SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU GDY ZARZĄD JEST WIELOOSOBOWY, DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU LUB JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM. W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO SPÓŁKĘ REPREZENTUJE PREZES ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
Organizacja Viapharma Hurtownia Farmaceutyczna osiągnęła 84 895 926 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 84 816 604 zł. Pozostałe przychody to 79 322 zł.
Całkowite koszty wyniosły 104 283 970 zł.
Strata netto wyniosła 19 467 367 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 28 298 642 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 84 895 926 zł w 2024 roku. • 1 135 888 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -6 489 122 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -19 467 367 zł w 2024 roku. • -106 233 zł w 2023 roku. • -37 180 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Viapharma Hurtownia Farmaceutyczna wynosi 56 597 284 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 212 239 814 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 18 865 761 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 56 597 284 zł w 2024 roku. • 757 258 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Viapharma Hurtownia Farmaceutyczna wynosi -17,58 mln zł.
EBITDA Viapharma Hurtownia Farmaceutyczna wynosi -16,22 mln zł.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Viapharma Hurtownia Farmaceutyczna mieści się w przedziale 10 — 50 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 10 — 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Viapharma Hurtownia Farmaceutyczna wynosi 2,42%. To oznacza, że firma ma szansę 2,42% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,643% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,42% w 2024 roku. • 3,80% w 2023 roku. • 2,90% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Viapharma Hurtownia Farmaceutyczna wynosi 1,83%. To oznacza, że firma ma szansę 1,83% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,590% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,83% w 2024 roku. • 0,36% w 2023 roku. • 0,13% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Viapharma Hurtownia Farmaceutyczna charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 2 poziomy w ciągu 3 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Viapharma Hurtownia Farmaceutyczna wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 3,39 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 3,39 mln zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się w czasie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 3,39 mln zł w 2024 roku. • 39 tys. zł w 2023 roku. • 0 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
5 655 623
zł.
Koszty operacyjne Viapharma Hurtownia Farmaceutyczna wyniosły
102 400 634
zł.
Wynagrodzenia stanowią
6%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
1 885 208 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 5 655 623 zł w 2024 roku • 3564 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
6% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Viapharma Hurtownia Farmaceutyczna wyniosła 193 018 253 zł.
a
ktywa obrotowe to 150 868 158 zł.
a
ktywa trwałe to 42 150 095 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 193 018 253 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 212 624 032 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -19 605 779 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 64 339 418 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 193 018 253 zł w 2024 roku. • 38 785 163 zł w 2023 roku. • 4 399 367 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -10%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 99%.
Marża operacyjna wyniosła -21%.
Marża netto wyniosła -23%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 33 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -7 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -7.7 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Viapharma Hurtownia Farmaceutyczna wyniosły 212 624 032 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 193 018 253 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 110%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 70 874 677 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 212 624 032 zł w 2024 roku • 38 923 576 zł w 2023 roku • 4 431 547 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 110% w 2024 roku • 100% w 2023 roku • 101% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Viapharma Hurtownia Farmaceutyczna wykazała przychody na poziomie 84 895 926 zł.
Organizacja zarobiła -19 326 047 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 141 320 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -19 467 367 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -1% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 47 107 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 141 320 zł w 2024 roku • 134 902 zł w 2023 roku • 3478 zł w 2022 roku
Organizacja Viapharma Hurtownia Farmaceutyczna wykazała zysk netto większy niż 0% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa wyrobów farmaceutycznych i medycznych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 89% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 95% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 85% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 13% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 12% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 16% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 93% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 72% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.08%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 89% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 95% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 85% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 13% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 12% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 16% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 93% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 72% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.08%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 3 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 18 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 2 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+18
dni względem terminu
0
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+2 dni17-07-2025
2023
+9 dni24-07-2024
2022
+1 mies. 14 dni28-08-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Dr. Max posiada 100
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 05.07.2022 jest Dr. Max kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 25.08.2021 do 05.07.2022
była Duraj & Reck I Partnerzy Kancelaria Adwokacka kontrolująca 100% udziałów.