Kroplówki witaminowe z 100% wchłanialnością|Szeroki wybór terapii witaminowych|Indywidualne konsultacje z lekarzem|Współpraca z laboratorium Diagnostyka|Badania krwi przed terapią
Wita Medica to renomowana klinika witaminowa z siedzibą we Wrocławiu, specjalizująca się w kompleksowej profilaktyce zdrowotnej. Jej głównym obszarem działalności są kroplówki witaminowe, które stanowią skuteczną, bezpieczną i naturalną metodę wspierania zdrowego stylu życia. Celem kliniki jest dostarczanie terapii dożylnej, która zapewnia 100% wchłanialności składników odżywczych, w przeciwieństwie do tradycyjnych suplementów diety, które organizm przyswaja jedynie w 10%. Wita Medica oferuje szeroką gamę kroplówek, w tym Beauty, Energie, Hydro, Immuno, Sport, Detox, Vege B-complex, Magnez, Personal i na kaca, każda dostosowana do specyficznych potrzeb pacjenta. Na pierwszą wizytę składa się konsultacja z lekarzem, analiza stanu zdrowia i indywidualne dostosowanie terapii. Klinika współpracuje z laboratorium Diagnostyka, które zapewnia liczne badania krwi, potrzebne do oceny zdrowia pacjentów przed rozpoczęciem terapii. Wita Medica, poprzez swoje innowacyjne podejście do suplementacji i profesjonalne podejście do pacjentów, zyskuje na popularności jako wiodąca placówka zdrowotna w Polsce.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja WMC Pietryszyn osiągnęła 1 219 284 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 1 219 238 zł. Pozostałe przychody to 46 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 201 360 zł.
Zysk netto wyniósł 17 924 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
365 109 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 1 219 284 zł w 2024 roku. • 972 322 zł w 2023 roku. • 489 066 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi
7259 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 17 924 zł w 2024 roku. • -46 582 zł w 2023 roku. • 32 442 zł w 2022 roku.
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji WMC Pietryszyn wynosi 845 683 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
16 754 zł a 2 856 529 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
179 532 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 845 683 zł w
2024 roku. • 590 607 zł w
2023 roku. • 486 619 zł w
2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT WMC Pietryszyn wynosi 25 tys. zł.
EBITDA WMC Pietryszyn wynosi 25 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
6009 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 24 665 zł w
2024 roku. • 36 682 zł w
2022 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
5938 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 24 806 zł w
2024 roku. • 36 682 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie WMC Pietryszyn mieści się w przedziale 0 - 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 6 obwieszczeń
dotyczących organizacji WMC Pietryszyn.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 10 marca 2025 (MSiG nr 47/2025).
W dniu 28.02.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.02.2023 DO 31.12.2023
W dniu 28.02.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 28.02.2025 okres OD
01.02.2023 DO 31.12.2023
W dniu 19.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 13.04.2022 DO 31.12.2022
W dniu 19.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 19.07.2023 okres O
13.04.2022 DO 31.12.2022
Poz. 65564. WMC PIETRYSZYN SPÓŁKA KOMANN DYTOWO-AKCYJNA. KRS 0000966195. SĄD
REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE
WROCŁAWIU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 13.04.2022.
[WR.VI NS-REJ.KRS/2871/23/609]
Rzuć okiemMSiG 24/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 25.01.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu wykreślić: 3. WMC
PIETRYSZYN, KĘDZIA SPÓŁKA KOMANDYTOWO-AKCYJNA wpisać: 3. WMC PIETRYSZYN SPÓŁKA
KOMANDYTOWO-AKCYJNA
Rub. 4. Informacje o statucie wpisać: 1 1. 13.01.20
R., EWELINA GANDZIAROWSKA-ŻUK ZASTĘPCA
NOTARIALNY NOTARIUSZA KATARZYNY SWĘDROWSKIEJ; KANCELARIA NOTARIALNA WE WROCŁAWIU; REP. A NR 672/2022; ZMIANA: §2, §7, §12,
§13, §20, §23.
Rub. 7. Dane komplementariuszy wykreślić:
1 1. KĘDZIA 2. SYLWIA 3. [ukryto] 5. NIE 8. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Uprawnieni do reprezentowania
spółki 1 (dla pozycji: 1. KOMPLEMENTARIUSZE
REPREZENTUJĄCY SPÓŁKĘ) PRub. Dane komplementariuszy reprezentujących spółkę wykreślić:
1 1. KĘDZIA 2. SYLWIA 3. [ukryto]
Poz. 216453. WMC PIETRYSZYN, KĘDZIA SPÓŁKA
KOMANDYTOWO-AKCYJNA. KRS 0000966195. SĄD
REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE
WROCŁAWIU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
13.04.2022.
[WR.VI NS-REJ.KRS/8374/22/730]
MSiG 79/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 13.04.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA KOMANDYTOWO-AKCYJNA 3. WMC PIETRYSZYN, KĘDZIA
SPÓŁKA KOMANDYTOWO-AKCYJNA 4. NIE 5. NIE
Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA
województwo DOLNOŚLĄSKIE powiat WROCŁAW gmina WROCŁAW miejscowość WROCŁAW
2. miejscowość WROCŁAW ulica UL. ZAKŁADOWA
nr domu 14C kod pocztowy 50-231 poczta WROCŁAW kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o statucie
1 1. 25.03.2022 R., MARTA GRZEGOREK ZASTĘPCA
NOTARIALNY NOTARIUSZA WITA TARKOWSKIEGO,
KANCELARIA NOTARIALNA WE WROCŁAWIU; REP.
A NR 8477/2022 Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY
Rub. 7. Dane komplementariuszy 1 1. KĘDZIA 2. SYLWIA 3. [ukryto] 5. NIE 8. NIE 2 1. PIETRYSZYN
2. MATEUSZ DAMIAN 3. [ukryto] 5. NIE 8. NIE
Rub. 8. Kapitał spółki 1. 50000,00 ZŁ 2. 500 3. 100,00
ZŁ 4. 50000,00 ZŁ PRub. Informacja o wniesieniu
aportu 1 1. 0,00 ZŁ Rub. 9. Emisje akcji 1 1. A 2. 500
3. AKCJE NIE SĄ UPRZYWILEJOWANE
Dz. 2. Rub. 1. Uprawnieni do reprezentowania spółki
1 1. KAŻDY KOMPLEMENTARIUSZ SAMODZIELNIE
PROWADZI SPRAWY SPÓŁKI I JEST UPRAWNIONY
DO JEJ REPREZENTACJI WE WSZYSTKICH SPRAWACH SĄDOWYCH I POZASĄDOWYCH. PRub.
Dane komplementariuszy reprezentujących spółkę
1 1. KĘDZIA 2. SYLWIA 3. [ukryto] 2 1. PIETRYSZYN 2. MATEUSZ DAMIAN 3. [ukryto]
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 86 90
E POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE
OPIEKI ZDROWOTNEJ, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA 1 2. 68 DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA
Z OBSŁUGĄ RYNKU NIERUCHOMOŚCI 2 2. 41
ROBOTY BUDOWLANE ZWIĄZANE ZE WZNOSZENIEM BUDYNKÓW 3 2. 43 ROBOTY BUDOWLANE SPECJALISTYCZNE 4 2. 46 HANDEL HURTOWY, Z WYŁĄCZENIEM HANDLU POJAZDAMI
SAMOCHODOWYMI 5 2. 47 HANDEL DETALICZNY,
Z WYŁĄCZENIEM HANDLU DETALICZNEGO
POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI 6 2. 45 HANDEL
HURTOWY I DETALICZNY POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI; NAPRAWA POJAZDÓW SAMO-
,00 CHODOWYCH 7 2. 53 DZIAŁALNOŚĆ POCZTOWA
I KURIERSKA 8 2. 55 ZAKWATEROWANIE 9 2. 86 90
5000 A DZIAŁALNOŚĆ FIZJOTERAPEUTYCZNA
f) Spółki z ograniczoną
odpowiedzialnością
Krajowy Rejestr Zadłużonych
WMC Pietryszyn nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji WMC Pietryszyn wynosi 1,53%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,560% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,53% w 2024 roku. • 2,34% w 2023 roku. • 0,41% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
WMC Pietryszyn charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 2 poziomy w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla WMC Pietryszyn wynosi 18 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 4 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 49 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 4 tys. zł a 49 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
3 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 18 tys. zł w 2024 roku. • 9 tys. zł w 2023 roku. • 13 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 4 tys. zł w 2024 roku. • 6 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 49 tys. zł w 2024 roku. • 39 tys. zł w 2023 roku. • 20 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
169 390 zł.
Koszty operacyjne WMC Pietryszyn wyniosły
1 194 573 zł.
Wynagrodzenia stanowią
14,2%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
57 985 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 169 390 zł w 2024 roku • 103 174 zł w 2023 roku • 53 421 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1,2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
14,2% w 2024 roku •
10,1% w 2023 roku •
11,8% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów WMC Pietryszyn wyniosła 294 774 zł.
Aktywa obrotowe to 294 774 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 294 774 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 23 838 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 270 936 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 88 787 zł rocznie.
Równolegle organizacja zmniejsza kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosi 14 329 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 294 774 zł sumy bilansowej i 23 838 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 203 056 zł sumy bilansowej i 5914 zł kapitału własnego w 2023 roku. • 117 200 zł sumy bilansowej i 52 495 zł kapitału własnego w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 6,08%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 75,19%.
Marża operacyjna wyniosła 2,02%.
Marża netto wyniosła 1,47%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
11 punktów procentowych rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
6,5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
2,5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
3 punkty procentowe rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania WMC Pietryszyn wyniosły 270 936 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 294 774 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 91,9%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 103 116 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 270 936 zł w 2024 roku • 197 142 zł w 2023 roku • 64 705 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosi
18,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 92% w 2024 roku • 97% w 2023 roku • 55% w 2022 roku
Wierzyciele
Organizacja WMC Pietryszyn ma 270 936 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Pozostali, 109 136 zł (40%), to część, której sprawozdanie nie rozbija.
Nie jest winna nic (0 zł): bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej, klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Zobowiązania razem
271 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
52%
40%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
140 tys. zł
52%
Państwo
podatki, cła i ZUS
11 tys. zł
4%
Pracownicy
wynagrodzenia
10 tys. zł
4%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
109 tys. zł
40%
W roku 2024 największa część zobowiązań przypada dostawcom: 52% (w 2022: 85%).
Udział banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej nie zmienił się: 0% w 2022 i w 2024.
W latach 2022, 2024 sprawozdanie liczy kredyty i pożyczki tylko spoza grupy kapitałowej, w roku 2023 od wszystkich pożyczkodawców - to zmiana zakresu sprawozdania, nie spłata, dlatego wykres rysuje je osobno.
W roku 2021 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji WMC Pietryszyn wynosi 1,09 - aktywa obrotowe ledwie pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na granicy poziomu uznawanego za bezpieczny.
Organizacja nie wykazała zapasów, więc płynność szybka jest równa bieżącej i wynosi 1,09.
Płynność gotówkowa wynosi 0,58, czyli same środki pieniężne pokrywają 58% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 1,57 miesiąca.
gotówka od ręki: 156 tys. zł należności i inne: 139 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,09 zł, z czego 0,58 zł w gotówce.
1,09
płynność bieżąca
0,58
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,09 w 2024 roku • 1,81 w 2022 roku
Obsługa długu
Organizacja WMC Pietryszyn nie wykazała długu wobec banków i pożyczkodawców (0 zł); gotówka: 155 848 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 80 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je 306,6 raza - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 270 936 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkabez długu
cała gotówka wolna od długu
0 zł156 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców0 zł
gotówka156 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkiodsetki pokryte z zapasem
nie starczamały zapasz zapasem
≫
0136+
Koszty odsetek: 80 zł. Zysk operacyjny pokrywa je 306,6 raza.
W latach 2021, 2022, 2024 dług wobec banków i pożyczkodawców: 0 zł.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2024: bez długu, gotówka 156 tys. zł • 2022: bez długu, gotówka 55 tys. zł • 2021: bez długu, gotówka 0 zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2024: 306,6 raza • 2022: bez kosztów odsetek • 2021: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji WMC Pietryszyn wynosi 19 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 43 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -24 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Należności handlowe organizacji wynoszą 64 189 zł, z czego 64 189 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-24 dni
firma płaci dostawcom 24 dni później, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
19 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 19 dni
43 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 43 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 19 dni w 2024 roku • 10 dni w 2022 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji WMC Pietryszyn wynoszą 1 194 568 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 787 261 zł, czyli 66% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 187 108 zł, czyli 16% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 154 638 zł, czyli 13% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej1,2 mln zł
Usługi obce787 tys. zł · 66%
Zużycie materiałów i energii187 tys. zł · 16%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)155 tys. zł · 13%
Pozostałe koszty rodzajowe51 tys. zł · 4%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia15 tys. zł · 1%
Amortyzacja141 zł · <1%
Podatki i opłaty0 zł · 0%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 1,2 mln zł w 2024 roku • 1 mln zł w 2023 roku • 452 tys. zł w 2022 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2024 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, zużycie materiałów i energii, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
W roku
2023 suma kosztów to łączne koszty wykazane w druku mikro, a w pozostałych latach pozycja B rachunku zysków i strat. Wartości i zestaw kategorii po obu stronach tej granicy nie są wprost porównywalne - to zmiana druku sprawozdania, nie zdarzenie w firmie.
Podatek dochodowy
Organizacja WMC Pietryszyn wykazała przychody na poziomie 1 219 284 zł.
Organizacja zarobiła 23 910 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 5986 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 17 924 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 25% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi
1041 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 5986 zł w 2024 roku • 3904 zł w 2022 roku
Organizacja WMC Pietryszyn wykazała zysk netto większy niż 66% organizacji z branży "Pozostała działalność w zakresie opieki zdrowotnej, gdzie indziej niesklasyfikowana".
Organizacja wykazała przychód większy niż 73% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 74% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 39% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 42% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 77% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 78% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,01%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 66% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 73% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 67% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był wyższy niż 74% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 39% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 42% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 54% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 77% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 78% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 wynosił on 0,01%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:1 217 618,08
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów1 217 618,08
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej1 194 567,87
I. Amortyzacja140,92
II. Zużycie materiałów i energii187 108,22
III. Usługi obce787 261,08
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)0,00
V. Wynagrodzenia154 638,31
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)14 751,44
VII. Pozostałe koszty rodzajowe50 667,90
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)23 050,21
D. Pozostałe przychody operacyjne1 620,00
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne1 620,00
E. Pozostałe koszty operacyjne5,00
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne5,00
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)24 665,21
G. Przychody finansowe46,20
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne46,20
H. Koszty finansowe801,24
I. Odsetki, w tym: (+1)80,44
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne720,80
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)23 910,17
J. Podatek dochodowy5 986,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)17 924,17
Pełne sprawozdania finansowe organizacji WMC Pietryszyn składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 3 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 133 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 166 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+133
dni względem terminu
0
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+5 mies. 16 dni28-12-2025
2023
+7 mies. 18 dni28-02-2025
2022
+4 dni19-07-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie