SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
JEŻELI ZARZĄD JEST JEDNOOSOBOWY, SPÓŁKĘ REPREZENTUJE NA ZEWNĄTRZ PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE; JEŻELI ZARZĄD JEST WIELOOSOBOWY, SPÓŁKĘ REPREZENTUJE NA ZEWNĄTRZ PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE, LUB DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU (W TYM PREZES ZARZĄDU) ŁĄCZNIE, LUB CZŁONEK ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM
Sprzedaż samochodów premium: Audi, Porsche, Mercedes-Benz|Kompleksowe usługi serwisowe, w tym diagnostyka i naprawy|Usługi detailingowe: zmiana koloru, ochrona lakieru|Stacja kontroli pojazdów|Wysoka jakość obsługi dzięki doświadczonemu zespołowi
VCentrum Grupa to złożona organizacja zajmująca się sprzedażą oraz serwisowaniem samochodów premium w Warszawie. Specjalizuje się w markach takich jak Audi, Porsche, Mercedes-Benz, BMW, VOLVO, Land Rover oraz Volkswagen. VCentrum to nie tylko dealer tych luksusowych samochodów, ale również oferuje szereg usług dodatkowych, które podnoszą wartość posiadania pojazdu. Klienci mogą skorzystać z kompleksowych usług serwisowych, w tym diagnostyki, napraw oraz przeglądów, które są realizowane z wykorzystaniem oryginalnych systemów diagnostycznych producentów. Dodatkowo, VCentrum oferuje usługi detalowe obejmujące detailing samochodowy, zmianę koloru pojazdu, oraz ochronę lakieru poprzez folię PPF i ceramikę. Zespół doświadczonych ekspertów dba o każdy aspekt serwisu, zapewniając najwyższą jakość usługi oraz satysfakcję klientów. VCentrum wyróżnia się profesjonalnym podejściem do klienta oraz dbałością o szczegóły, co czyni je jednym z wiodących centrów serwisowych w Warszawie dla właścicieli samochodów premium.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Vcentrum Grupa osiągnęła 113 940 888 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 113 903 390 zł. Pozostałe przychody to 37 497 zł.
Całkowite koszty wyniosły 113 728 839 zł.
Zysk netto wyniósł 174 551 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 17 075 891 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 113 940 888 zł w 2025 roku. • 108 824 343 zł w 2024 roku. • 104 718 144 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 176 399 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 174 551 zł w 2025 roku. • 738 130 zł w 2024 roku. • 1 102 829 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Vcentrum Grupa wynosi 106 559 069 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 745 514 zł a 284 852 219 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 12 210 103 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 106 559 069 zł w 2025 roku. • 103 935 286 zł w 2024 roku. • 102 363 196 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Vcentrum Grupa wynosi 2,06 mln zł.
EBITDA Vcentrum Grupa wynosi 2,85 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
540 950 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 2 064 914 zł w
2025 roku. • 2 549 687 zł w
2024 roku. • 2 678 625 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
453 491 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 2 850 118 zł w
2025 roku. • 3 694 373 zł w
2024 roku. • 4 337 473 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Vcentrum Grupa wynosi 70 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 70 os. w 2025 roku. • 76 os. w 2024 roku. • 78 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Vcentrum Grupa wynosi 2,55%. To oznacza, że firma ma szansę 2,55% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,044% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,55% w 2025 roku. • 2,56% w 2024 roku. • 2,56% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Vcentrum Grupa wynosi 0,06%. To oznacza, że firma ma szansę 0,06% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,126% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,06% w 2025 roku. • 0,08% w 2024 roku. • 0,12% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Vcentrum Grupa charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 5 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Vcentrum Grupa wynosi 3,15 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 35 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 7,97 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 35 tys. zł a 7,97 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
437 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 3,15 mln zł w 2025 roku. • 2,9 mln zł w 2024 roku. • 2,71 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 35 tys. zł w 2025 roku. • 148 tys. zł w 2024 roku. • 221 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 7,97 mln zł w 2025 roku. • 7,58 mln zł w 2024 roku. • 7,5 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
5 933 838
zł.
Koszty operacyjne Vcentrum Grupa wyniosły
111 838 476
zł.
Wynagrodzenia stanowią
5%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
902 197 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 5 933 838 zł w 2025 roku • 5 755 959 zł w 2024 roku • 5 164 828 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
5% w 2025 roku •
5% w 2024 roku •
5% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Vcentrum Grupa wyniosła 66 191 632 zł.
a
ktywa obrotowe to 33 745 875 zł.
a
ktywa trwałe to 32 445 757 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 66 191 632 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 26 324 603 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 39 867 028 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 105 876 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 66 191 632 zł w 2025 roku. • 70 289 782 zł w 2024 roku. • 69 416 689 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 0%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 0%.
Marża operacyjna wyniosła 2%.
Marża netto wyniosła 0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.8 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Vcentrum Grupa wyniosły 26 324 603 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 66 191 632 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 40%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -809 502 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 26 324 603 zł w 2025 roku • 32 378 843 zł w 2024 roku • 31 896 978 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 1.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 40% w 2025 roku • 46% w 2024 roku • 46% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Vcentrum Grupa wykazała przychody na poziomie 113 940 888 zł.
Organizacja zarobiła 314 465 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 139 914 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 174 551 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 44% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 27 983 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 139 914 zł w 2025 roku • 134 020 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku