SĄD REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
1. KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU MA PRAWO REPREZENTOWAĆ SPÓŁKĘ SAMODZIELNIE 2. ROZPORZĄDZENIE LUB ZACIĄGNIĘCIE ZOBOWIĄZANIA DO ŚWIADCZENIA O WARTOŚCI DWUKROTNIE PRZEWYŻSZAJĄCEJ WYSOKOŚĆ KAPITAŁU ZAKŁADOWEGO SPÓŁKI WYMAGA UCHWAŁY WSPÓLNIKÓW 3.CZŁONEK ZARZĄDU JEST ZOBOWIĄZANY DO INFORMOWANIA POZOSTAŁYCH CZŁONKÓW ZARZĄDU O DOKONANYCH CZYNNOŚCIACH PRAWNYCH.
Specjalistyczna opieka zdrowotna dla dorosłych i dzieci.|Usługi medyczne w szerokim zakresie specjalizacji.|Możliwość e-rejestracji na wizyty lekarskie.|Ponad 60 wykwalifikowanych lekarzy.|Placówki zlokalizowane w Jarosławiu i jego okolicach.
Przychodnia MED-JAR to renomowane centrum medyczne z siedzibą w Jarosławiu, które od początku swojej działalności stawia na zdrowie i komfort swoich pacjentów. Zespół MED-JAR składa się z ponad 60 lekarzy, w tym specjalistów z różnych dziedzin medycyny, którzy pochodzą z najlepszych oddziałów szpitalnych i klinicznych w regionie Podkarpacia, takich jak Lublin, Rzeszów, Sanok czy Przemyśl. Przychodnia oferuje szeroki zakres usług medycznych, zarówno w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, jak i specjalistycznej, zapewniając kompleksową obsługę pacjentów w wielu dziedzinach jak kardiologia, pediatria, dermatologia, neurologia i wiele innych. Dodatkowo, aby zwiększyć komfort pacjentów, w placówkach MED-JAR istnieje możliwość umawiania wizyt przez internet. Historia MED-JAR sięga wielu lat wstecz, a placówka cieszy się znakomitą opinią dzięki wysokim standardom obsługi oraz zaangażowaniu personelu lekarskiego, co zostało potwierdzone przez pozytywne opinie pacjentów.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Med-Jar osiągnęła 13 672 216 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 13 672 216 zł.
Całkowite koszty wyniosły 12 727 193 zł.
Zysk netto wyniósł 945 023 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
5 982 451 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 13 672 216 zł w 2025 roku. • 11 614 964 zł w 2024 roku. • 1 707 315 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi
498 293 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 945 023 zł w 2025 roku. • 731 021 zł w 2024 roku. • -51 563 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Med-Jar wynosi 13 218 789 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
869 697 zł a 32 733 763 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
6 136 012 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 13 218 789 zł w
2025 roku. • 10 110 951 zł w
2024 roku. • 946 765 zł w
2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Med-Jar wynosi 1,07 mln zł.
EBITDA Med-Jar wynosi 1,11 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
559 200 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 071 836 zł w
2025 roku. • 922 712 zł w
2024 roku. • -46 564 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
574 365 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 105 289 zł w
2025 roku. • 935 205 zł w
2024 roku. • -43 441 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Med-Jar wynosi 19 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 19 os. w 2025 roku. • 10 - 50 os. (szac.) w 2024 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 6 obwieszczeń
dotyczących organizacji Med-Jar.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 27 sierpnia 2025 (MSiG nr 165/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
6
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
6 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 1032876. MED-JAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001065304. SYSTEM, wpis do rejestru: 24.10.2023.
[RDF/779067/25/724]
MSiG 165/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 24.10.2023 DO 31.12.2023
Poz. 1032875. MED-JAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001065304. SYSTEM, wpis do rejestru: 24.10.2023.
[RDF/779067/25/323]
MSiG 165/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
X V. W P I S Y D O
W dniu 14.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 14.07.2025 okres OD
24.10.2023 DO 31.12.2023
Poz. 1016504. MED-JAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001065304. SYSTEM, wpis do rejestru: 24.10.2023.
[RDF/778555/25/334]
MSiG 164/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
Poz. 1016503. MED-JAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001065304. SYSTEM, wpis do rejestru: 24.10.2023.
[RDF/778555/25/933]
MSiG 164/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 14.07.2025 okres OD
01.01.2024 DO 31.12.2024
Poz. 439489. MED-JAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001065304. SĄD
REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 24.10.2023.
[RZ.XII NS-REJ.KRS/5068/24/503]
Rzuć okiemMSiG 108/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 22.05.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 4. Informacje o umowie wpisać: 1 1. 21
GRUDNIA 2023 ROK, NOTARIUSZ JAKUB GŁOGOWSKI, KANCELARIA NOTARIALNA JAKUB
GŁOGOWSKI UL. CZARNIECKIEGO 12/2, 37-500
JAROSŁAW, REP. A NR 8065/2023; DODAJE SIĘ
nie PARAGRAF 21 UST. 1 PKT A,B,C,D,E,F,G UST.2, UST.
3, UST. 4, UST. 5.
Rub. 7. Dane wspólników 1 (dla pozycji: 1. TKACZYK
2. GRAŻYNA 3. [ukryto]) wykreślić: 5. 1000
UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 50.000,00 ZŁ
(PIĘĆDZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH) wpisać: 5. 520
UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 26.000,00
ZŁ wykreślić: 6. TAK wpisać: 6. NIE 2 1. TKACZYK 2. PIOTR 3. [ukryto] 5. 240 UDZIAŁÓW
O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 12.000,00 ZŁOTYCH 6. NIE
3 1. MOMOT 2. JOANNA 3. [ukryto] 5. 240
UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 12.000,00 ZŁOTYCH 6. NIE
Dz. 2. Rub. 3. Prokurenci wpisać: 1 1. KŁODA 2. BARTOSZ ŁUKASZ 3. [ukryto] 4. PROKURA SAMOISTNA
Poz. 1309607. MED-JAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001065304. SĄD
REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 24.10.2023.
[RZ.XII NS-REJ.KRS/17012/23/638]
MSiG 214/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
O K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
W dniu 24.10.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. MED-JAR
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmi
1. kraj POLSKA województwo PODKARPACKIE
powiat JAROSŁAWSKI gmina JAROSŁAW miejscowość JAROSŁAW 2. miejscowość JAROSŁAW ulica
UL. 3-GO MAJA nr domu 65 kod pocztowy 37-500
poczta JAROSŁAW kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. DATA SPORZĄDZENIA AKTU
NOTARIALNEGO 6 LIPCA 2023 ROK, NOTARIUSZ
JAKUB GŁOGOWSKI, KANCELARIA NOTARIALNA
JAKUB GŁOGOWSKI UL. CZARNIECKIEGO 12/2,
37-500 JAROSŁAW, NR REPERTORIUM 4495/2023
Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ
LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 6. Sposób powstania
spółki 1. PRZEKSZTAŁCENIE PRZEDSIĘBIORCY
BĘDĄCEGO OSOBĄ FIZYCZNĄ WYKONUJĄCĄ WE
WŁASNYM IMIENIU DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ W JEDNOOSOBOWĄ SPÓŁKĘ KAPITAŁOWĄ
2. 06.07.2023, GRAŻYNA TKACZYK W DNIU 6 LIPCA
2023 ROKU PRZED NOTARIUSZEM JAKUBEM GŁOGOWSKIM W JEGO KANCELARII NOTARIALNEJ
W JAROSŁAWIU PRZY UL. CZARNIECKIEGO 12/2
ZŁOŻYŁA OŚWIADCZENIE O PRZEKSZTAŁCENIU
JEDNOOSOBOWEJ DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ PROWADZONEJ POD FIRMĄ: GRAŻYNA
TKACZYK MED-JAR, WPISANEJ DO CENTRALNEJ
EWIDENCJI O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
(ADRES: 37-500 JAROSŁAW, UL. 3 MAJA NR 65,
REGON: 651224793 NIP: 7921300143) W JEDNOOSOBOWĄ SPÓŁKĘ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (REPETYTORIUM A NUMER
4491/2023). GRAŻYNA TKACZYK NA PODSTAWIE
ART. 584(1) - 584(13) KODEKSU SPÓŁEK HANDLOWYCH POSTANAWIA PRZEKSZTAŁCIĆ FORMĘ
PROWADZONEJ PRZEZ SIEBIE DZIAŁALNOŚCI
W SPÓŁKĘ Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ NA WARUNKACH OKREŚLONYCH W PLANIE
PRZEKSZTAŁCENIA PRZEDSIĘBIORCY, PRZYJĘTYM W DNIU 28 MARCA 2023 ROKU PRZED NOTARIUSZEM JAKUBEM GŁOGOWSKIM W JEGO
KANCELARII NOTARIALNEJ W JAROSŁAWIU PRZY
UL. CZARNIECKIEGO 12/2 REP. A NR 1487/2023.
AKT ZAŁOŻYCIELSKI SPÓŁKI Z OGRANICZONĄ
es ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ZOSTAJE SPORZĄDZONY 6 LIPCA 2023 ROKU W W/W KANCELARII
NOTARIALNEJ REP. A NR 4495/2023, W ZWIĄZKU
Z CZYM ZAKŁADA SIĘ SPÓŁKĘ Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, KTÓRA BĘDZIE PROWADZIĆ DZIAŁALNOŚĆ POD FIRMĄ MED-JAR
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. NIP NUMER: 7921300143 PRub. Podmioty,
z których powstała spółka 1 1. GRAŻYNA TKACZYK
MED-JAR, PRZEDSIĘBIORCA BĘDĄCY OSOBĄ
FIZYCZNĄ WYKONUJĄCY WE WŁASNYM IMIENIU
DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ 2. POLSKA, EWIDENCJA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ 3. _____
4. MINISTER WŁAŚCIWY DO SPRAW GOSPODARKI
5. 651224793 Rub. 7. Dane wspólników 1 1. TKACZYK 2. GRAŻYNA 3. [ukryto] 5. 1000 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 50.000,00 ZŁ (PIĘĆDZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH) 6. TAK Rub. 8. Kapitał
spółki 1. 50000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. 1. KAŻDY Z CZŁONKÓW
ZARZĄDU MA PRAWO REPREZENTOWAĆ SPÓŁKĘ
SAMODZIELNIE 2. ROZPORZĄDZENIE LUB ZACIĄGNIĘCIE ZOBOWIĄZANIA DO ŚWIADCZENIA
O WARTOŚCI DWUKROTNIE PRZEWYŻSZAJĄCEJ
WYSOKOŚĆ KAPITAŁU ZAKŁADOWEGO SPÓŁKI
WYMAGA UCHWAŁY WSPÓLNIKÓW 3.CZŁONEK
ZARZĄDU JEST ZOBOWIĄZANY DO INFORMOWANIA POZOSTAŁYCH CZŁONKÓW ZARZĄDU
O DOKONANYCH CZYNNOŚCIACH PRAWNYCH.
PRub. Dane osób wchodzących w skład organu
1 1. TKACZYK 2. GRAŻYNA 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 86 21
Z PRAKTYKA LEKARSKA OGÓLNA 1 2. 46 18
Z DZIAŁALNOŚĆ AGENTÓW SPECJALIZUJĄCYCH
SIĘ W SPRZEDAŻY POZOSTAŁYCH OKREŚLONYCH
TOWARÓW 2 2. 68 20 Z WYNAJEM I ZARZĄDZANIE
NIERUCHOMOŚCIAMI WŁASNYMI LUB DZIERŻAWIONYMI 3 2. 70 22 Z POZOSTAŁE DORADZTWO
W ZAKRESIE PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI
GOSPODARCZEJ I ZARZĄDZANIA 4 2. 82 11 Z DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA ZWIĄZANA Z ADMINISTRACYJNĄ OBSŁUGĄ BIURA 5 2. 86 22 Z PRAKotu TYKA LEKARSKA SPECJALISTYCZNA 6 2. 86 90
A DZIAŁALNOŚĆ FIZJOTERAPEUTYCZNA 7 2. 86 90
E POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE OPIEKI
ZDROWOTNEJ, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA 8 2. 96 09 Z POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ
USŁUGOWA, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Med-Jar nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Med-Jar wynosi 1,02%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 1,645% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,02% w 2025 roku. • 1,67% w 2024 roku. • 4,31% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Med-Jar charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Med-Jar wynosi 311 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 161 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 547 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 161 tys. zł a 547 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta między 2024 a 2025 rokiem. Zmiana wynosi 110 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 311 tys. zł w 2025 roku. • 200 tys. zł w 2024 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 161 tys. zł w 2025 roku. • 50 tys. zł w 2024 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 547 tys. zł w 2025 roku. • 465 tys. zł w 2024 roku. • 68 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 366 350
zł.
Koszty operacyjne Med-Jar wyniosły
12 600 380
zł.
Wynagrodzenia stanowią
18,8%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
953 934 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 366 350 zł w 2025 roku • 2 008 882 zł w 2024 roku • 458 481 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
3,7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
18,8% w 2025 roku •
18,8% w 2024 roku •
26,1% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Med-Jar wyniosła 2 760 338 zł.
a
ktywa trwałe to 307 257 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 453 081 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 760 338 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 210 848 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 549 489 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 019 508 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 845 309 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 2 760 338 zł sumy bilansowej i 1 210 848 zł kapitału własnego w 2025 roku. • 1 531 326 zł sumy bilansowej i 251 251 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 721 321 zł sumy bilansowej i -479 770 zł kapitału własnego w 2023 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 78,05%.
Marża operacyjna wyniosła 7,84%.
Marża netto wyniosła 6,91%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
20,5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
33,5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
5,5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
5 punktów procentowych rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Med-Jar wyniosły 1 549 489 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 760 338 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 56,1%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 174 199 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 549 489 zł w 2025 roku • 1 280 075 zł w 2024 roku • 1 201 091 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
55,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 56% w 2025 roku • 84% w 2024 roku • 167% w 2023 roku
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Med-Jar wynosi 2,1 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 2,1 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 0,76, czyli same środki pieniężne pokrywają 76% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
gotówka od ręki: 885 tys. zł należności i inne: 1,6 mln zł poziom rachunków do zapłaty
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 2,10 zł, z czego 0,76 zł w gotówce.
2,1
płynność bieżąca
2,1
płynność szybka
0,76
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie. Średni wzrost wskaźnika wynosi 0,67 rocznie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 2,1 w 2025 roku • 1,43 w 2024 roku • 0,76 w 2023 roku
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Med-Jar wynosi 36 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 24 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 13 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Należności handlowe organizacji wynoszą 1 336 765 zł, z czego 1 336 765 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza13 dni
firma płaci dostawcom 13 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
36 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 36 dni
24 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 24 dniach
Rotacja zapasów0 dni
ile dni towar leży w magazynie, zanim firma go sprzeda
firma nie wykazała zapasów w tym okresie
Należności handlowe1,3 mln zł
klienci są winni firmie 1,3 mln zł
do 12 miesięcy1,3 mln zł · 100%
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 36 dni w 2025 roku • 24 dni w 2024 roku • 19 dni w 2023 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Med-Jar wynoszą 12 590 448 zł.
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 9 889 848 zł, czyli 79% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 2 045 853 zł, czyli 16% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia: 320 497 zł, czyli 3% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B układu porównawczego (8 pozycji)
Koszty razem12,6 mln zł
Usługi obce9,9 mln zł · 79%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)2,1 mln zł · 16%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia320 tys. zł · 3%
Zużycie materiałów i energii238 tys. zł · 2%
Amortyzacja33 tys. zł · <1%
Suma kosztów działalności organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły: • 12,6 mln zł w 2025 roku • 10,7 mln zł w 2024 roku • 1,8 mln zł w 2023 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Med-Jar wykazała przychody na poziomie 13 672 216 zł.
Organizacja zarobiła 1 050 035 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 105 012 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 945 023 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 10% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację obniża się w czasie. Średni spadek podatku dochodowego wynosi
63 829 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 105 012 zł w 2025 roku • 168 841 zł w 2024 roku
Organizacja Med-Jar wykazała zysk netto większy niż 86% organizacji z branży "Praktyka lekarska ogólna".
Organizacja wykazała przychód większy niż 90% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 74% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 73% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 55% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 85% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,07%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 86% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 90% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 74% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 73% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 54% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 55% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 83% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 85% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0,07%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy28 z 35 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi13 523 035,72
I. Przychody netto ze sprzedaży13 523 035,72
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
B. Koszty działalności operacyjnej12 590 447,93
I. Amortyzacja33 452,46
II. Zużycie materiałów i energii237 558,40
III. Usługi obce9 889 848,33
IV. Wynagrodzenia2 045 852,71
V. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)320 497,23
VI. Pozostałe koszty, w tym: (+1)63 238,80
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)932 587,79
D. Pozostałe przychody operacyjne, w tym:149 180,36
1. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne, w tym:9 931,72
1. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
F. Przychody finansowe, w tym:0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach od jednostek, w których jednostka posiada zaangażowanie w kapitale, w tym: (+1)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
G. Koszty finansowe, w tym:21 801,78
I. Odsetki, w tym: (+1)21 801,78
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
H. Zysk (strata) brutto (C + D - E + F - G)1 050 034,65
I. Podatek dochodowy105 012,00
J. Zysk (strata) netto (H - I)945 022,65
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Med-Jar składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 3 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 2 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 119 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 7 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+119
dni względem terminu
2
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−7 dni08-07-2026
2024
−1 dzień14-07-2025
2023
+12 mies. 4 dni14-07-2025
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Tkaczyk Grażyna posiada 520 udziałów, które stanowią 52% firmy.
Tkaczyk Piotr posiada 240 udziałów, które stanowią 24% firmy.
Momot Joanna posiada 240 udziałów, które stanowią 24% firmy.
Największym udziałowcem od 22.05.2024 jest Tkaczyk Grażyna kontrolująca
52% udziałów.
W okresie od 24.10.2023 do 22.05.2024 najwięcej udziałów posiadała
Tkaczyk Grażyna (100%).