Specjalizacja w wyposażeniu warsztatów wulkanizacyjnych|Szeroki asortyment narzędzi i materiałów wulkanizacyjnych|Własny warsztat umożliwiający testowanie urządzeń|Szkolenia dla klientów|Współpraca z renomowanymi producentami
Firma Wulcar, istniejąca na rynku od 1997 roku, specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości wyposażenia dla warsztatów wulkanizacyjnych. Dzięki długoletniemu doświadczeniu i współpracy z renomowanymi producentami, oferuje szeroki asortyment materiałów wulkanizacyjnych, narzędzi oraz urządzeń, które spełniają wymagania zarówno małych warsztatów, jak i dużych serwisów opon. Oferta Wulcar obejmuje m.in. montażownice, wyważarki, urządzenia do geometrii kół, podnośniki oraz chemikalia wulkanizacyjne. Klientami Wulcar są serwisy opon z całej Polski, które cenią sobie nie tylko jakość, ale także profesjonalne doradztwo i wsparcie techniczne. Wulcar posiada własny warsztat, co umożliwia testowanie sprzedawanych urządzeń oraz organizowanie szkoleń dla klientów. Marki, z którymi współpracuje to m.in. Uni-Trol, Ravaglioli, Giuliano i wiele innych, co daje gwarancję, że produkty są na najwyższym poziomie.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Wulcar osiągnęła 361 726 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 361 675 zł. Pozostałe przychody to 51 zł.
Całkowite koszty wyniosły 361 254 zł.
Zysk netto wyniósł 420 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 120 575 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 361 726 zł w 2026 roku. • 7 254 810 zł w 2025 roku. • 5 600 815 zł w 2024 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 140 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 420 zł w 2026 roku. • 194 955 zł w 2025 roku. • 286 870 zł w 2024 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Wulcar wynosi 608 266 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
4204 zł a 1 948 980 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 202 755 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 608 266 zł w 2026 roku. • 5 981 479 zł w 2025 roku. • 5 100 258 zł w 2024 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Wulcar wynosi 2 tys. zł.
EBITDA Wulcar wynosi 3 tys. zł.
Zatrudnienie
Brak danych o zatrudnieniu.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 9 os. w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Wulcar wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,480% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2026 roku. • 2,89% w 2025 roku. • 2,89% w 2024 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Wulcar wynosi 0,08%. To oznacza, że firma ma szansę 0,08% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,007% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,08% w 2026 roku. • 0,06% w 2025 roku. • 0,05% w 2024 roku.
Wiarygodność firmy
Wulcar charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2026 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Wulcar wynosi 46 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 152 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 tys. zł a 152 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
15 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 46 tys. zł w 2026 roku. • 138 tys. zł w 2025 roku. • 113 tys. zł w 2024 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 tys. zł w 2026 roku. • 35 tys. zł w 2025 roku. • 57 tys. zł w 2024 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 152 tys. zł w 2026 roku. • 290 tys. zł w 2025 roku. • 224 tys. zł w 2024 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
50 288
zł.
Koszty operacyjne Wulcar wyniosły
359 790
zł.
Wynagrodzenia stanowią
14%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
16 763 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 50 288 zł w 2026 roku • 639 991 zł w 2025 roku • 427 527 zł w 2024 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
4.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
14% w 2026 roku •
9% w 2025 roku •
8% w 2024 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Wulcar wyniosła 1 007 077 zł.
a
ktywa obrotowe to 954 077 zł.
a
ktywa trwałe to 53 000 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 007 077 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 519 832 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 487 245 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 335 692 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 007 077 zł w 2026 roku. • 1 016 155 zł w 2025 roku. • 768 659 zł w 2024 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 0%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 0%.
Marża operacyjna wyniosła 1%.
Marża netto wyniosła 0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji nie zmienia się w czasie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Wulcar wyniosły 519 832 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 007 077 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 52%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 173 277 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 519 832 zł w 2026 roku • 529 330 zł w 2025 roku • 476 789 zł w 2024 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 52% w 2026 roku • 52% w 2025 roku • 62% w 2024 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Wulcar wykazała przychody na poziomie 361 726 zł.
Organizacja zarobiła 726 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 306 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 420 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 42% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 102 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 306 zł w 2026 roku • 36 242 zł w 2025 roku • 40 663 zł w 2024 roku
Organizacja Wulcar wykazała zysk netto większy niż 0% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa części i akcesoriów do pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli".
Organizacja wykazała przychód większy niż 50% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 50% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 50% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 100%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2026 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2026 były wyższe niż 50% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2026 była ona wyższa niż 50% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2026 był wyższy niż 0% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2026 była wyższa niż 0% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2026 była wyższa niż 0% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2026 była wyższa niż 0% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2026 była wyższa niż 0% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2026 był on wyższy niż 50% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2026 wynosił on 100%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 2 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 62 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2026 zostało złożone 109 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-62
dni względem terminu
2
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2026
−3 mies. 19 dni28-04-2026
2024
−15 dni30-06-2025
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Rudnicki Piotr posiada 50
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.