Organizacja Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Pawłowice osiągnęła 26 899 863 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 26 899 863 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 26 886 518 zł.
Zysk netto wyniósł 13 345 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 8 966 621 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 26 899 863 zł w 2024 roku. • 16 245 160 zł w 2023 roku. • 630 687 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 4448 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 13 345 zł w 2024 roku. • 118 650 zł w 2023 roku. • 3270 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Pawłowice wynosi 18 092 572 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
105 948 zł a 67 249 658 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 6 030 857 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 18 092 572 zł w 2024 roku. • 11 400 644 zł w 2023 roku. • 438 989 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Pawłowice wynosi 13 tys. zł.
EBITDA Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Pawłowice wynosi 13 tys. zł.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Pawłowice.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Pawłowice wynosi 2,82%. To oznacza, że firma ma szansę 2,82% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,510% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,82% w 2024 roku. • 2,86% w 2023 roku. • 2,91% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Pawłowice wynosi 0,31%. To oznacza, że firma ma szansę 0,31% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,083% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,31% w 2024 roku. • 0,11% w 2023 roku. • 0,12% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Pawłowice charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 3 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Pawłowice wynosi 328 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 2 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,08 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 2 tys. zł a 1,08 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
109 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 328 tys. zł w 2024 roku. • 208 tys. zł w 2023 roku. • 8 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 2 tys. zł w 2024 roku. • 18 tys. zł w 2023 roku. • 0 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,08 mln zł w 2024 roku. • 650 tys. zł w 2023 roku. • 25 tys. zł w 2022 roku.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Pawłowice wyniosła 1 684 921 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 684 921 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 684 921 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 543 656 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 141 265 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 561 640 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 684 921 zł w 2024 roku. • 626 869 zł w 2023 roku. • 580 226 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 9%.
Marża operacyjna wyniosła 0%.
Marża netto wyniosła 0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji nie zmienia się w czasie.
Organizacja Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Pawłowice wykazała zysk netto większy niż 65% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa żywych zwierząt".
Organizacja wykazała przychód większy niż 91% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 68% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 23% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 56% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 50% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.2%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 65% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 91% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 79% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 68% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 24% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 23% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 56% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 50% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 3 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 25 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 22 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-25
dni względem terminu
3
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−22 dni23-06-2025
2023
−21 dni24-06-2024
2022
−1 mies. 1 dni14-06-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki