Organizacja Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Sochaccy osiągnęła 15 741 655 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 15 741 655 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 15 726 716 zł.
Zysk netto wyniósł 14 939 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 3 935 414 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 15 741 655 zł w 2024 roku. • 16 699 358 zł w 2023 roku. • 11 746 099 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 3735 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 14 939 zł w 2024 roku. • 53 485 zł w 2023 roku. • 15 228 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Sochaccy wynosi 10 615 614 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
61 421 zł a 39 354 137 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 2 653 903 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 10 615 614 zł w 2024 roku. • 11 397 060 zł w 2023 roku. • 7 901 748 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Sochaccy wynosi 15 tys. zł.
EBITDA Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Sochaccy wynosi 15 tys. zł.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Sochaccy.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Sochaccy wynosi 2,86%. To oznacza, że firma ma szansę 2,86% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,372% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,86% w 2024 roku. • 2,86% w 2023 roku. • 2,87% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Sochaccy wynosi 0,25%. To oznacza, że firma ma szansę 0,25% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,048% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,25% w 2024 roku. • 0,18% w 2023 roku. • 0,23% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Sochaccy charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 4 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Sochaccy wynosi 192 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 2 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 630 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 2 tys. zł a 630 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
48 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 192 tys. zł w 2024 roku. • 204 tys. zł w 2023 roku. • 139 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 2 tys. zł w 2024 roku. • 8 tys. zł w 2023 roku. • 2 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 630 tys. zł w 2024 roku. • 668 tys. zł w 2023 roku. • 470 tys. zł w 2022 roku.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Sochaccy wyniosła 1 331 927 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 331 927 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 331 927 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 250 032 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 81 895 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 332 982 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 331 927 zł w 2024 roku. • 1 207 925 zł w 2023 roku. • 1 501 272 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 18%.
Marża operacyjna wyniosła 0%.
Marża netto wyniosła 0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji nie zmienia się w czasie.
Organizacja Spółdzielnia Producentów Trzody Chlewnej Sochaccy wykazała zysk netto większy niż 65% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa żywych zwierząt".
Organizacja wykazała przychód większy niż 85% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 74% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 69% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 23% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 56% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 56% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.1%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 65% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 85% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 74% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 69% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 24% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 23% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 56% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 56% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.1%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 4 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 59 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 76 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-59
dni względem terminu
4
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−2 mies. 16 dni30-04-2025
2023
−2 mies. 20 dni26-04-2024
2022
−17 dni28-06-2023
2021
−2 mies. 3 dni13-08-2022
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki