SĄD REJONOWY W LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ I PODPISYWANIA DOKUMENTÓW W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONYCH JEST DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU LUB CZŁONEK ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Bauzeit wynosi 6 502 256 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
326 659 zł a 21 069 576 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
3 243 719 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 6 502 256 zł w
2023 roku. • 5 034 001 zł w
2022 roku. • 14 817 zł w
2021 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Bauzeit wynosi 256 tys. zł.
EBITDA Bauzeit wynosi 291 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
83 210 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 256 062 zł w
2023 roku. • 339 272 zł w
2022 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
56 959 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 291 403 zł w
2023 roku. • 348 362 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Bauzeit mieści się w przedziale 0 - 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie nie zmienia się w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 - 2 os. (szac.) w 2023 roku. • 0 - 2 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 6 obwieszczeń
dotyczących organizacji Bauzeit.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 22 maja 2024 (MSiG nr 99/2024).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
6
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
6 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 406025. BAUZEIT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000942093. SYSTEM, wpis do rejestru: 27.12.2021.
[RDF/602060/24/438]
MSiG 99/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 13.05.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 400169. BAUZEIT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000942093. SYSTEM, wpis do rejestru: 27.12.2021.
[RDF/602060/24/37]
MSiG 98/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 13.05.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 13.05.2024 okres OD
01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 793889. BAUZEIT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000942093. SĄD
REJONOWY LUBLIN WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY
KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do
rejestru: 27.12.2021.
[LU.VI NS-REJ.KRS/16808/23/460]
Rzuć okiemMSiG 152/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 07.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności wykreślić:
1 2. 46 74 Z SPRZEDAŻ HURTOWA WYROBÓW
METALOWYCH ORAZ SPRZĘTU I DODATKOWEGO
WYPOSAŻENIA HYDRAULICZNEGO I GRZEJNEGO
2 2. 46 75 Z SPRZEDAŻ HURTOWA WYROBÓW CHEMICZNYCH
Poz. 676588. BAUZEIT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000942093. SYSTEM, wpis do rejestru: 27.12.2021.
[RDF/515146/23/621]
MSiG 141/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 27.12.2021 DO 31.12.2022
Poz. 676587. BAUZEIT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000942093. SYSTEM, wpis do rejestru: 27.12.2021.
[RDF/515146/23/220]
MSiG 141/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 30.06.2023 okres OD
27.12.2021 DO 31.12.2022
Poz. 8074. BAUZEIT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000942093. SĄD
REJONOWY LUBLIN WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY
KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do
rejestru: 27.12.2021.
[LU.VI NS-REJ.KRS/35163/21/611]
MSiG 4/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
O K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
W dniu 27.12.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. BAUZEIT
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo MAZOWIEC-
1 KIE powiat RADOM gmina RADOM miejscowość
RADOM 2. miejscowość RADOM ulica UL. 1905
ROKU nr domu 49 kod pocztowy 26-600 poczta
RADOM kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie
1 1. 19.11.2021R. NOTARIUSZ AGNIESZKA GOMUŁA,
KANCELARIA NOTARIALNAW RADOMIU, REPERTORIUM A NR 23115/2021 Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW
Rub. 7. Dane wspólników 1 1. ADAMCZYK 2. DOMINIK 3. [ukryto] 5. 200 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ
WARTOŚCI 20 000 ZŁ. 6. TAK Rub. 8. Kapitał spółk
1. 20000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. W PRZYPADKU ZARZĄDU
WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ I PODPISYWANIA DOKUMENTÓW W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONYCH JEST DWÓCH
CZŁONKÓW ZARZĄDU LUB CZŁONEK ZARZĄDU
ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM. PRub. Dane osób
wchodzących w skład organu 1 1. ADAMCZYK
2. DOMINIK 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU
6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 46 73
Z SPRZEDAŻ HURTOWA DREWNA, MATERIAŁÓW
BUDOWLANYCH I WYPOSAŻENIA SANITARNEGO
1 2. 46 74 Z SPRZEDAŻ HURTOWA WYROBÓW
METALOWYCH ORAZ SPRZĘTU I DODATKOWEGO
WYPOSAŻENIA HYDRAULICZNEGO I GRZEJNEGO
2 2. 46 75 Z SPRZEDAŻ HURTOWA WYROBÓW
S CHEMICZNYCH 3 2. 46 76 Z SPRZEDAŻ HURTOWA POZOSTAŁYCH PÓŁPRODUKTÓW 4 2. 46 90
Z SPRZEDAŻ HURTOWA NIEWYSPECJALIZOWANA
5 2. 47 52 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA DROBNYCH
WYROBÓW METALOWYCH, FARB I SZKŁA PRO-
- WADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH
6 2. 49 41 Z TRANSPORT DROGOWY TOWARÓW
7 2. 45 11 Z SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
SAMOCHODÓW OSOBOWYCH I FURGONETEK
8 2. 45 19 Z SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
POZOSTAŁYCH POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH,
Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI 9 2. 45 20 Z KONSERWACJA I NAPRAWA POJAZDÓW SAMOCHO-
- DOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Bauzeit nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Bauzeit wynosi 1,67%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,690% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,67% w 2023 roku. • 1,67% w 2022 roku. • 0,29% w 2021 roku.
Wiarygodność firmy
Bauzeit charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2021 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Bauzeit wynosi 137 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 27 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 362 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 27 tys. zł a 362 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
68 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 137 tys. zł w 2023 roku. • 110 tys. zł w 2022 roku. • 2 tys. zł w 2021 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 27 tys. zł w 2023 roku. • 51 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 362 tys. zł w 2023 roku. • 238 tys. zł w 2022 roku. • 7 tys. zł w 2021 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
13 012 zł.
Koszty operacyjne Bauzeit wyniosły
8 792 652 zł.
Wynagrodzenia stanowią
0,1%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
7229 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 13 012 zł w 2023 roku • 5783 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0,1% w 2023 roku •
0,1% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Bauzeit wyniosła 2 019 515 zł.
Aktywa trwałe to 390 980 zł.
Aktywa obrotowe to 1 628 535 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 019 515 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 467 632 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 551 884 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 999 758 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 223 816 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 2 019 515 zł sumy bilansowej i 467 632 zł kapitału własnego w 2023 roku. • 1 072 581 zł sumy bilansowej i 318 112 zł kapitału własnego w 2022 roku. • 20 000 zł sumy bilansowej i 20 000 zł kapitału własnego w 2021 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 7,4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 31,97%.
Marża operacyjna wyniosła 2,83%.
Marża netto wyniosła 1,65%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
3,5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
16 punktów procentowych rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
3 punkty procentowe rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
3 punkty procentowe rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Bauzeit wyniosły 1 551 884 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 019 515 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 76,8%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 797 415 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 551 884 zł w 2023 roku • 754 469 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosi
38,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 77% w 2023 roku • 70% w 2022 roku • 0% w 2021 roku
Wierzyciele
Organizacja Bauzeit ma 1 551 884 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Najwięcej jest winna bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej: 1 171 619 zł (75%).
Nie jest winna nic (0 zł): pracownikom, klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Z całości 59 525 zł (4%) ma termin spłaty ponad rok.
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
1,6 mln zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
23%
75%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
359 tys. zł
23%
Państwo
podatki, cła i ZUS
21 tys. zł
1%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
1,2 mln zł
75%
W roku 2023 największa część zobowiązań przypada bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej: 75% (w 2022: 12%).
W roku 2021 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Bauzeit wynosi 1,09 - aktywa obrotowe ledwie pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na granicy poziomu uznawanego za bezpieczny.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 0,85 - najbardziej płynne aktywa niemal w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 0,04, czyli same środki pieniężne pokrywają 4% zobowiązań krótkoterminowych - poniżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 0,08 miesiąca.
gotówka od ręki: 61 tys. zł należności i inne: 1,2 mln zł zapasy (materiały, produkty, towary): 364 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,09 zł, z czego 0,04 zł w gotówce.
1,09
płynność bieżąca
0,85
płynność szybka
0,04
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,09 w 2023 roku • 1,5 w 2022 roku
Obsługa długu
Dług organizacji Bauzeit wobec banków i pożyczkodawców: 1 171 619 zł, gotówka: 61 400 zł. Dług netto (po odjęciu gotówki): 1 110 220 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 73 776 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je 3,5 raza - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
Spłata długu netto z EBITDA (zysku operacyjnego przed amortyzacją) zajęłaby ok. 3,8 roku - umiarkowanie długo.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 1 551 884 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkadług większy niż gotówka
dług netto 1,1 mln zł
0 zł1,2 mln zł
dług wobec banków i pożyczkodawców1,2 mln zł
gotówka61 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkiodsetki pokryte z zapasem
nie starczamały zapasz zapasem
0136+
Koszty odsetek: 74 tys. zł. Zysk operacyjny pokrywa je 3,5 raza.
Spłata długu netto z EBITDA: ok. 3,8 roku - umiarkowanie długo.
W roku 2022 organizacja miała też 50 tys. zł zobowiązań wobec grupy kapitałowej (poza wykresem), więc długu netto za ten rok nie podajemy.
Dług rośnie w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2023: 1,1 mln zł • 2021: bez długu, gotówka 0 zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2023: 3,5 raza • 2022: 78,1 raza • 2021: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Bauzeit wynosi 48 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 15 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 33 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Rotacja zapasów wynosi 15 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 1 197 978 zł, z czego 1 197 978 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza33 dni
firma płaci dostawcom 33 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
48 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 48 dni
15 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 15 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 48 dni w 2023 roku • 47 dni w 2022 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Bauzeit wynoszą 8 789 317 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 4 730 580 zł, czyli 54% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 3 867 386 zł, czyli 44% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 77 237 zł, czyli poniżej 1% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej8,8 mln zł
Wartość sprzedanych towarów i materiałów4,7 mln zł · 54%
Usługi obce3,9 mln zł · 44%
Zużycie materiałów i energii77 tys. zł · <1%
Podatki i opłaty43 tys. zł · <1%
Amortyzacja35 tys. zł · <1%
Pozostałe koszty rodzajowe22 tys. zł · <1%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)11 tys. zł · <1%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia2 tys. zł · <1%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 8,8 mln zł w 2023 roku • 5,6 mln zł w 2022 roku • 0 zł w 2021 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2023 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, usługi obce, zużycie materiałów i energii. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Bauzeit wykazała przychody na poziomie 9 048 714 zł.
Organizacja zarobiła 167 140 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 17 620 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 149 520 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 10,5% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację obniża się w czasie. Średni spadek podatku dochodowego wynosi
12 533 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 17 620 zł w 2023 roku • 30 153 zł w 2022 roku
Organizacja Bauzeit wykazała zysk netto większy niż 63% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa drewna, materiałów budowlanych i wyposażenia sanitarnego".
Organizacja wykazała przychód większy niż 70% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 57% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 72% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 42% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 44% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 59% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 70% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 69% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 był on wyższy niż 63% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2023 były wyższe niż 70% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była ona wyższa niż 57% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 był wyższy niż 72% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 była wyższa niż 42% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 była wyższa niż 44% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była wyższa niż 59% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była wyższa niż 70% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 był on wyższy niż 69% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2023 wynosił on 0,01%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:9 044 611,82
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów1 484 278,59
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)270 000,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów7 290 333,23
B. Koszty działalności operacyjnej8 789 316,86
I. Amortyzacja35 341,47
II. Zużycie materiałów i energii77 237,36
III. Usługi obce3 867 386,14
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)43 277,97
V. Wynagrodzenia10 800,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)2 211,84
VII. Pozostałe koszty rodzajowe22 482,14
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów4 730 579,94
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)255 294,96
D. Pozostałe przychody operacyjne4 101,78
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych4 088,18
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne13,60
E. Pozostałe koszty operacyjne3 334,84
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne3 334,84
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)256 061,90
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe88 921,65
I. Odsetki, w tym: (+1)73 776,17
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne15 145,48
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)167 140,25
J. Podatek dochodowy17 620,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)149 520,25
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Bauzeit składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 2 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 40 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2023 zostało złożone 63 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+40
dni względem terminu
1
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2023
−2 mies. 3 dni13-05-2024
2022
+4 mies. 23 dni05-12-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Adamczyk Dominik posiada 200 udziałów, które stanowią 100% firmy.
Największym udziałowcem od 27.12.2021 jest Adamczyk Dominik kontrolujący
100% udziałów.