SĄD REJONOWY W BIAŁYMSTOKU, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Urban Investments Group wynosi 183 761 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
18 754 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 183 761 zł w
2025 roku. • 52 163 zł w
2024 roku. • 146 254 zł w
2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Urban Investments Group wynosi -4 tys. zł.
EBITDA Urban Investments Group wynosi 6 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
10 607 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -3879 zł w
2025 roku. • -19 355 zł w
2024 roku. • 17 336 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
5489 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 6357 zł w
2025 roku. • -19 355 zł w
2024 roku. • 17 336 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Urban Investments Group.
Zatrudnienie nie zmienia się w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 1 os. w 2024 roku. • 1 os. w 2023 roku. • 1 os. w 2022 roku.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 12 obwieszczeń
dotyczących organizacji Urban Investments Group.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 2 sierpnia 2024 (MSiG nr 150/2024).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
12
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
12 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 920803. LUCARIO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000902346. SYSTEM, wpis do rejestru: 21.05.2021.
[RDF/648966/24/929]
MSiG 150/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
X V. W P I S Y D O
Poz. 905130. LUCARIO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000902346. SYSTEM, wpis do rejestru: 21.05.2021.
[RDF/648966/24/528]
MSiG 149/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 905129. LUCARIO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000902346. SYSTEM, wpis do rejestru: 21.05.2021.
[RDF/648966/24/127]
MSiG 149/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 09.07.2024 okres OD
A 01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 609513. LUCARIO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000902346. SYSTEM, wpis do rejestru: 21.05.2021.
[RDF/508933/23/274]
MSiG 133/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 609512. LUCARIO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000902346. SYSTEM, wpis do rejestru: 21.05.2021.
[RDF/508933/23/873]
MSiG 133/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 609511. LUCARIO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000902346. SYSTEM, wpis do rejestru: 21.05.2021.
[RDF/508933/23/472]
MSiG 133/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 27.06.2023 okres OD
01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 895037. LUCARIO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000902346. SYSTEM, wpis do rejestru: 21.05.2021.
[RDF/432868/22/779]
MSiG 199/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 21.05.2021 DO 31.12.2021
Poz. 895036. LUCARIO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000902346. SYSTEM, wpis do rejestru: 21.05.2021.
[RDF/432868/22/378]
MSiG 199/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 21.05.2021 DO 31.12.2021
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
Poz. 895035. LUCARIO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000902346. SYSTEM, wpis do rejestru: 21.05.2021.
[RDF/432868/22/977]
MSiG 199/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 30.09.2022 okres OD
21.05.2021 DO 31.12.2021
Poz. 396179. LUCARIO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000902346. SĄD
REJONOWY W BIAŁYMSTOKU, XII WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 21.05.2021.
[BI.XII NS-REJ.KRS/6298/22/733]
Rzuć okiemMSiG 122/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.06.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 7. Dane wspólników 1 (dla pozycji:
1. URBAN 2. JAKUB 3. [ukryto]) wykreślić:
5. 100 (STO) UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI
30.000 (TRZYDZIEŚCI TYSIĘCY) ZŁOTYCH wpisać:
5. 90 (DZIEWIĘĆDZIESIĄT) UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 27.000 (DWADZIEŚCIA SIEDEM
TYSIĘCY) ZŁOTYCH wykreślić: 6. TAK wpisać: 6. NIE
2 1. URBAN 2. MARIUSZ 3. [ukryto] 5. 10 (DZIESIĘĆ) UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 3.000
(TRZY TYSIĄCE) ZŁOTYCH 6. NIE
Poz. 60664. LUCARIO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000902346. SĄD
REJONOWY W BIAŁYMSTOKU, XII WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 21.05.2021.
[BI.XII NS-REJ.KRS/15154/21/677]
Rzuć okiemMSiG 28/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 28.01.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu wykreślić:
1. kraj POLSKA województwo PODLASKIE powiat
BIAŁYSTOK gmina BIAŁYSTOK miejscowość BIAŁYSTOK wpisać: 1. kraj POLSKA województwo PODLASKIE powiat BIAŁOSTOCKI gmina ŁAPY miejscowość ŁAPY wykreślić: 2. miejscowość BIAŁYSTOK
ulica UL. ZBOŻOWA nr domu 24A kod pocztowy
15-546 poczta BIAŁYSTOK kraj POLSKA wpisać:
2. miejscowość ŁAPY ulica UL. 3 MAJA nr domu
45A kod pocztowy 18-100 poczta ŁAPY kraj POLSKA
Rub. 4. Informacje o umowie wpisać: 1 1. 23.12.2021
R. ZMIENIONO § 1, § 2, § 3, § 5, § 6, § 12, § 13, §
Rub. 7. Dane wspólników 1 (dla pozycji: 1. URBAN
2. JAKUB 3. [ukryto]) wykreślić: 5. 50 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 15000 PLN wpisać:
5. 100 (STO) UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI
30.000 (TRZYDZIEŚCI TYSIĘCY) ZŁOTYCH wykreślić: 6. NIE wpisać: 6. TAK wykreślić: 2 1. LEWANDOWSKI 2. PATRYK 3. [ukryto] 5. 50 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 15000 PLN 6. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu wykreślić:
1 1. LEWANDOWSKI 2. PATRYK 3. [ukryto]
5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE 2 (dla pozycji: 1. URBAN
2. JAKUB 3. [ukryto]) 5. CZŁONEK ZARZĄDU
wpisać: 5. PREZES ZARZĄDU
Poz. 322327. LUCARIO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000902346. SĄD
REJONOWY W BIAŁYMSTOKU, XII WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 21.05.2021.
[BI.XII NS-REJ.KRS/6035/21/399]
MSiG 103/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 21.05.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. LUCARIO
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo PODLASKIE
powiat BIAŁYSTOK gmina BIAŁYSTOK miejscowość BIAŁYSTOK 2. miejscowość BIAŁYSTOK ulica
UL. ZBOŻOWA nr domu 24A kod pocztowy 15-546
poczta BIAŁYSTOK kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 20.05.2021 R. Rub. 5. 1. CZAS
NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW
Rub. 7. Dane wspólników 1 1. URBAN 2. JAKUB
3. [ukryto] 5. 50 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ
WARTOŚCI 15000 PLN 6. NIE 2 1. LEWANDOWSKI
2. PATRYK 3. [ukryto] 5. 50 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 15000 PLN 6. NIE Rub. 8. Kapitał
spółki 1. 30000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. W PRZYPADKU ZARZĄDU
JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU
SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH
LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB DO SKŁADANIA
OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST WYMAotu GANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW
ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU
X V. W P I S Y D
ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM. PRub. Dane osób
wchodzących w skład organu 1 1. LEWANDOWSKI
2. PATRYK 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU
6. NIE 2 1. URBAN 2. JAKUB 3. [ukryto]
5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 45 1
Z SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA SAMOCHODÓW OSOBOWYCH I FURGONETEK 1 2. 43 33
Z POSADZKARSTWO; TAPETOWANIE I OBLICOWYWANIE ŚCIAN 2 2. 45 19 Z SPRZEDAŻ HURTOWA
I DETALICZNA POZOSTAŁYCH POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI
3 2. 45 20 Z KONSERWACJA I NAPRAWA POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM
MOTOCYKLI 4 2. 45 40 Z SPRZEDAŻ HURTOWA
I DETALICZNA MOTOCYKLI, ICH NAPRAWA I KONSERWACJA ORAZ SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA CZĘŚCI I AKCESORIÓW DO NICH 5 2. 49 39
Z POZOSTAŁY TRANSPORT LĄDOWY PASAŻERSKI,
GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANY 6 2. 49 41
Z TRANSPORT DROGOWY TOWARÓW 7 2. 49 42
Z DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA ZWIĄZANA Z PRZEPROWADZKAMI 8 2. 52 21 Z DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA WSPOMAGAJĄCA TRANSPORT LĄDOWY
9 2. 53 20 Z POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ POCZTOWA I KURIERSKA
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Brak obwieszczeń dotyczących organizacji Urban Investments Group w Krajowym Rejestrze Zadłużonych (rejestr prowadzony od 1.12.2021).
Brak obwieszczeń w KRZ
Rejestr prowadzony od 1.12.2021. Wcześniejsze postępowania ogłaszano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Urban Investments Group wynosi 2,77%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,875% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 2,77% w 2025 roku. • 4,65% w 2024 roku. • 1,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Urban Investments Group charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji zmieniał się w latach 2023-2025 między oceną C a E.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Urban Investments Group wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 12 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 12 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 2 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 12 tys. zł w 2025 roku. • 4 tys. zł w 2024 roku. • 5 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2909 zł.
Koszty operacyjne Urban Investments Group wyniosły
314 076 zł.
Wynagrodzenia stanowią
0,9%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
3864 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2909 zł w 2025 roku • 6773 zł w 2024 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
5 punktów procentowych rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0,9% w 2025 roku •
5,9% w 2024 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Urban Investments Group wyniosła 115 775 zł.
Aktywa trwałe to 40 944 zł.
Aktywa obrotowe to 74 830 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 115 775 zł.
Kapitał (fundusz) własny to -24 665 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 140 440 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 37 707 zł rocznie.
Równolegle organizacja zmniejsza kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosi 11 617 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 115 775 zł sumy bilansowej i -24 665 zł kapitału własnego w 2025 roku. • 81 407 zł sumy bilansowej i -20 786 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 40 360 zł sumy bilansowej i -1430 zł kapitału własnego w 2023 roku.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
23 punkty procentowe rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
609,5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
7,5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
7,5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Urban Investments Group wyniosły 140 440 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 115 775 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 121,3%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 49 325 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 140 440 zł w 2025 roku • 102 193 zł w 2024 roku • 41 790 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosi
8,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 121% w 2025 roku • 126% w 2024 roku • 104% w 2023 roku
Wierzyciele
Organizacja Urban Investments Group ma 140 440 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Najwięcej jest winna bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej: 139 566 zł (99%).
Poza tym: dostawcom 873 zł (poniżej 1%).
Sprawozdanie dzieli całość na wierzycieli.
Nie jest winna nic (0 zł): państwu, pracownikom, klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
140 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
99%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
873 zł
<1%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
140 tys. zł
99%
W roku 2025 największa część zobowiązań przypada bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej: 99% (w 2021: 70%).
W roku 2020 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Urban Investments Group wynosi 0,53 - aktywa obrotowe nie pokrywają w całości zobowiązań krótkoterminowych, co może wskazywać na napięcia płynnościowe.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 0,17 - najbardziej płynne aktywa pokrywają zobowiązania krótkoterminowe tylko częściowo (za bezpieczny uznaje się poziom ok. 1,0).
Płynność gotówkowa wynosi 0,07, czyli same środki pieniężne pokrywają 7% zobowiązań krótkoterminowych - poniżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 0,39 miesiąca.
Aktywa obrotowe (74 830 zł) są niższe od zobowiązań krótkoterminowych (140 440 zł) o 65 609 zł - kapitał obrotowy netto jest ujemny.
Pokrycie zobowiązań krótkoterminowych
75 tys. zł
140 tys. zł
Środki firmy
aktywa obrotowe
Do zapłaty w ciągu roku
zobowiązania krótkoterminowe
gotówka od ręki: 10 tys. zł należności i inne: 14 tys. zł zapasy (materiały, produkty, towary): 51 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 0,53 zł, z czego 0,07 zł w gotówce.
0,53
płynność bieżąca
0,17
płynność szybka
0,07
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 0,53 w 2025 roku • 0,45 w 2024 roku • 0,97 w 2023 roku
Obsługa długu
Dług organizacji Urban Investments Group wobec banków i pożyczkodawców: 139 566 zł, gotówka: 10 236 zł. Dług netto (po odjęciu gotówki): 129 330 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 0 zł.
Spłata długu netto z EBITDA (zysku operacyjnego przed amortyzacją) zajęłaby ok. 20,3 roku - długo.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 140 440 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkadług większy niż gotówka
dług netto 129 tys. zł
0 zł140 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców140 tys. zł
gotówka10 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkibez odsetek
Koszty odsetek: 0 zł.
Spłata długu netto z EBITDA: ok. 20,3 roku - długo.
Dług rośnie w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2025: 129 tys. zł • 2024: 84 tys. zł • 2023: 18 tys. zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2025: bez kosztów odsetek • 2024: bez kosztów odsetek • 2023: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Urban Investments Group wynosi 8 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 1 dzień - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 7 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Rotacja zapasów wynosi 60 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 6827 zł, z czego 6827 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza7 dni
firma płaci dostawcom 7 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
8 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 8 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 1 dniu
Rotacja należności (DSO) organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 8 dni w 2025 roku • 26 dni w 2024 roku • 20 dni w 2023 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Urban Investments Group wynoszą 307 246 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 196 537 zł, czyli 64% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 51 574 zł, czyli 17% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to usługi obce: 41 599 zł, czyli 14% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej307 tys. zł
Wartość sprzedanych towarów i materiałów197 tys. zł · 64%
Zużycie materiałów i energii52 tys. zł · 17%
Usługi obce42 tys. zł · 14%
Amortyzacja10 tys. zł · 3%
Pozostałe koszty rodzajowe4 tys. zł · 1%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)3 tys. zł · <1%
Podatki i opłaty586 zł · <1%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 307 tys. zł w 2025 roku • 106 tys. zł w 2024 roku • 108 tys. zł w 2023 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2025 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, zużycie materiałów i energii, usługi obce. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Urban Investments Group wykazała przychody na poziomie 310 197 zł.
Organizacja Urban Investments Group wykazała zysk netto większy niż 31% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa i detaliczna samochodów osobowych i furgonetek".
Organizacja wykazała przychód większy niż 37% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 29% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 31% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 29% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 29% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 57% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 1% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł poniżej 0,01%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 31% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 37% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 29% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 83% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 31% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 29% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 29% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 57% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 1% organizacji w branży.
Udział w rynku w 2025 wynosił poniżej 0,01%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:310 195,98
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów310 195,98
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej307 246,19
I. Amortyzacja10 236,08
II. Zużycie materiałów i energii51 573,58
III. Usługi obce41 599,39
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)586,00
V. Wynagrodzenia2 908,90
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)0,00
VII. Pozostałe koszty rodzajowe3 805,17
VIII. Wartość sprzedanych towarów196 537,07
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)2 949,79
D. Pozostałe przychody operacyjne1,30
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne6 829,99
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne0,00
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)-3 878,90
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe0,20
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)-3 879,10
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)-3 879,10
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Urban Investments Group składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 5 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 4 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 56 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 16 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+56
dni względem terminu
4
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−16 dni29-06-2026
2024
+10 mies. 29 dni09-06-2026
2023
−6 dni09-07-2024
2022
−18 dni27-06-2023
2021
−11 dni04-10-2022
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Urban Jakub posiada 90 udziałów, które stanowią 90% firmy.
Urban Mariusz posiada 10 udziałów, które stanowią 10% firmy.
Największym udziałowcem od 14.06.2022 jest Urban Jakub kontrolujący
90% udziałów.
W okresie od 28.01.2022 do 14.06.2022 najwięcej udziałów posiadał
Urban Jakub (100%).
Najwięksi udziałowcy w okresie od 21.05.2021 do 28.01.2022: • Urban Jakub (50% udziałów) • Lewandowski Patryk (50% udziałów)