję wykonania, wykorzystuje solidne materiały i przykłada dużą wagę do detali estetycznych. Projekty mogą być przygotowywane zarówno na podstawie własnych koncepcji, jak i wizji klienta.
W zakresie usług elektrycznych przedsiębiorstwo realizuje zarówno nowe instalacje, jak i modernizacje istniejących systemów w domach, mieszkaniach i lokalach użytkowych. Oferta obejmuje instalacje wewnętrzne, montaż rozdzielni, zabezpieczeń, automatykę, podłączanie urządzeń i osprzętu, a także oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne oraz rozbudowy i przeróbki istniejących układów. Prace wykonywane są zgodnie z obowiązującymi normami, przy użyciu nowoczesnych narzędzi i materiałów oraz przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia i doświadczenie.
FAZA I RAMA świadczy również kompleksowe usługi remontowe i wykończeniowe. Zakres prac obejmuje szpachlowanie, malowanie, układanie paneli, płytek i podłóg winylowych, zabudowy z płyt g-k, montaż listew i elementów dekoracyjnych oraz drobne przeróbki i poprawki tynkarskie. Firma realizuje zarówno pojedyncze pomieszczenia, jak i całe mieszkania czy domy pod klucz. Klientom oferowane jest wsparcie w doborze materiałów i stylu wykończenia, a każda realizacja prowadzona jest z dbałością o terminowość i zgodność z dokumentacją projektową.
Przedsiębiorstwo stawia na indywidualne podejście do klienta, precyzyjne wykonanie oraz wysoką jakość obsługi. Klienci doceniają firmę za fachowość, uczciwość oraz rzetelność w realizacji powierzonych zadań. FAZA I RAMA dąży do tego, aby każde wnętrze, które tworzy, było dopracowane w najdrobniejszym szczególe, łącząc funkcjonalność z estetyką.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Faza I Rama osiągnęła 44 968 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 44 968 zł.
Całkowite koszty wyniosły 102 188 zł.
Strata netto wyniosła 57 220 zł.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 44 968 zł w 2025 roku.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -57 220 zł w 2025 roku.
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Faza I Rama wynosi 28 855 zł.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 28 855 zł w
2025 roku.
EBIT i EBITDA
Brak danych o EBIT i EBITDA.
Zatrudnienie
Brak danych o zatrudnieniu.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 1 obwieszczenie
dotyczące organizacji Faza I Rama.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 29 maja 2025 (MSiG nr 103/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
1
obwieszczenie w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
1 mniej istotne obwieszczenieZwiń obwieszczenia
Poz. 431388. FAZA I RAMA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0 0 01173609. SĄD REJONOWY KATOWICE
- WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 20.05.2025.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/15222/25/25]
MSiG 103/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 20.05.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. FAZA I RAMA
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu
1. kraj POLSKA województwo ŚLĄSKIE powiat BIELSKI gmina CZECHOWICE-DZIEDZICE miejscowość
CZECHOWICE-DZIEDZICE 2. miejscowość CZECHOWICE-DZIEDZICE ulica UL. LEGIONÓW nr domu
X V. W P I S Y D
89A kod pocztowy 43-502 poczta CZECHOWICE-
-DZIEDZICE kraj POLSKA 3. Adres poczty elektronicznej TOMASZKARP58@GMAIL.COM 4. Adres
strony internetowej FAZAIRAMA.PL Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 16.05.2025 R. Rub. 5. 1. CZAS
NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW
Rub. 7. Dane wspólników 1 1. SZARY 2. MARZENA
3. [ukryto] 5. 90 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 4 500,00 ZŁ 6. NIE 2 1. KARP 2. TOMASZ WOJCIECH 3. [ukryto] 5. 10 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ
WARTOŚCI 500,00 6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki
1. 5000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY
KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
PRub. Dane osób wchodzących w skład organu
1 1. KARP 2. TOMASZ WOJCIECH 3. [ukryto]
5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 31 00
Z PRODUKCJA MEBLI 1 2. 43 21 Z WYKONYWANIE
INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH 2 2. 43 22 Z WYKONYWANIE INSTALACJI WODNO-KANALIZACYJNYCH, CIEPLNYCH I KLIMATYZACYJNYCH 3 2. 43
35 Z WYKONYWANIE POZOSTAŁYCH ROBÓT
BUDOWLANYCH WYKOŃCZENIOWYCH 4 2. 71 20
C POZOSTAŁE BADANIA I ANALIZY TECHNICZNE
5 2. 95 22 Z NAPRAWA I KONSERWACJA URZĄDZEŃ GOSPODARSTWA DOMOWEGO ORAZ
SPRZĘTU DO UŻYTKU DOMOWEGO I OGRODNICZEGO 6 2. 52 21 B POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ
USŁUGOWA WSPOMAGAJĄCA TRANSPORT
LĄDOWY 7 2. 70 20 Z DORADZTWO W ZAKRESIE
PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
I POZOSTAŁE DORADZTWO W ZAKRESIE ZARZĄDZANIA 8 2. 68 20 Z WYNAJEM I ZARZĄDZANIE
NIERUCHOMOŚCIAMI WŁASNYMI LUB DZIERŻAWIONYMI 9 2. 29 20 Z PRODUKCJA NADWOZI
DO POJAZDÓW SILNIKOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM
MOTOCYKLI; PRODUKCJA PRZYCZEP I NACZEP
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Faza I Rama nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Faza I Rama wynosi 0,90%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,750% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,90% w 2025 roku. • 0,15% w 2024 roku.
Wiarygodność firmy
Faza I Rama charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 1 roku.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Faza I Rama wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 2 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2 tys. zł w 2025 roku.
Wynagrodzenia
Brak danych o wynagrodzeniach.
Bilans
Całkowita wartość aktywów Faza I Rama wyniosła 3633 zł.
Aktywa obrotowe to 3633 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 3633 zł.
Kapitał (fundusz) własny to -52 220 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 55 854 zł.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 3633 zł sumy bilansowej i -52 220 zł kapitału własnego w 2025 roku.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 1537,2%.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 55 854 zł w 2025 roku
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 1537% w 2025 roku
Wierzyciele
Organizacja Faza I Rama ma 55 854 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Najwięcej jest winna bankom i pożyczkodawcom: 50 000 zł (90%).
Pozostali, 5854 zł (10%), to część, której sprawozdanie nie rozbija.
Zobowiązania razem
56 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
90%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty i pożyczki · wszyscy pożyczkodawcy
50 tys. zł
90%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
6 tys. zł
10%
Płynność finansowa
Aktywa obrotowe organizacji Faza I Rama wynoszą 3633 zł. W danych za wybrany okres brak kwoty zobowiązań krótkoterminowych, więc nie można ocenić, w jakim stopniu środki te pokrywają bieżące płatności.
Pokrycie zobowiązań krótkoterminowych
4 tys. zł
Środki firmy
aktywa obrotowe
W danych za wybrany okres brak kwoty zobowiązań krótkoterminowych, dlatego wykres pokazuje same środki firmy - bez poziomu zobowiązań do porównania.
Obsługa długu
Kredyty i pożyczki organizacji Faza I Rama od wszystkich pożyczkodawców (także z grupy kapitałowej): 50 000 zł. Druk uproszczony nie wydziela długu wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy, więc długu netto nie podajemy.
Dług a gotówka
kredyty i pożyczki (wszyscy pożyczkodawcy)50 tys. zł
Druk uproszczony nie wydziela długu wobec banków spoza grupy - długu netto nie podajemy.
Cykl konwersji gotówki
Brak danych o cyklu konwersji gotówki.
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Faza I Rama wynoszą 102 188 zł (łączne koszty wykazane w druku mikro).
Największa wykazana kategoria to zużycie materiałów i energii: 92 082 zł, czyli 90% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to pozostałe koszty (druk mikro): 10 106 zł, czyli 10% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
łączne koszty wykazane w druku mikro
Koszty działalności operacyjnej102 tys. zł
Zużycie materiałów i energii92 tys. zł · 90%
Pozostałe koszty (druk mikro)10 tys. zł · 10%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 102 tys. zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2025 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: zużycie materiałów i energii, pozostałe koszty (druk mikro). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Brak danych o podatku dochodowym.
Wyniki na tle rynku - brak PKD głównego
Brak danych o wynikach na tle rynku.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i strat5 pozycji
A. Przychody podstawowej działalności operacyjnej i zrównane z nimi, w tym:44 968,00
B. Koszty podstawowej działalności operacyjnej102 188,18
II. Zużycie materiałów i energii92 082,38
IV. Pozostałe koszty10 105,80
F. Zysk/strata netto (A-B+C-D-E)-57 220,18
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Faza I Rama składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Jedyne dostępne sprawozdanie finansowe złożono 78 dni po terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 78 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+78
dni względem terminu
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
+2 mies. 18 dni01-10-2026
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Karp Marzena posiada 90 udziałów, które stanowią 90% firmy.
Karp Tomasz posiada 10 udziałów, które stanowią 10% firmy.
Największym udziałowcem od 07.01.2026 jest Karp Marzena kontrolująca
90% udziałów.
W okresie od 20.05.2025 do 07.01.2026 najwięcej udziałów posiadała
Karp Marzena (90%).